Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlučný počítač

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co mám dělat když zapnu počítač a on hrozně hlučně vrčí. Dříve jsem normálně zapnul počítač a bylo všechno dobrý ale teď když ho zapnu tak prostě nějak divně a nahlas vrčí. Nevíte prosím vás někdo co by s tím mohlo být ? Díky moc za radu

Nějaký větrák se odebírá na věčnost...
Lze s tím dělat mnoho věcí - otevřít bednu a poslechem (případně zastavením větráků prstem - jen ale na okamžik!) zjistit, který to je. Také lze o totéž požádat zdatnějšího a znalejšího kamaráda, pokud si na to sám netroufáte. Další alternativou je servis.

co taky "vrčel".

Spíš drnčel...
Já jsem měl problém s rámusem taky, u mého Dellu jsou vzadu dva větráky od procesorů v takovém plastovém krytu. Dělalo to kravál, tak jsem to demontoval a zjistil, že jeden větrák je tam jen volně, nebyl vůbec přichycen. Na přichycení větráků do onoho zeleného čehosi nejsou použity šroubky, ale takové gumičky. Usadil jsem to, jak to mělo být a nyní je to šepot květin...:-)

Tohle mají dobře řešené (asi nejen) Delly, disk (ale ani mechaniky) není přišroubován přímo do bedny, ale jsou na něm takové plastovo-gumové kolejničky - šroubek do disku leze skrz gumu. Takže nandáš kolejničky a celé to šoupneš do bedny. A je klid...:-)
Pravdou je, že v jednom kompu mám 10k rpm SCSI disky (cca 6 let staré) a ty dělají kravál kolejničky nekolejničky. Taková lite verze zubařské vrtačky :-D
Zkus třeba na bok disku třeba izolačkou přilepit nějaké malé (max 1mm tlusté) tlumení. Bude to třeba bastl, ale možná funkční.