Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestavení herního PC

Zdravím lidi, potřeboval by jsem sestavit herní PC do 50 000 včetně Dph. Podmínkou je 1 Tb hardisk, 2 mechaniky (1. s blu ray vypalovačkou 2. stačí s DVD vypalovačkou). Na součastném PC mám TV turner proto váhám zda jsi koupit LCD s TV a nebo LCD a TV tuner, LCD minimálně 25 palců, samozdřejmostí je i myš s klávesnicí. Operační systám Windows 7...... home nebo professinonal nechám na vás. Proto prosím o radu a nějaké návrhy jak by asi Pc vypadalo, popřípadě u jaké firmy nejlépe danné Pc objednat díky moc.

já měl něco takového od axacomp.cz
taky to není špatné za ty prachy... hry to táhne na maximální rozlišení jedna básen..

6 jader si jenom sviští

PROCESOR: Šest jader, AMD Phenom II X6 Six Core 1055T, Socket AM3, 6x2,8GHz, 6MB, 125W, Cooler Master chladič V8

ZÁKL. DESKA: Gigabyte MB GA-MA790GP-UD3H, AMD 790GX+SB750, DualDDR3-1333,SATA2,RAID,GBLAN,ATX

PAMĚŤ: DIMM DDR3 4x2048Mb 1600Mhz Kingston dual channel celkem 8GB!!!

HDD: 2x HDD 500GB SATA2 WD Black

GRAFICKÁ KARTA: Super!!! GF CUDA GTX 470, 1280MB GDDR5 (320bit), HDCP/2xlDVI/PCI-E/MINIHDMI, BOX podpora DirectX 11!!!

Celkem jsem to měl za 43 tisíc kč.

tu sestavu jsem si nechal jenom ocenit, a takhle jsem si ji definoval sám...

Za tu cenu... možná jsem měl dodat, že jsem k tomu měl ještě 22" LCD monitor a černobilou laserovou tiskárnu, + klávesnici a myš. a 5.1 genius home reproduktory..

Tak ted je to snad pohromadě.:-)

Jsi zcela mimo šachovnici. Naopak od AMD 4- a 6- jádra jsou do herních sestav jako dělané, s velmi dobrým poměrem cena/výkon. Ono totiž platí, že na hraní stačí JAKÝKOLI 4-jádrový CPU okolo 3GHz a je zbytečné připlácet si za vyšší frekvence a výkony. Navíc AMD má dnes IMHO naprosto lepší podvozky než Intel, kde si člověk musí dávat pozor na voltáž pamětí, jak jsou vyvedeny PCIe linky z CPU a NB atp (o soketovém pekle ani nepíšu...).

Teďka je už toho tolik že nevím z čeho si mám vybrat :). Také uvažuji nad tím zda si nesestavit PC rovnou od alfacomp. Ale zde zase když se něco s komplem stane tak se mi to nechce vozit až někam na pobočku do Brna, když jsem z Vysočiny či rovnou do Ostravy :( Ale díky všem za vaše návrhy :)

Šestijádro je sice pěkný, ale je to další nenažraná zrůda s TDP 125W. To všichni toužíte po takovým radiátoru, ke kterýmu je potřeba opravdu pořádnej chladič a opravdu dobře vyřešený větrání v bedně?
A spotřeba elektriky je taky nezanedbatelná, ale dokud to platí rodiče, tak to ještě tak moc nebolí.

Nebudem sem davat zostavu, myslim, ze vhodna tu uz bola dana (6jadro od AMD atd), ale vyjadrim sa k zvastom, ktore tu siria ludia a vznikaju potom z toho public rumors.
ZAKLADNA otazka je vzdy si jasne zadefinovat naco ma PC sluzit. V tomto pripade mame jasne urcene, ze sa jedna o herny pc.
- nechapem preto potom, co tu pchate SSD, co sem miesate 10000 otackove disky. Tu sa predsa nebavime o file servri, kde sa kladie doraz na diskovy vykon, vy niekto poznate hru, ktora vytazi disk na maximum a spomaluje samotne hranie? Ja nie, ak ma niekto nejake dokazy okrem svojich bludnych tvrdeni nech ich sem zverejni, rad sa poucim.
- to tvrdenie, ktore hranici s flamom a fanatizmom, ze AMD nie len INTEL sa vlecie netom uz roky. Ale situacia sa meni kazdym mesiacom a uz dlhu dobu je AMD silnejsie v lowende a v middle kategorii a dokonca v poslednej dobe AMD dohana aj naskok INTELu v highende. AMD vzdy reagovalo na slabsi vykon znizenim ceny, takze pomer cena/vykon bol vzdy na strane AMD. Ano INTEL takmer vzdy prebil AMD v absolutnom vykone, pripadne specialnym aplikaciach (typicky bol vzdy napr winrar benchmark). Lenze staci si pozriet akykolvek herny test a zrazu vidite, ze drahsi procesor od INTELU, ktoreho cena je o 30% vyssia vam da oproti AMD konkurentovi narast vykonu o 2%. Ak niekto povazuje pomer 30 a 2 percent sa dostatocne efektivny nech si ten INTEL kupi, ale ja osobne to povazujem za plytvanie prostriedkami.
- podobny flame sa moze rozputat medzi priaznivcami Nvidie vs Ati, nastastie som si vsimol, ze ludia zacianju chapat, ze AMD(Ati) im v sucasnej dobe ponukaju hrubsi vykon a hlavne vyvazene a odladene chipsety, pretoze spolupraca AMD-Ati sa v praxi osvedcila a ich zlucenie bolo velmi stastnym krokom pre obe firmy.
- tv tuner v lcd ma jednu obrovsku vyhodu. Nemusite zapinat svoju nenazratu masinu s 600W zdrojom a tym vyrazne setrite na energii. Ja osobne povazujem pci a usb tv tunery za prezitok a odporucam len integrovane, pripadne externe tv tunery.

Zaver:
- procesor od AMD - vyrazne lepsi pomer vykon/cena, narast vykonu v pripade pouzitia Intelu je zanedbatelny
- chipcet od AMD - vyuzitie stability a vyladeneho vykonu pri planovej trojke od AMD (procesor+chipset+grafika)
- grafika od Ati(AMD) - Nvidia uz dlhsie straca dych, momentalna situacia je stale v prospech AMD, nie je co riesit
- disk - pre hry takmer nepodstatny element, staci siahnut po klasickom disku
- pamat - volitelna, ale onanovat s 8GB je asi zbytocne, nepoznam ziadnu hru, ktora by dokazala vyuzit tolko pamate
- dvd-rw + ostatna bizuteria - takmer nepodstatne, mozem sa bavit napr o vyuzitelnosti blue-ray, ale zbytocne by sme odchadzali od podtstay veci.

Ať se ti to líbí nebo ne, tak mechanické disky končí.
Nejprve SSD vyzkoušej a potom piš něco o zbytečnosti !

Třeba Crysis Warhead je náročná na rychlost načítání z disku, nejvýkonnější SSD disk Intel X25-E tě do prvního levelu přenese za méně než poloviční dobu u běžného disku.

http://pctuning.tyden.cz/hardware/disky-cd-dvd-br/ 15788-vykon-ssd-disku-proti-klasickym-hdd-v-realne m-provozu?start=8

Ano posudzovat hru na zaklade nacitania mapy je fakt objektivne. Naozaj mi hru strasne znechuti, ked sa mi mapa nahrava 45s a nie obvyklych 55s a uz som par hier kvoli tomu nedohral.
Len tak mimochodom, pan sa zivi cim? Predava hw, sw, podiela sa na vyvoji alebo robi nieco supertajne? Predpokladam podla mudrosti, ktore si vyprodukoval, ze mas vacsie skusenosti ako ja a tym padom sa IT venujes viac ako 10 rokov a zlozil si >1000pc.
K vykriku do tmy, ze mechanicke disky koncia sa vyjadrovat nebudem je to naozaj len dalsia z blbosti, ktore sa siria internetom.

pan sa zivi cim" - každý člověk se živí potravou.

Jinak už nemám zapotřebí "dělat" nic pokud myslíš práci.

Podle toho co jsi napsal se dá soudit,že každý jiný názor,je pro tebe nepřijatelný a jenom Tvá pravda je ta "svatá".
O výkřiku do tmy si za nějaký čas mužem pokecat znovu.

Myslim, ze "moja" pravda je podlozena 9 rocnymi profesionalnymi skusenostami v IT na rozdiel od tvojich "historiek", ktorymi mozes zabavat svojich kamaratov.
Edit: A neda mi nerypnut si. Niekolko klasickych diskov sa vyrovna vykonom tebou ospevovanemu Intelu, zvysok straca zanedbatelne percento vykonu a to nehovorim o eterprise verziach, kde takmer akykolvek disk schova hocijaky ssd disk do vacku.

Od dob Sinclair ZX Spectrum čí Didaktik Gama
( mimochode na kterém jsem začínal a který mám dodnes funkční)
se ledacos změnilo a neustále mění.
Takže zákonitě dochází i na mechanické disky, tvoje tvrzení na tom nic nezmění
I kdybys ses rozkrájel.

Fajn pochvalil sa, ze mas funkcne Spectrum, dokazy opat ziadne, nevysvetlil si mi fakt, preco som predaval cely rok obycajne disky a ssd ziadne, preco ziaden moj zakaznik ci uz firemny alebo bytovy nepouziva ssd disky a preco som ich ani nikde nevidel hromadne nasadzovat. Takisto nikto z mojich kolegov, ci konkurentov nepotvrdil tvoje horuckovite teorie o skorom zaniku klasickyh hdd.
Pravdepodobne budes jeden z nepochopenych vizionarov, ktorych hnusny trh tak nechutne ignoruje.
Tipujem, ze uz z teba nic zmysluplneho nedostanem (pravdupovediac bola kazda dalsia informacia, ktoru som od od teba dostal coraz zmatenejsia) a dalsia debata je tym padom zbytocna.

Drobný příklad.
Pevný disk - zásadní vliv na rychlost načítání dat a bezpečnost
V oblasti pevných disků probíhá poslední dva roky obrovská revoluce. Výrobci u nejvýkonnějších modelů disků upustili od klasické koncepce s otáčejícími se plotnami a přešli k plně elektronickým pamětem SSD. Takové řešení s sebou nese neuvěřitelné výhody: vyšší přenosové rychlosti (moderní SSD má až 4x vyšší přenosové rychlosti než průměrný disk), zanedbatelné přístupové doby (moderní SSD má až 140x rychlejší přístupové doby než průměrný disk), nižší spotřebu a navíc naprosto bezhlučný chod (neobsahuje žádné mechanické části). Taková SSD používáme u nejvýkonnějších počítačů, u kterých je nutné co nejrychlejší nahrávání dat a práce s nimi.

Klasické disky už vedou pouze jedinou vlastností - cenou. Proto je jejich použití vhodné pro obrovská úložná zařízení. Obzvlášť vhodná je jejich konfigurace do polí RAID, která přináší zvýšení pravděpodobnosti přežití dat (jeden až více disků může selhat, aniž by došlo ke ztrátě dat) nebo i vyšší rychlost. Ve zde použitém diskovém poli RAID1 může jeden disk selhat, aniž by došlo ke ztrátě dat.

Tak mi teda pověz, u kterého typu PC je nutné co nejrychlejší nahrávání dat?
Technická nedokonalost paměťových buněk SSD disků a jejich cena znemožňuje použití tam, kde jde o spolehlivost a rychlost především.: tj. v datacentrech. A nejen tam pro firemní použití (PC do kanclu) je SSD taky nevhodné protože by se firma nedoplatila. Suma sumárum jediný místo kde má SSD smysl jsou notebooky

DO 50 000 da sa aj menej herny napriklad tu mas alebo bude to v € bo som zo SR.

MB: asus-p7p55d-e-d145289.htm
CPu: http://www.alza.sk/intel-core-i5-760-quad-core-d17 8836.htm
HDD: http://www.alza.sk/western-digital-caviar-black-1t b-64mb-cache-d154572.htm
RAM: http://www.alza.sk/kingston-4gb-kit-ddr3-1600mhz-c l8-hyperx-xmp-d149191.htm - RAm sa daju aj dokupit keby chces viac, myslim, ze by ti to mohlo stacit.
GPU: http://www.alza.sk/asus-eah5750-formula-2di-1gd5-d 147506.htm alebo s Nvidie http://www.alza.sk/asus-engtx260-2di-896md3-d14599 6.htm
ZDROJ: http://www.alza.sk/fortron-black-power-550w-d12640 8.htm
Skrinu si vyber sam. Napalovacky pozri uz sam. A mmonitor 25" sa mi zda trosku vela. KEd tak by som odporucil tento : asus-vh222d-d125962.htm
A co sa tyka firiem vladne znacka ASUS pri GPU, pri RAM-kach kingstom alebo corsair-su drahsie a HDD jednoznacne Western Digital (WD).
TOto je hracsi PC ked chces 50 000 korun investovat tak len do bedne a ziadne ine blbosti a postaci ti dlho. Ked chces uz brutal tak kupuj 6 jadro od AMD

v herním PC musí být herní GK a v tomhle případě by se o ní dalo docela dobře pochybovat... nejde o to aby na tom běhali všechny stávající hry, ale aby na tom běhaly i budoucí tituly, což HD5750 nezaručí (při vysokých detailech a už vůbec ne na 25" monitoru s full HD). Když chce někdo 25" monitor tak proč mu nutit 22" které jsou dnes takové to "minimum". HDD je úplně fuk jakej koupí, záleží jen na modelové řadě každé značky a jejich spolehlivosti.

No tak s tou grafikou si určitě něco pořádně zahraje pc za 50 000 a on tam dá grafiku která se dává do PC za 20 000 :D a dále nechápu proč zrovna zdroj Forton to je stokrát lepší Seasonic.Nechápu proč by to nemohl postavit na AMD proč tam strkat Intel procesor to tam raději dám to 6 jádro je tam k tomu už i chladič a poslední dobou se AMD v chladičích hodně polepšilo už to není co to bývalo a kdyby nestačil nebo byl moc hlučný tak se může později vyměnit

Ja som dal na vyber dve GPU. Nvidia a ATI tak pozor

.. a obě jsou to dnes celkem nic moc karty. Ta 260 by snad ještě šla s přimhouřenýma očima, ale nevidím pro to důvod, jsou tu mnohem lepší a karty za podobné peníze.

Ked tak tak i5 s Turbo boostom je super. AMD to nemaju.

Doporučuju nežít v minulosti...

A zas Fortron su jedny z najkvalitnejsich zdrojov.

LOL... Fortron je dneska totální máčka.. máš opravdu legrační názory.