Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pocitac nerozpozna monitor

Zdravim vas,
vyskytol sa mi taky problem.Mam 22" LCD LG monitor a stolovy pocitac.Monitor som pripojil k notebooku a bezproblemov isiel.Akonahle som vsak monitor pripojil naspat na pocitac,tak sa mi pri spusteni vyberu uzivatelskeho konta Windowsu,monitor vypne a neda sa s nim nic robit.Pocitac pracuje dalej ale monitor je hluchy,ako keby ho pocitac vobec nepoznal....prosim o radu dakujem.

v PC bude nejspíš nastavená obnovovací frekvence, kterou monitor nezvládne. Při startu PC mačkej F8, až se objeví nabídka, která začíná "Stav nouze". Vyber z ní "Zapnout režim VGA" a následně po startu windows si nastav v zobrazení rozlišení, které monitor umí, např. 1440x900, obnovovací frekvence 60Hz. Restartuj a mělo by to být OK.

EDIT:// pokud funguje jiný monitor, nastav si to na něm v normálním režimu, nemusíš jít do VGA.

A jaký typ monitoru máš v počítači nastaven? Pokud je to Plug and Play (jiné nastavení snad ani nemá smysl), tak by to dělat nemělo, protože si počítač při každém startu načte vlastnosti monitoru. Samozřejmě, to nastavení monitoru musí být podpořeno správným driverem grafické karty (a základní desky), jinak se nenačte nic.

ked pri starte zvolim VGA rozlisenie tak sa normalne do windowsu dostanem,mozem robit vsetky operacie,len je to v rozliseni VGA,nainstalovane mam ovladace na monitor,akonahle chcem zmenit rozlisenie displeya alebo jeho frekvenciu monitor sa automaticky vypne...