Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel zlúčenie 2 funkcií

Zdravím excelistov . Poradili ste mi ako sčítať čísla v bunke, kde je dátum. Ďalšia podmienka aby sa EŠTE sčítali číslice ak je súčet v B1 väčší ako 22 .

   A1              B1               C1
10.10.2010   10+10+2+0+1+0=23      2+3=5

Teraz by ma zaujímalo ako zlúčiť tie 2 príkazy , t.j. aby v B1 bol hneď správny výsledok teda 5

pre B1

=DAY(A1)+MONTH(A1)+(ROUNDDOWN(YEAR(A1);-3)/1000)+(ROUNDDOWN(YEAR(A1)-ROUNDDOWN(YEAR(A1);-3);-2)/100)+(ROUNDDOWN(YEAR(A1)-ROUNDDOWN(YEAR(A1);-3)-ROUNDDOWN(YEAR(A1)-ROUNDDOWN(YEAR(A1);-3);-2);-1)/10)+(YEAR(A1)- ROUNDDOWN(YEAR(A1);-3)-ROUNDDOWN(YEAR(A1)-ROUNDDOWN(YEAR(A1);-3);-2)-ROUNDDOWN(YEAR(A1)-ROUNDDOWN(YEAR(A1);-3)-ROUNDDOWN(YEAR(A1)-ROUNDDOWN(YEAR(A1);-3);-2);-1))

pre C1

=IF(B2<23;B2;ROUNDDOWN(B2/10;0)+MOD(B2;10))

Srdečná vďaka

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ešte /reverzná/ otázka , ;-) ak by som mal opačný problém , že by sam chcel aby mi excel vypisal vše…
romaker 24.07.2010 21:27
romaker
Excel ti nevypise ziadne "vsetky neco". Na to by si si musel naprogramovat nejaky program. Inac tipu… nový
MM.. 24.07.2010 22:50
MM..
Vďaka za rady , skúsim to . poslední
romaker 24.07.2010 22:56
romaker

Ešte /reverzná/ otázka , ;-) ak by som mal opačný problém , že by sam chcel aby mi excel vypisal všetky dátumy , ktoré dajú výsledok po sčítaní číslo 5

Nedá mi konštatovať , že ste v exceli veľmi zbehlí .:i: Ja ho používam 10 rokov ale iba súčty , násobenie atď. Raz som ale "zostrojil" výplatnú pásku , komplet s odvodmi a daňami , pre zamestnanca na trv. pomer alebo na Dohodu . Problém bol len nájsť tie všetky zákonné % .

Excel ti nevypise ziadne "vsetky neco". Na to by si si musel naprogramovat nejaky program. Inac tipujem ze ich bude nekonecne vela, takze si naprogramujes nech program preskumava len nejaky rozsah datumov, ktory preskumas.

P.S> pokial chces len vyfiltrovat z datumov ktore uz v exceli mas zadane, tie ktore davaju sucet 5, tak mozes pouzit filtre excelu, alebo zoradenie podla slpca B.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru