Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový procesor, dívné chování PC + mafia 2

Potřeboval bych poradit s problémem který se mi dnes vyskytl s počítačem..

Měl jsem sestavu AMD Athlon 3000+ 1.8Ghz, 3GBRam a nVidia 8600GT...Zkusil jsem si nainstalovat Mafii 2 a hra šla velmi těžce, ani se tak nesekala, jak spíš zpomaleně a nehratelně...Bylo mi tady i na jiných serverech poraděno, nový lepší procesor, který mi jinak docela slušnou sestavu brzdí...

Dnes jsem byl koupit nový procesor a to AMD Phenom 3.1GHZ dvoujádro...V obchodě mi to i namontovali...Ale např. hra Mafia 2 na které PC momentálně testuju je stejná, ne-li ještě horší, ve hře dokonce vypadly některé zvuky (výstřely atd) a počítač hodně ale hodně hučí...Stačí ho jen trochu zatížit a má zvuk jako cirkula...Teplota podle programu CPUID hardware monitor kolem 44 stupnu max 54 procesoru, grafika má 70-80 stupnu...

Můžete mi někdo poradit, opravdu budu vděčný díky moc

Co se měnilo ? Procesor nebo i deska ? A ventilátor počítám že byl boxovanej k procesoru ? Tak ten může hučet. A desku máš teda jakou ? Když dáš ctrl-alt-del vidíš u položky výkon dvě jádra ?
Jinak hra zřejmě zjistila rychlejší procesor tak přidala detaily (z té nuly co nadetekovala předtím) které ta 8600gt prostě nestíhá a stíhat nebude. Sem rád že mi to jede na gtx260 a i7-860 se zapnutou physx.

Víceméně vše už bylo řečeno. Dovolím si to zrekapitulovat:

1. zkontrolovat kolik jader vidí systém
2. zkontrolovat uchycení chladiče a jak je nanesena pasta, případně (ideálně) očistit a přepastovat
3. ta grafika ... no, nazvat ji šmejdem, to bude asi nejlepší. Na M2 to rozhodně není nic moc. Lepší by nebyla?
4. v neposlední řadě bys měl zjistit, co vlastně hučí, zda grafika, CPU apod. Tím bys asi měl začít.

Touchwood:

1. Nevím kolik jader to vidí, píše to o jednom jádru, ale ty grafy nahoře v pravo jsou dva, mrkni na screen: b60e94be6d
2.ok
3.grafika je slabá ok beru, ale teď potřebuju vyřešit procesor
4.Hučí CPU a to tak, že když zapnu PC, jede vše v pohodě, když zapnu MAFII 2 rozjede se větrák na 5200 otáček (podle BIOSU) a to už zůstane tak (pouze trochu kolísá cca 200ot) ikdyž mafii vypnu, PC restartuju a najedu do BIOSU...

1) Zřejmě jsou tedy jádra nalezena obě a v pořádku.

4) Chtělo by to zkontrolovat teploty. Nejlépe spustit nějakou zátěž procesoru /třeb mafii/ a program který umí měřit teplotu procesoru. Až to začne hučet vyjet z mafie a podívat se. Může to být everest,speedfan nebo nějaký jiný vhodný free, možná máš i něco od výrobce desky na cdrom k desce nebo na webu. Je možné že deska nový procesor neumí a pere do něj moc velké napětí (napětí ukáže program cpu-z) a přehřívá se to.
Předpokládám že podobně se chová každá 3d hra.

Já jsem z diskuze nepochopil jakej že je to procesor. Dualcore AMD 3.1Ghz Phenom bude 550BE, ne?

Pokud je pod boxem s napětím na default, tak i moje deska měla problém (GA-MA785GM-US2H), prala do něj moc a přehřejvalo se to. Podvoltoval jsem na 1.3V, odemk zbejvající jádra a rok a něco to sviští a je to studený.