Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno samovolně vyskakující nápověda

Zdravím všechny a prosím o radu -
mám ntb s operačním systémem Windows Vista Home Premium. Asi před týdnem se po zapnutí počítače začala zobrazovat nápověda k Windows. Nejdříve nešla ale zavřít, jedině přes správce úloh. Pak se začala nápověda spouštět k čemukoliv - práce se složkami, jednotlivé programy. Potom i u internetového prohlížeče Mozilla - ale tam se těch oken otvíralo spoustu. Nejřív jsem myslela, že se jedná o vir. Týden před těmito problémy mi skončila platnost placeného antiviru a já měla free antivir. Počítač jsem prohnala různými antiviry, antispywary atd. každý prográmek něco našel a odstranil, ale problém trval. Na počítači nebylo možné pracovat - dolní lišta zamrzla - čas se zaseknul, Start nereagoval. Rozhodla jsem se pro přeistalaci... OS mám na CD, podle návodu a dřívějších zkušeností jsem zformátovala disk a přeistalovala OS. Ale problém se nevyřešil. Nápověda se někdy po zapnutí opět objeví, ale jde zavřit a znova většinou nevyskakuje. To stejné platí u internet. prohlížeče. Po přeistalaci se u mého počítače objevil další problém - po zapnutí počítač dlouze pípá a poté hlásí, že byl nestandartně ukončen a ať zvolím OS, který chci spustit. Přitom se přetdím počítač vypnul naprosto normálně...Budu Vám věčná za jakýkoliv nápad. Ještě musím dodat, že můj ntb je ještě měsíc v záruce. Jistě Vás napadně, at ho jdu zksuti reklamovat. Jenže já mám prodejnu víc než 70 km od bydliště a nerada bych se zbytečně projela. Děkuji, už jsem zoufalá. Myslela jsem, že po přeistalaci bude vše ok.

Ten NB ma evidentne nejaky HW problem. Ako prve by som to skusil uplne vypnut a vybrat aj baterku aj nabijacku na pol hodinu. Potom to skusit zapnut bez baterky. Idealne by bolo skusit odpojit internu klavesnicu, to by ale bolo treba rozobrat (navod na odstranenie klavesnice najdes na google ked budes hladat typ svojho notebooku a slova disassemble keyboard)

Inac dobre by bolo skusit nainstalovat Windows znova, vcetne formatovania, a davat si pozor ze po instalacii
a) ten notebook nikam nepripajas (ziadna siet, nic)
b) nestrkas tam ziadne externe disky, ani USB flash, a ak mas disk D: tak ho zasadne neotvarat v prieskumnikovi.
Ptz oba vyssieuvedene body by to mohli zavirit hned po instalacii.

A skusat chvilu pracovat s uplne cistymi Windows, nikam nepripojenymi. Proste restartovat to, 100x. Ked sa to u cistych Win ani raz neobjavi, tak je klavesa F1 vporiadku a mas nieco zavirene (flash, externy disk apod).

Takže jsem zformátovala a přeinstalovala, přesně tak, jak jsi mi poradil. Nápověda hned začala vyskakovat znova.
Dneska zajedu s ntb do prodejny, kde jsem ho koupila - treba by pomohlo to vyčištění klávesnice, ale je ještě v záruce a tak se do toho nechci pouštět.