Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Propojení zdroje a GK (2x6 pin)

Zdroj Enermax Infinity 720W, modulární kabeláž, http://www.3dxtreme.net/index.php?id=enermaxinfini tip3

Grafická karta nVidia GTX460 vyžaduje přídavné napájení 2x6pin
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 06000000ZHE&Search=gtx%20460&SearchType=1

V současné době byla v PC karta pouze s jedním 6 pin konektorem, bude teda potřeba jeden 6pin kabel přidat (jeden 6+2 je součástí pevného svazku pro CPU, deska, fan, PCI-E)

Na zdroji jsou pro dodatečné PCI-E 6pin kabely určené ty dva červené:
[IMG_3966.jpg]
Tedy do jednoho z nich bych měl vrazit ten druhý kabel (a spolu s tím "pevným" strčit do GK). Váhám nad tím, do kterého. V manuálu má jeden označení jako +12 V1 a druhý jako +12 V2

Viz manuál: 3936-zdroj-jpg

Nebo je to jedno?

Díky.

Ty třeba jo. Já bych určitě přikládáním drátů multimetru něco odpálil ]:)

Ale to je jedno, zdroj je dimenzován na mnohem víc, než jednu trochu lepší grafiku. Druhý konektor půjde do +12V2 a basta fidli. (Grafika ještě není doma, bude se teprve objednávat)

Asi nejjednodušší by to bylo "propípat" měřákem pokud se tím chceš zabývat a chceš nějak "balancovat" odběr z větví. Prostě vraž přídavnej kabel do vypnutého zdroje a měřákem zkus změřit odpor mezi žlutýma drátama toho pevného svazku a toho přídavného. Strčil bych to v tom případě do toho do druhého konektoru, kterej není vodivě spojenej s tím kabelem napevno. Je možné že zjistíš že ve skutečnosti žádná 12v1 a 12v2 není ale je to vevnitř zdroje spojený:-)

Jinak bych to automaticky vrazil do 12V2 - z toho se (nevím úplně jistě jestli se to ustanovení dodržuje) napájí procesor (a grafiky), díky dalším úpravám má tato větev větší tolerance a nebudeš "kazit" kvalitu "štávy" pro hdd a další komponenty.

Je ale možné že to má na štítku udané takové zatížení jednotlivých větví že je skoro jedno kam to vrazíš.

Měřák nemám. Podvody s větvemi uvnitř u Enermaxu (za +/- 4kKč) neočekávám. Zatížení větví je dle specifikace následující:
+12V1 - 28A (Drives/GPU)
+12V2 - 28A (CPU/GPU)
+12V3 - 30A (MB/GPU)
Pod tím (u 12V větví) je: 672W (56A)

Jsem rád, žes potvrdil můj úmysl +12V2