Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Notebook na VŠ a CAD aplikace

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem notebooku na VŠ. Požaduji odolnější notebook o velikosti 15,6" s numerickou kválesnicí. Ideální výdrž od 3-4 hodin výše. Notebook budu nosit sebou každý den, rozpočet do 20 000,-Kč. Díky předem.

Moje tipy:
Acer Aspire Timelinex 5820TG-334G50MN (ten má dobrou výdrž, ale nevím jak je to s pískáním či odolností)
Acer Travel Mate 5740G-334G50MN (ten by měl být odolnější, protože je težší, ale nevím jak s panty)
ASUS K50ID SX170 nebo SX086 (ten vypadá dobře, akorát ta výdrž je cca 3 hodiny)
DELL INSPIRON N5010 (ten vypadá nadějně, také robustní panty)
HP 4520s
a pak poslední HP 6545b (to už je dle mě takový trochu větší obrněnec, ale moc se mi nelíbí ta lišta u touchpadu, která jakoby odstává)

Opravdu nevím, který by byl na uvedenou činnost nejlepší co se odolnosti, výkonu a výdrže týče. V9m že ja 20k to nebude poklad, ale nechtěl bych se vyhodit jen tak, předpokládám, že notebook bude alespoň 3-4 roky sloužit (baterii nepočítám).
Díky za všechny rady.

Tak Recovery jsem opravdu nenašel, ale co je horší, tak mi furt nejde wifi.:-( Už jsem zkoušel Vaše rady s ovládacmi panely přesně dle návodu a nic, tlačítko a nic. Vždy HP assistant hlásí Bluetoth enabled, Wireless disabled, ale už nevím kde co zapnout. Ve správci zařízení vše bez rozporu. Akorát mě napadá ten bios, ale když říkate že je to už nastavené. Je tam volba , týká se to toho biosu LAN/Wlan Switch, ale není potvrzená, zatržená. Prosím o radu.

Zdravím, nějaký čas uběhl a můj notebook HP Probook 6545b v konfiguraci viz https://www.czc.cz/hp-probook-6545b-nn242ea/73890/ produkt by si zasloužil trochu vylepšit. Myslíte, že má cenu investovat do nových paměťových modulů? Chtěl bych přejít na 64 bit W7 a koupil bych ještě jeden 2 GB modul či dva kusy 4GB, celkem tedy 4 nebo 8 GB RAM. Myslíte, že můžu čekat nějaké zrychlení, především v konstrukčních aplikacích? Díky.:-)

pochopitelně - pokud tam máš win7 na potratových 2gb ram, pak to s tvými aplikacemi musí furt swapovat.
4gb je minimum, ale jestli tam jsou ddr2, zjisti si, co ten krám podporuje za maximum (v papírech, u výrobce).
na diagnostické programy v tom nebývá spoleh.
edit:
8gb: http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=NN242 EA
ale ta cena: https://www.czc.cz/corsair-value-4gb-ddr2-800-so-d imm/63599/produkt (a není skladem)

asi má smysl updatnout jen +2gb, víc peněz do toho necpat.

Zdravím, ještě jeden malý dotaz. V notebooku je jeden paměťový modul značky Elpida. Neměl bych vzít tedy raději dva nové značkové moduly? Notebook toho celkově naběháno moc nemá, nakonec nebyl moc vytížen, takže paměti a celkově noťas je jak nový. Jaká je nejlepší značka RAM? Znám Kingston(3 roky záruka), Corsair(5 let) a Patriot(5let). Ještě jsou v prodeji Crucial(záruka 10 let) a Adata(záruka 5 let). Díky

Zdravím, tak jsem po letech provedl očistu svého historického stroje HP Probook 6545b a rovnou jsem i přepastoval CPU a GPU. Teploty nyní jsou cca 50 stupňů v naprostém klidu 55-60 pro prohlížení netu a cca 75-77 ve plné zátěži. Pasta (Akasa 455) ale ještě není tzv. zapečená, takže možná se to ještě pohne. Co na to říkáte, je to v poho nebo to mohly být teploty trochu nižší (snad jsem nedal moc pasty:-))? Díky.8-)