Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DVD-RW or väcsi HDD?

Kedze uz pomaly dochadza miesto na disku, tak chcel by som to nejak vyriesit, lenze rozmyslam co sa mi viac zide
väcsi HDD (kde by som tym padom mohol skusat napr aj viac operacnych systemov, a namiesto Vypalovania CD-DVD, by som si Image ulozil niekde na disk) alebo ci sa viac zide
DVD-RW napalovacka.

Aky je Vas nazor, co by ste si kupil (llen jedna moznost,bud HDD alebo DVDRW), lebo moze sa stat situacie ze crashne disk, alebo nejaky virus to zmaze a pod...
Alebo kupit disk a pockat dokedy nepride na trh Blueray ??? :))

V tvém případě bych šel do toho HDD. Nový, větší disk je zpravidla rychlejší, nasaď ho jako primární (systém/aplikace/častá data) a pocítíš i celkové zrychlení práce na PC. Mít data na HDD "instantně" přístupná je taky velmi pohodlné.

Na starém disku bych kupříkladu vytvořil partition zašifrovanou skvělým TrueCryptem (www.truecryp.org) a mountoval bych ji jen pokud budeš data na ní potřebovat. Tím se zaprvé zbavíš obavy že ti data smaže nějaký zákeřný virus, zadruhé data budou "safe" před nepovolanými osobami.

Ja bych to resil suplikem s HDD (i vice, casem) - koupit nejakou mensi kapacitu (rekneme 120GB), az se zaplni, tak bud premaznout "stolete" obrazy a nahradit novymi, nebo prikoupit hadr. DVD-RWcka na zalohy moc nedoporucuju - casem to hnije (uz i osobni zkusenosti). Kdyz, tak DVD-RAMky, ale ty jsou ponekud drazsi. Nebo streamer, ale to uz jsme s cenou ouplne jinde... ;-)