Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tvorba panoramatu - problém se světlem?

lavka.jpg

Zkusil jsem nafotit tuhle lávku a chtěl jsem to spojit do panorámatu. Na to jsem myslel už při focení, tak jsem se snažil s foťákem moc nehýbat. Jen jsem se pootočil zhruba o 20 stupínků.

Ve Phostoshopu jsem to slípnul, upravil jsem křivky, ale nemůžu se zbavit toho barevného nádechu. Jinak velikost jsem trefil krásně, ne? :-)

Poradí mi tu nějaký profifoto? Třeba GG :))

Díky

Většina digifoto (Canon určitě) má "režim" pro focení panoráma. Nebudu rozebírat všechny související "vifikundace", ale základ je, že při PRVNÍM záběru si foťák ZAPAMATUJE nastavení a
TO potom aplikuje na následující záběry .... potom taková disproporce ve vyvážení bílé jako na ukázce nemůže nastat. Ve Foto editorech lze sice dělat "zázraky" .... ale výsledky jsou tím lepší, čím se počáteční záběry blíží představě o výsledku :-|.