Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Používáte klávesu "Windows"?

Kamarád ji totiž z nové klávesnice vydloubl, odřízl onen "krček" a dal ji tam zpět, tudíž ji má nefunkční. Je prý (aspoň pro něho) umístěná tak blbě že při hraní hry (třeba Diablo II) dochází k jejímu nechtěnému stisku. Poté následuje také "nechtěné". Já ji používám, ale na svém notebooku ji mám unístěnou v pravém horním rohu klávesnice.

Nějaké cedule a usnadnění... Ten zásah do registru mne docela zaujal. Dva soubůrky, jedem *.reg Caps Lock vypne, druhý zase zapne. Mě by to doma úplně stačilo. Jenže by se mi vypínání Caps Lock šiklo i na cizím počítači, kde nechci dělat zápisy do registru. Náhodou to zapomenu obnovit, odejdu...
Uf. Zatím mi ta sirka přijde jako nejjednodušší řešení. Právě to, že nejsem školená písařka a klofu to tu jedním prstem, koukám místo na monitor na kláVESNICI, PAK SE PODÍVÁM NA TEN MONITOR... a UŽ MNE VEZOU... kDYŽ SE MI TO POVEDE TŘEBA NA icq, NAPÍŠU DO ZÁVORKY (Caps lock a neopravuji se s tím).

Vůbec nepoužívám a vadí mi :-/

Hlasoval jsem za poslední možnost - ale ne proto, že bych vám ostatním ty tři klávesy zlomyslně "nepřál", ale protože bych je velmi rád (pro mě jako zbytečné a otravné) oželel. Klávesnice, které si pořizuju, musí splnit moje přísné požadavky ohledně rozložení kláves, velikostí Shiftů a "velkého" Enteru a taky ohledně "měkkosti" kláves.

Když jsme u klávesových zkratek tak se mrkněte na http://technet.idnes.cz/software.asp?r=software&c=A 050725_143044_software_dvr
A tyto si někam zkopírujte:
Nejužívanější klávesové zkratky sytému obecně.
Ctrl + Esc .................. Zobrazí nabídku Start
Ctrl + Shift + Esc ...... Spustí správce procesů
Ctrl + Shift + Delete .. Spustí správce procesů
Windows + D ............. Přenese plochu do popředí
Windows + E ............. Otevření složky Tento počítač, Průzkumník je v režimu se
zobrazenou stromovou strukturou složek
Windows + M ............ Minimalizuje všechna okna
Windows + Shift + M. Obnoví minimalizaci oken
Windows + F1 ........... Zobrazí celkovou nápovědu systému
Windows + R ............. Otevře panel Spustit
Windows + B ............. Deaktivovat aktivní okno ( nebude žádné okno )
Print Screen .............. Uloží otisk obrazovky do schránky
Alt + Print Screen ..... Uloží otisk aktuálního okna do schránky
Alt + Tab .................... Přepne do další aplikace
Alt + Shift + Tab ........ Přepne do předcházející aplikace
Alt + F4 ...................... Zavře otevřené okno, každým stiskem další okno, až když není žádné, nabídne dialogové okno Vypnout počítač.