Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Síťový kabel byl odpojen"

Vím že to tu je mnohokrát ale jelikož se zatím v počítačích a síťích moc nevyznám tak bych potrřeboval někoho kdo by poradil a měl by na mě nervy takže k věci hází mě to furt síťový kabel byl odpojen, vím že to není kabelem, routrem jelikož druhýmu complu to jede normálně takže myslím že bude něco v nepořádku s tím mím, routr jsem taky odpojil na 5 minut a furt to dělá to samý.
Událost která předcházela je taková že jsem měl počítač nedávno v servisu jelikož mě nešel zapnout a tam mě nejspíš přeinstalovali windowse ( Vše z místního disku C zmizlo a to co jsem měl na D zůstalo ).

Také mě nedávno to vypsalo tuto chybu jestli to s tím nějak souvisí Windows - systemova chyba: adresa IP koliduje s jinym systemem v siti

prosil bych o poradu další info dodám když poradíte jaký a jak děkuji

Martin

když máš udajně router, proč přepojuješ kabel mezi počítači? jaký je přesný typ routeru?
jestli získáváš ip dynamicky, jak ti může kolidovat s jiným systémem když máš celé 2 pc? kdo další je na tvůj router připojen?
zkrácený výpis nastavení co jsi sem dal nemá význam. vlož sem obsah z notepadu z obou pc: start - spustit - cmd.exe [enter]:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

edit:

tak z počítače mě vedou do routru celkem 2 kabely

to je vtip? proč 2?

a 1 vede do krabicky kousek od kompu

taky ze stejného pc, nebo z toho routeru? píšeš jak maďar.
co to je za kabel, jaká má konektor/počet pinů, do čeho přesně vede?

typ: jestli je to teda ono zyxel prestige 660 series

to kolidovani nevim co jsem se dozvedel na googlu muze bejt to ze nekdo pouziva stejnou ip ale pocitac vedle nema stejnou

ten ipconfig all C:\Documents and Settings\z>ipconfig -all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : compl
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adap
ter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-13-D4-68-D6-A3
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.33
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 12. srpna 2010 21:45:54
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 15. srpna 2010 21:45:54

tak ty kabely: jeden je sitovej druhej je z diry u ktery je napsano lan
taky z toho u kteryho me vypadava ten net konektor ma stejny jako ten lan mala krychlicka a vede z toho pocitace do rozdvojky line/phone/modem a z duzny modem vede vejs do dalsi

"zyxel prestige 660 series" jsou routery, takže tvoje několikanásobná kabeláž mezi pc je nesmysl - proto se obávám, že jsi konflikty v síti trvale nevyřešil.

odbočka z telefonní linky vede do dsl vstupu zyxelu, k jeho lan výstupům jsou připojené jednotlivé pc (tedy žádné přímé propojení pc mezi sebou).
ať už ti kdysi vedlo z pc kabelů kolik chce, ve výpisu je vidět jen jediné síťové připojení (lan) s "SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adapter" - zbylé krychličky proto odpoj.

je správně žes ty pc přejmenoval různě. vadilo by to při sdílení souborů, pokud nepoužíváš ip adresy.
a pravděpodobně i windows z toho byly trochu na prášky, když prolézaly síť pomocí služby "computer browser", případně mají default zapnuto vyhledávání síťových složek a tiskáren.

Druhy PC ide spravne na stejnom kabli? (odpojis kabel od prveho PC a zapojis ten kabel do druheho PC a ten funguje spravne?)
Jaku sietovku ma prvy PC a jaku ma druhy PC? Nema nahodou ten ktory nejde gigabit sietovku a to druhe PC len 100Mbit sietovku? V tom pripade moze byt ze to kabelom je. Ak mas gigabit sietovku mozes skusit v spravci zariadeni u sietovky - vlastnosti nastavit rychlost rucne na 100Mbit (bude tam zrejme Auto negotiation) skus aj full duplex aj half duplex. Ked nepomoze daj to nazad na automatiku.

Sis 900-based PCI Fast ethernet adapter ( umisteni - Sběrnice PCI 0, zařízení 4, funkce 0 ) tak toto je ta moje
a druhy pocitac ( notebook ) ma kdyz dam pravym na tento pocitac spravovat a tam najdu sitovy adaptery 1394 net adapter 2, bluetooth personal are network, realtek RTL 8169;8110 family gigabit ethernet nic (prez tu jede net)

takze druhy compl ma ten gigabit nejspis jestli dobre chapu tak co u svyho nebo u druhyho nastavit?

z toho notebuka ti vede kabel do routeru zyxel, anebo nesmyslně do vedlejšího pc? jsem z tvého popisu dost zmaten.

na režimu gigabitové síťovky se ten realtek sám domluví s routerem, obvykle se nechává na "auto".

adapter 1394 je firewire. pokud nepoužíváš kameru tak ho ve správci zařízení zakaž, jen se ti plete do výpisu připojení.

zdravým mne vypisuje to iste.Nikto nevie poradit.zadal som cmg v Spustit potom ipconfig a vypisalo toto:

Pripojeni............odpojeno

Nič viac.Mohla odisť sietova karta?kabel je v poradku Modem tiež volal som providerovi Antechnet a pozeralito, všetko je v poriadku vraj prioblem u mna v kalbli alebo v počitači.

DAkujem