Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc při zapojení kabelů v pc.

Dobrý den potřeboval bych pomoct se zapojením všech káblů v PC jelikož jsem to ještě nikdy nedělal. Příručku k základní desce jsem samozdřejmě dostal ale je celá v Angličtině a já tuhle řeč zrovna neovládám a z těch obrázků jsem taktéž rozumu moc nepobral tak vás prosím jestli by jste mě s tím pomohli. ( krom pevného disku , ramek a grafické karty (příde to až za 14 dní) )

- základní deska ASUS P5Q SE/R
- zdroj Eurocase 450W
- LG mechanika netuším jestli IDE nebo ATA
- Floppy

Tyhle věci bych potřeboval zapojit .

Ja sa niektorým ľuďom čudujem... Raz v živote si skúsili niečo s PC a už chcú byť odborníci na všetko - cez HW, stavbu PC, výmenu komponentov, inštaláciu software atď.

s instalaciou software bude este srandy ked to zacne vobec skusat a potom sem pisat.... :-)

Gratuluju.

po cca 5 minutach bezneho provozu zacina zdroj vydavat VYRAZNY vibrujici​/rezonujici zvuk presahujici jakoukoli akceptovatelnou uroven. Tzn. ​'Supersilent​' uvodnich max 5 minut, pak zapomente a pridejte na hlasitosti reproduktoru, aby bylo vubec slyset zvuk + hasici pristroj po ruce, kdyby mel zdroj tendenci zacit horet ​(viz zkusenosti v diskusi​).

Teď opravdu nepotřebuješ řešit nějaký přídavný větrák. To už máš všechno sestavené a funguje to?

edit:
Ve volné chvíli zkus zvážit, jestli by nemělo smysl podívat se do manuálu, třeba na popis CHA_FAN.

nemám jen se ptám na ten FAN jestli se zapojuje pomocí toho třípinu na tu desku

P.S. Teď jsem si to samé četl na czc :-D:-D sice tam mám jiný Eurocase ten "novější" :-D ale budu se snažit co nejdřív koupit nový nejspíš 350 W Seansonic. Karle mohl bys mi prosím napsat tu slovenskou stránku kdy ty Eurocase zdroje testovali a vyhodnotili je jako nebezpečné ???? kamarád mi to nevěří. :-D

Spíše, než jestli to není laciná náhražka (náhraška - no fuj, můj češtin pláče), se raději pouč, jak se pasta správně nanáší. Moc pasty (libovolné kvality) je horší, než žádná. Musí být nanesena tenká vrstva, aby pasta pouze vyplnila nerovnosti na styku dvou kovových ploch a nebránila přímému dotyku tam, kde plochy na sebe mohou dosednout. Když je pasty moc, plochy nemohou na sebe dosednout a podstatně se zhorší přestup tepla.

Potři celý procesor vrstvou silnou nejméně 5 mm a nezapomeň na HDD, to má zásadní vliv na přenos tepla...
Proboha, chlape, čím přemýšlíš! Hlavou to není. Napsal jsem přece jasně, že pasta má jenom vyplnit nerovnosti na styku procesor - chladič. Proč tedy patlat (potenciálně elektricky vodivou) pastu po celém procesoru?
Prosím tě, opravdu se obrať na někoho znalého. Podívej se, jak je tady dlouhé téma okolo takové peetchoveeny, jako je složení jednoho jediného počítače. Jak se ptáš na kdejakou blbost, jak se nevíš rady se sebemenším problémem. Představ si, kdyby se takto vyptával každý (no, oni by stačili dva nebo tři). Kolik lidí by tady zůstalo, aby radilo? Nemyslíš, že by každý otráveně utekl a na opravdové problémy by nezbylo?
U tebe se oprávněně dá říct: Ano, otravuješ a napínáš trpělivost lidí (všechna čest Karlovi, má svatou trpělivost). Tady nejsme v počítačovém kojeňáku. Tady jsme od základní školy výše, tady musíš alespoň umět chodit (obrazně), ty nemáš co strkat ruce do počítače (alespoň ne bez přímého dohledu).

Ten chladič se instaluje před montáží desky do základovky. Jinak ho můžeš blbě nacvaknout nebo moc prohnout desku. Radši to vytáhni.