Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem boot.ini

Zdarec,
už delší dobu mi PC při startu hlásí boot.ini neplatný. Zkoušel jsem ho otevřít v poznámkovém bloku a je prázdný. Potřebuji nabootovat systém z cd počítač zahlásí že našel disk a ať zmáčknu libovolnou klávesu pro boot z cd. Ať mačkám cokoliv tak se nic nestane a načte se systém z HDD. Nevím jestli to souvisí se souborem BOOT.ini.
Díky za odpověď

Tak bootování z CD částečně vyřešeno. Zapojil jsem místo USB klávesnici starou přes PS2 a cd se nabootuje. Narazil jsem ovšem na starý problém že při instalaci nenalezne žádný pevný disk. Už si nepamatuju jak jsem naposled v průběhu instalace vložil ovladače pro RAID.

Tak Raid je podle mě použití více pevných disků zaráz. Já mám ale pouze jeden. Každopádně jsem problém s nenalezeným diskem řešil po každém formátu jenom si nepamatuju jak. Mám za to, že jsem nahrál ovladače při instalaci na disketu retsrtoval instalaci a ta si ovladače načetla z diskety a nalezla HDD.

Omlouvám se za chybějící otazník. Co potřebuji je jak mám opravit boot.ini, když se mi nedaří nabootovat z cd a použít konzoly pro zotavení? Použil bych podobu souboru od pme, ale nechci si zablokovat přístup do systému.

Obávám se že tvoje poškozené boot.ini nemá s bootováním z cd nic společného. Bootování z cd je závyslé na výběru odpovídajícího zařízení z kterého se má zavádět systém na úrovni biosu, tzn. ještě před tím, než počítač začne hrabat na disk a než si všimne nějakého boot.ini, potažmo že v něm něco chybí.