Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Statistiky uživatelů + hodnocení "správných" rad

Měl bych (další :-D) návrh(y):

Co tak udělat statistiky uživatelů - kolik v které kategorii podal rad a dotazů a kolik z nich bylo tazateli vyhodnoceno jako hodnotných (to je ten druhý návrh - možnost pro tazatele "ofajfkovat" rady, které mu pomohly).
Ideálně bych to viděl na nějaký žebříček (např. top25) s možností pohledu nad všemi skupinami, jednotlivou skupinou a konečně všemi skupinami vyjma "pokecu". Tabulka by obsahovala 2 hodnoty, celkový počet a počet ohodnocený tazateli jako "helpful", případně ještě třetí, procentuální vyjádření poměru mezi temito 2 hodnotami.

A proč? Jde z toho odvodit, jak specializovaný je ten-který rádce na danou tématiku, případně jaké má "skóre" u "zákazníků". Tím by bylo i pěkně vidět na Mirky a podobné živly.

jenže takhle to mohou vidět jen do sebe zahledění jedinci :-);-)

já to beru spíš jako nástroj pro uživatele, aby měli nějaký relevantní nástroj pro posouzení pravděpodobné kvality odpovědi dotyčného. Nehledě že by to byl bič na Mirky.

P.S.: každý z vás jistě viděl log z nejmenovaného IRC kanálu, kde na triviální dotaz ohledně Linuxu poradili rm -rf / a po 5 minutách se mu vysmáli.

Obavam se, ze by to nebyl bic na "Mirky". Kdyby tazateli odpovedel registrovany ci neregistrovany "Mirek", tak jedinou vypovidajici hodnoutou skore je, ze jeste mockrat dobre neodpovedel, coz muze byt zpusobeno i tim, ze mockrat neodpovedel. Byl by to jen zebrick komunity, v cele s JF. Navic tazatel nemusi odhadnou spravnost odpovedi, ktera se mu zda slozita (rozdeleni disku fdiskem / PM).

Toto je ciste muj soukromy nazor, ktery nemusi odpovidat realite, tak jako realita nemusi odpovidat memu ciste soukromemu nazoru.

PrasatkoPee

Ja si nemyslim ze to tu je potrebne, uz sa tu o tom diskutovalo. Moj nazor je ze aj expert sa moze pri niektorej rade zmylit, a aj na fore neznamy citatel ho moze poopravit (vlastna skusenost). Z uplne jednoducheho dovodu - fungovanie PC je tak komplexna problematika, ze si nikto nemoze byt isty ci ma pravdu ked nieco radi, je uplne jedno ci by mal skore 100 alebo -10 nic by to nevypovedalo o tom ci ta rada je spravna alebo nie. Ak niekto naozaj potrebuje pomoc s PC tak si urcite precita kazdu radu, a ak niekto napise blbost relativne rychlo ho poopravi iny citatel poradne.
Zhrnutie: ja osobne v tom nevidim vyznam.

odpověděl jsem nepruď. Prostě jsi mi tou možností udělal radost :))
A k věci - dost mne obtěžuje už samo zaregistrování. Beru to tak, že se snad zbavíme všeobjímající žumpy anonymního internetu. FIDO a BBS měly registraci, lidi se chovali jako lidi. Nejen proto, že za neslušný chování byly bany. Ale třeba i proto, že při registraci se seznámili s netiqetou a věděli, kdy se chovají neslušně. :-p
A teď budu muset mít ještě nějakou známku? Proč? Každej má svou pravdu, málokterá je absolutní. Pokud to někoho zajímá, co je to za idiota s nickem ancer, tak ať si ho dá do vyhledávače a podívá se, co z něj padaj za perly.
Pokud někdo není schopnej posoudit, jestli je rada vhodná/dobrá/použitelná, nebo jen nasměrování někam, tak ji je schopnej ohodnotit známkou?
Nějak mi nesedí kádrování/škatulkování a tak.

Hlavný problém vidím v tom, že tu je veľa neregistrovaných užívateľov. A to je to podstatné, čo je prekážkou tvojho dobrého úmyslu. Ja napríklad odpovedám na 80% dotazov ako neregistrovaný(skoro vždy iný nick), lebo sa mi nechce dosť často prihlasovať. Registroval som sa viac menej len preto, aby som mohol dostávať odpovede majlom(kvôli komfortu) a ešte kvôli iným výhodám registrácie. Tých stabilných registrovaných odborníkov-užívateľov, ako to tak sledujem nie je moc.