Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seagate Barracuda 7200 500 GB - Po spuštění PC se mi objeví úvodní obrazovka ASUS a dál už to nejde.

Na HD jsem smazal oddíl MBR. Zkoušel bez úspěchu jsem různé LINUXové programy. Po spuštění PC se mi objeví úvodní obrazovka ASUS a dál už to nejde. Druhý HD jede bez problémů. Když zapojím oba tak zas jen ASUS obrazovka. Už se mi to stalo a v opravně mně to stálo 500 Kč, takže to nějak jít musí a proto se obracím na poradnu.
Díky
Změna předmětu, původně: Seagate Barracuda 7200 500 GB (LaKr) (Kráťa)

Nerozumiem co presne si zmazal a odkedy presne co presne nefunguje.
Vseobecne problem ktory pises je HW problem a nemoze mat nic spolocne s nejakym zmazanym MBR, ale je to napr. vadny kabel alebo podobne, a na tom disku si teda ani ziaden MBR zmazat nemohol ked s tym diskom vobec PC nenabehne.

V BIOSe si nastav poradie bootovania tak aby bol prvy ten systemovy disk, alebo systemovy disk odpoj a nabootuj z UBCD (www.google.com) a pomocou killdisk ten MBR zmaz fakt poriadne (spustis mazanie a po prvom 1% to zrusis klavesou Esc). Samozrejme data na tom disku uz potom mat nebudes :)
Ked z toho nieco nefunguje tak napis co presne na tom co pisem nefunguje.

HW problém to určitě není,jak píšu v úvodu v opravně mi problém za 500 Kč v pohodě opraví,ale jak, to nevím,a oni mi to těžko řeknou,je to jejich kšeft,ale já se obracím na PC fandy s nadějí,že snad by to někdo mohl vědět.
Ten UBCD jsem taky myslím zkoušel,ale určitě jsem zkoušel Hiren's BOOT CD, SYS Clone,Parted MagicSeagate See |Tools a jiné Linuxy ale žádný z nich HD NEVIDÍ ! ,takže nic nemůžu formátovat atd.

Vidi BIOS ten disk? Jak presne je zapojeny disk do dosky?
Mas HW problem s diskom alebo v BIOSe nieco blbo, toto NENI sw problem ani ziadne problem zmazaneho MBR. Takze bud si to schopny zapojit do dosky tak aby BIOS disk videl (a nastavit BIOS), alebo je vadny disk.
V BIOS skontroluj jak je nastaveny SATA mode, prip. prepnut na IDE a skusit killdisk ci uvidi disk.

nevíš jaká je to serie ?
Je to tak, bios desky HD vidí(po restartu a DEL),ale dál už se nedostanu ani bios se nespustí.Když zapojím dva HD jeden s OS (Win7) a druhý Seagate, tak mi najede jen úvodní obrazovka ASUS a dál se nedostanu.Po restartu a DEL mi BIOS jenom ukáže co je připojené v PC, tj. optická mechanika a oba dva disky a kde jsou připojené ale dál už ani ťuk,ani BIOS se nerozjede.
Pokud odpojím HD Seagate a spustím PC,tak vše funguje normálně.