Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jde v Opeře otevřít IE?

Používám Operu. Některé stránky bych chtěl přeložit pomocí Translatoru, který je však integrován do IE. Při stahování souborů bych použil program, který je rovněž funkční jen v IE. (Opera mi při stahování nenavazuje, ale při Pokračovat začíná znovu).
Proto se ptám: Jde z prohlížeče Opera otevřít stránku v IE. Mám pocit, že jsem kdysi tuto položku měl v kontextové nabídce. .
Dík

V Opere lze mit tlacitka nebo polozky kontextoveho menu dle vlastni potreby, cili tam muze byt treba prikaz "Otevrit stranku v IE", "Otevrit odkaz v IE", "Stahnout GetRightem", "Otevrit obrazek v IrfanView" nebo skoro cokoliv jineho. Uvedene priklady jsou jen namatkove.

Vse se provadi editaci prislusnych ini souboru, staci na to obycejny notepad, ale netreba se toho bat, jsou to opravdu jednoduche upravy, jen je ale treba vedet, kam a co vlozit nebo co zmenit. U tlacitek je situace jednodussi - mnohe z nich jsou jiz hotova a staci si je pretahnout na nejakou listu.

Vynikajicim zdrojem vsech informaci o Opere jsou stranky nontroppo, napr. tlacitka jsou na CustomButtons
Pokud je anglictina prekazkou, mnohe z tech stranek jsou i v jinych jazycich, bohuzel cestina chybi, ale snazime se spoustu informaci podavat na www.operacesky.net a na pripojenem foru. Nektera tlacitka jsou zde:
tlacitka-do-opery.php - je tam i to "Otevrit v IE".

Manualni pridani tlacitka "Otevrit v IE"

Otevri si treba notepadem soubor, ve kterem mas tlacitka (obvykle je to soubor standard_toolbar.ini v adresari s tvym profilem), najdi si sekci [Browser Toolbar.content]. Na jeji konec pripis tohle:

Button21, "Otevřít v IE"="Execute program, "iexplore", "%u""

Pouze "Button21" uprav tak, aby cislo, ktere tam das, bylo o jedno vyssi nez polozka na predchozim radku. Prohledni si ostatni sekce v tom souboru a pochopis souvislosti...

Tohle delej s vypnutou Operou. Pak ji spust a klikni pravym na panel, ktery chces upravit, vyber Customize (Upravit), vyskoci okno a v nem prejdi na zalozku Buttons, pak vlevo vyber My buttons (Moje tlacitka) a tam uz by to nove tlacitko melo byt. Pretahni ho kam chces a hotovo.

Eventualni podrobne rady pres ICQ (viz muj profil zde na foru).