Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NTFS: chkdsk /L (velikost souboru protokolu)

Kdysi jsem se ptal na staré poradně, bez úspěchu, tak to zkusím tady. Potřeboval bych poradit, jestli jde nějakým způsobem zmenšit systémovej soubor ("protokol") na disku se souborovým systémem NFTS, tak jak to umí "chkdsk /L", ale potřeboval bych to dostat pod 2MB (to chkdsk nedovolí). Vím že prakticky to možný je, někde tuším na sysinternals udělali ovladač pro použití NTFS na disketě a tam to má myslím 265 kB.

Důvod proč potřebuju na první pohled takovou divnou věc je v použití "SDI technologie" při bootování do RAM, kdy zavádím NTFS komprimovaný "obraz" a ty 2 MB navíc zbytečně zabírají paměť. Jo a strejda Gůgl neříká nic.

Děkuji,
Pavel

Na tom sysinternals NtfsFlp.html pise ze sa mu to podarilo naformatovat s pomocou SoftIce, co je debugger, takze predpokladam ze ak ti to nromalny nastroj (chkdsk) na menej ako 2048kB nedovoli, tak budes musiet zacat studovat assembler a zohnat si debugger a stravit nejaky ten tyzden pri krokovani prikazu format :-)

To ti tak chybaju 2MB RAM? Dnes sa predavaju bezne aj 1048MB RAM moduly, nebolo by lepsie nejaky dokupit? ;-)

P.S. do toho chkdsk sa ta velkost zadava trusim v kB, nezmensil si ju nahodou az na 2kB? (nemam odvahu skusat na funkcnom systeme ze co dovoli chkdsk).
BTW. nemozes pouzit nejaky iny filesystem, napr. FAT32? Ved aj tak logovanie transakcii nepouzivas, a moze ti byt jedno co kto prepise v RAM, ak zavadzas vzdy len nejaky nemenny kopmrimovany image.

Díky za info, assembler a debugger - tyhle dva pány jsem kdysi potkal, mluvili neznámým jazykem a nepokecali jsme si :-)

Já mám paměti dost, ale ne všichni jsou na tom tak dobře. Jde o to, že používám SDI pro zavedení OS komplet do operační paměti, je zformátován NTFS (kvůli kompresi), takže FAT32 je na nic, no a 2 MB jsou zbytečný plýtvání pamětí.

Pavel

No, v dobe WinXP zbytocneho zruta a v dobe dnesnych aplikacii (kde si vyvojari myslia ze ak aplikacia zere "len" 100MB RAM tak je to este v norme a ze spustat niekolkomegabytovy framework pre aplikaciu typu "hello word" je to prave orechove :-)) si uz moc nemyslim ze 2MB je zbytocne plytvanie RAM, ale aspon ze este niekto sa dnes zaobera plytvanim RAM, ale asi sme posledni dvaja na svete ktori sa tym zaoberaju :-D

Inac len zo zaujimavosti co to vypise napr. ak zadas chkdsk /L:1024 ?

Obavam sa ze sa budes musiet s tym zmierit, pochybujem ze to urobis beznymi prostriedkami. Mozes skusit si nahodit ten image diskety (z tej sysinternals stranky) na nejaky cvicny HDD, a pokusit sa partition magicom roztiahnut tu particiu na pozadovanu velkost.

MM,

možná si v jedné věci nerozumíme. Pracuju a používám BartPE nebo Reatogo, který komplet nabootuju do paměti a tím uvolním optickou mechaniku (OS se zavádí z CD do RAM) např. pro vypalování, pro použití audio cd pro poslech, filmu divx na cd a tak. OS se zavede pomocí SDI komplet do paměti a protože je ještě potřeba nějaká paměť na jeho běh (OS) a dalších aplikací, tak i 2 MB jsou skvělá pomoc.

Přes chkdsk /L:1024 to nefunguje, nevezme nic menšího než 2048. Hledám teda nestandardní řešení.

Díky, ale nedovedu si představit, jakým SW donutím uložit (obnovit) image diskety na hdd, o tom jsem nikdy neslyšel. Nepotřebocval bych ani cvičnej HDD, VMware to vyřeší s přehledem :-)

Pavel

Ja ti rozumiem ale oproti tomu co ti zozeru WinXP samotne a ostatne veci je 2MB nic. Skor by som sa snazil setrit na inych miestach (pozakazovat vo Win co sa da, aplikacie, vypnut diskovu cache v RAM pre ten RAMdisk ak je nahodou povolena, atd.)
Nie je mi celkom jasne akym sposobom to "bootujes komplet do pamati" (SDI nepoznam), podla toho co si pisal predpokladam ze vytvoris nejaky RAM disk, a tam je akoze nejaka particia naformatovana na NTFS, kde kopirujes nejaky image disku, a v nom treba zmensit ten log file. Takze myslienka ktoru pisem (aj uz niekto vyssie) je zmenit uz ten image co kopirujes do RAM, tak aby obsahoval mensi log file, podobne ako na tej diskete, to je asi jedine riesenie ktore sa (po googlovani) naskyta.
Ty chces asi nabootovat s 2MB log file alebo s defaultnym log file (u mna na disku je default 65MB log file :-)), a az ked to bezi (pri kazdom boote) chces log file zmensit na menej ako 2MB, to ale chkdsk nedovoli.
Otazne je ci ak to budes robit pocas runtime, ci tym vobec uvolnis nejaku RAM pre aplikacie, alebo len miesto na RAM disku (IMHO len miesto na RAM disku, co je ti IMHO aj tak k nicomu, ale len IMHO kedze ako pisem nepoznam ten SDI).

P.S. s tym chkdsk /L:1024 ma len zaujimalo ze co to konkretne vypise, aku hlasku, nech sa pobavim trochu na MS hlaskach :-) len zo zaujimavosti.

Ja ti rozumiem ale oproti tomu co ti zozeru WinXP samotne a ostatne veci je 2MB nic. Skor by som sa snazil setrit na inych miestach (pozakazovat vo Win co sa da, aplikacie, vypnut diskovu cache v RAM pre ten RAMdisk ak je nahodou povolena, atd.)

Nejedná se o skutečný WinXP, ale o live verzi, viz http://pc.poradna.net/article/view/13-windows-xp-li ve-verze

Nie je mi celkom jasne akym sposobom to "bootujes komplet do pamati" (SDI nepoznam), podla toho co si pisal predpokladam ze vytvoris nejaky RAM disk, a tam je akoze nejaka particia naformatovana na NTFS, kde kopirujes nejaky image disku, a v nom treba zmensit ten log file. Takze myslienka ktoru pisem (aj uz niekto vyssie) je zmenit uz ten image co kopirujes do RAM, tak aby obsahoval mensi log file, podobne ako na tej diskete, to je asi jedine riesenie ktore sa (po googlovani) naskyta.

SDI je "technologie" z Windows XP Embedded, dovoluje zavést OS přímo do paměti do ramdisku a bootování pak pokračuje z paměti. Já chápu co mi píšeš, zmenšit ten log soubor během vytváření disku. S mejma znalostma, když tvrdíte něco o assebleru a debuggeru na to ale můžu zapomenout. Gůgloval jsem dost, ptal se i na 911cd.net/forums a zatím nic.

Děkuji za pomoc,
Pavel

Ja viem co je live verzia, myslis ze live verzia Win neplytva RAMkou? Navyse co sa tyka plytvajucich aplikacii, tak je jedno ci live verzia Win alebo nelive verzia, nedavno tu bola diskusia o tom ze preco aplikacia ktora takmer nic nerobi zozere 18MB RAM, tak take aplikacie nepouzivat :-)
P.S: to s tym pozakazovanim veci vo WinXP, to by si musel samozrejme nejako zmenit to live CD, a napalit si vlastne live CD, teda ak je v tych Win este co zakazat, co by uvolnilo nejaku RAM.

Bez potrebneho hlbokeho knowhow o SDI a tom image ktory sa kopiruje do RAMdisku, alebo bez ocrackovania prikazu chkdsk (na to tiez treba dost hlboky knowhow assembleru, NTFS, apod.) by som sa na to vy...

... myslis ze live verzia Win neplytva RAMkou?

Nejenom že myslím, dokonce bych si dovolil trvdit že vím. Rozjel jsem live Reatogo na PC se 64 MB RAM, ale dalo to práci: http://www.911cd.net/forums//index.php?showtopic=15 266

nedavno tu bola diskusia o tom ze preco aplikacia ktora takmer nic nerobi zozere 18MB RAM, tak take aplikacie nepouzivat

Taky jsem to četl :-)

... to by si musel samozrejme nejako zmenit to live CD, a napalit si vlastne live CD, teda ak je v tych Win este co zakazat, co by uvolnilo nejaku RAM.

Já vím, však můj život se točí celej kolem vytváření (vlastních) live verzí. Služby si umím zakázat, ...

Tak asi nechám ten log takovej jakej je. Konec snahy.

Pavel