Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyčtete zprosím z této nabídky vhodné ramky ?

Dle specifikace základní desky se nabízí následujcí možnosti RAM memory jež lze osadit, ovšem pokud dobře chápu v závislosti na procesoru. Je-li deska osazena procesorem Pentium 4 - 2.8 GHZ a možnosti následujcí, jaké ram memory - pokud možno nejvýkonější je možné použít ?
•Two 184-pin DDR DIMM sockets
•Supports up to 2GB system memory
•Synchronous operation with processor system bus - PC2100/PC2700/PC3200 (DDR266/DDR333/DDR400) with 800MHz FSB CPU. DDR333 will run at 320MHz memory frequency when used with 800MHz FSB CPU. - PC2100/PC2700 (DDR266/DDR333) with 533MHz FSB CPU - PC2100 (DDR266) with 400MHz FSB CPU
•Supports non-ECC (x64) DIMM using 128Mb, 256Mb or 512Mb
•Supports unbuffered DIMMs

děkuji vám za nápovědu.

Já nepochopil, proč tam je napsaný že podporuje až 2 Gb ,jsou tam dva sloty a pak tam píšou že supports non-ECC (x64) DIMM using 128Mb, 256Mb or 512Mb - , takže 2 X 512 Mb je max 1 Gb memory. A než je obědnám, tak sem se chtěl zeptat, co je správně ? Deska je od DFI možno ke shlednutí zde. http://pc.poradna.net/q/view/539964-pomuzete-mi-na lezt-vyrobce-zakladni-desky
Nejsem profík, tak se potřebuju zeptat a jsem moc rád za radu.

Je tam jen 512 a ty ramky je přání je nechat vyměnit za větší, já vim že je to starý PC, ale pro holku na Facebook a Farmvile je to dostačujcí. Jenže co teda mam obědnat, abych to dostal na 1 Gb , nebo snad až ty 2 GB , tak v z toho sem jelen.

To neumíš vlastní dceři vysvětlit, že to jsou vyhozené peníze? Facebook rychlejší nebude...

Ještě jde o to, jestli těch 512MB máš jako jeden modul nebo dva. Buď by stačilo jen RAMku dokoupit, nebo bys musel starou vyhodit a koupit celou novou. Tak jako tak, je to krok zpátky.
Obědnává se možná oběd, paměti se objednávají. A už to tady zaznělo - DDR 400Mhz PC3200. Třeba Kingston. Nejlépe s možností odzkoušení kompatibility. Paměti jsou prevít.

Třeba programem Everest si můžeš zjistit přesný typ (označení) a výrobce té současné RAMky. Takže ideálně koupit druhý stejný kus a mělo by stoprocentně frčet. Jak ty ženský dokážou člověka zblbnout, co?

Ale jak jsem už předeslal, osobně bych udělal čistku toho, co se spouští po startu a zabírá paměť a to by mělo stačit. Jestli má třeba zasviněný/neoptimalizovaný systém, pomalý disk a podobně, tak si rozšířením paměti moc nepomůže.

Ta stránka se plouží jak šakal po obrně :-). Podle manuálu je maximální kapacita RAM 2GB, po jednom gigu v každé bance, podporované jsou pouze NonECC paměti (překvapivě). Konfiguraci podporovaných modulů zjistit nejde, a to jsem čekal dvě minuty na support list - neexistuje. Bude to pokus/omyl.