Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení sítě s AirLive WL-5460AP v2

Dobrý den. Napadlo mě udělat si doma kvůli internetu síť, ale končím na své neznalosti.
Koupil jsem zatím zkušebně AirLive WL-5460AP v2 a snažím se docílit toho, aby mi pouze zesiloval síť "wifi-ordinace" běžící na Huawei Echolife HG520i. Mám notebook dále od této sítě a chci ho připojit. Zatím jsem ho přepnul do stavu Repeater, nastavil šifrování WPA2-PSK, opsal MAC adresu Huaweie do připojení a do šifrování jsem nastavil WPA2-PSK a napsal heslo co je na Huawei. Co mám v repeateru nastavit? Mám něco nastavovat v té krabičce ze které jde internet? V současném stavu se připojím a můžu spravovat AirLive, internet je nedostupný.
Popřípadě tu mám ještě záložní modem- Huawei EchoLife HG520i je možné vyměnit za D-Link DSL-G684T.

A potom druhý dotaz: Kabely nejsou možné. Když bych chtěl rozšířit internet po celém domě, mám propočteno, že by to muselo vypadat asi jako na obrázku- kvůli stěnám, které jsou všechny tlusté 55cm. Mám šanci něco takového sestavit aby mi zůstala použítelná rychlost a ping? Nebo jak to udělat? Nehraju onlinovky, netelefonuju, pouze webový prohléžeč + ICQ.

edit: Zase o krok dál. V 1. dotazu se zadařilo "Connected sucessfully" a daří se mi připojit před Airlive na internet v Huawei.

Tak připojení pokračuje. Právě jsem půl hodiny ukecával jak blbec a prej když si tam dám lištu, tak kabel půjde, ale jen do cca půlky cesty. Myslíte, že bude zapojení Huawei-kabel-AP (udělaný z AirLive) stabilnější, než Huawei a repeater?

Mohu použít tenhle kabel?

UTP patchkabel cat. 5e

Typ - YF-EU4-200M-XGY
Kabel - 8žil - lanko, nestíněný, 24AWG, izolace HDPE, vnější obal PVC
Konektory - 2x RJ45M
Impedance - 100ohm
Šířka pásma - kategorie 5e - 125MHz
Délka - 30m
Barva - šedá světlá
Použití pro propojení přepínač - přepínač

Nebo raději se uskromnit, dát AP dále od počítačů nahoře a zvolit:

UTP patchkabel cat. 6e

UTP patchkabel cat. 6e je propojovací kabel UTP délky 20m, kat. c6, šedý. Vhodný pro 10/100/1000Base-T Ethernet.