Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kuriózní problém - jak chytat Wi-Fi?

Dobrý den,

rád bych se zaptal na jednu věc. Mám stolní počítač (cca 10m) od okna kde lze chytat internet, toto je zkoplikované tím že internet lze skutečně bez vypadávání přijímat až za oknem. V počítači nemám WIFI kartu pouze síťovou LAN kartu. Chtěl bych se zaptat jaké by bylo nejspolehlivější a zároveň nejlevnější řešení...přemýšlel jsem o repeateru, ale tento záměr mi na některých fórech dost nekompromisně zamítli.

Díky za tipy
Změna předmětu, původně: Kuriózní problém (LaKr) (Kráťa)

kupis si AP ktore vie rezim klient, a das na okno. AP spojis s PC pomocou LAN.

Teoreticky by bolo mozne aj kupit lacnu USB wifi kartu ale na 10m by si musel pouzit aspon jeden aktivny USB kabel a to je relativne drahe a nespolahlive. LAN a AP klient by bolo lepsie.

P.S> dobre by bolo upozornit ze pouzivanie cudzej sukromnej WiFi nie je tak uplne celkom legalne. Predpokladam ze to neni ziadne verejnoprospesna WiFi ktoru chces chytat ale nejaky sukromny wifi router.

on ti slíbil tobě koupit a věnovat ap, aby ses mohl bez vlastní námahy a nulové investice připojit na jeho router, nebo cos chtěl tím blbým smajlíkem říct?
pokud je normální a není pacientem dr.chocholouška, mohl ti slíbit leda přístup na jeho router, ne že ti bude platit ještě tvoje ap.
obávám se že kdyby ty tvoje kecy četl, změní wpa key na routeru, a je po kuriózním problému.

pan it master nebude investovat ještě do tvého internetu -

zlato, nemovitosti, kovy, drahokam, akcie, dluhopisy, ETF, CDS, warranty, futures kontrakty, mince, obrazy, šperky, drahé víno, cizí měny, historické předměty, drahé knihy*.. všechno jsou to investice...

Ale internet? Není...

* mimochodem zakladatel Led Zeppelin vydává knihu za 17k a je jen smulou ze nemam kartu /Master ci co/, kterou bych to zaplatlil, jinak bych si vzal.

Aj internetove pripojenie je investice. (Na com zaraba taky freenet? A viz jeho dividendy, vedenie sa nechalo pocut ze v 2011 planuju dividendu tak 0,8 az 1eur co je 11% terajsej ceny akcie :-? Ale asi tomu investori zatial moc neveria ptz uz by bola na dvojnasobku ceny :)

P.S. a dovolil by som sa hadat ze ci zlato sperky kovy a spol su investice :) Alebo spekulace.

BTW. podpis: sa tesis co ze intel sa po 2 mesiacoch vratil z potapackskeho kurzu na hladinu :) Dlhodobo (viz 3rocny chart) ale stale je riziko klesajuceho trendu :/ Ja neviem v US je to momentalne dost loteria, hrozne naladovi su a furt vytahuju nejaky strach z druhej vlny recesie.

:-) tak z pohledu cloveka, ktery internet poskytuje je to samozrejme neco jineho, to se nehádam. Freenet? Ma nejake akcie ::) vubec nevim..

Verim ze se vrati. P/E 10,6 a zisk i vyhled lepsi nez analytici cekali. A propad o 2,7%... to neslo nevzit ;). Cekam ze ty jeho spatne akvizice, puvodni spatnej vyhled atd. uz jsou v cene davno zapocitane a ze to dle davove psychologie prestreili smerem dolu.... intel uz jsem sledoval dlouho, ale utekl mi. Ted kdyz ho hodili v jeden den o cca 2,7% dolu (coz bylo za rustoveho dne a omfg je to intel) tak jsem si rekl, ze do toho jdu. Navic ma za sebou propad i dolar -> tzn propad dolar, propad intel - vsechno relativne nizko pro čecháčka. :-)
Mam z toho spise dobry pocit. Kdyby ne, dokoupim a rad. Cekam zksk 54centu/akcie na pristi kvartal.

Navic ma za sebou propad i dolar

no ved prave pozeram ze intel v uerach ju uplne v prdeli, posledny polrok to zislo z 18 eur na 13,7
Dolar isiel dole kvoli tomu ze FED chce robit druhu vlnu QE (quantitative easing) = tlacit na trh nove peniaze (kupovat dlhopisy ci co). Ale akurat teraz v piatok Bernanke zas zatrepal ze jaj musia byt hrozne opatrny tak mozno trochu dolar stupne, v piatok vecer trochu stupol. Ale nikto nevie treba pockat do novembra potom vyhlasia asi oficialne ze kolko miliard bude QE2. Ked to nebude vela tak sa moze $ trochu recovernut. Euro ale asi ostane relativne silne ptz europska banka uz pred par tyzdnami chcela zacat stahovat nazad eura ktore do trhu natlacila, zevraj, a Grecko zevraj splaca dlhy relativne rychlo, a samotny FED chce drzat $ nizko, resp. chcu aby bol cinsky juan vyssie aby nebol tovar z ciny tak lacny :) Resp on ten Bernanke kazdy polrok trepe daco ine, pred polrokom mal "silneho dolara", teraz ma politiku slabeho dolara, asi jak sa vyspi :D

no ved prave pozeram ze intel v uerach ju uplne v prdeli, posledny polrok to zislo z 18 eur na 13,7

Tak proto snad BUY, ne? Je to dole.
Vim proc sel dolu dolar, budou se zase tisknout penize ;) A nemam s tim zadny problem. Kazdopadne evropu ceka stejne tlaceni penez driv nebo pozdeji. Recku dojde pomoc a pak budeme tisknout - v tomhle se neschodnem, podle me ta pomoc bude muset prijit znovu.... no uplne jako amerika ;) Vubec nediskutuji o tom proc dolar klesnu, vime. Ostatne si vsichni pamatujeme tu Benovu vetu, kde rikal, ze kdyz to bude treba, budou házet peníze na ulici z vrtulniku (doslova).

Opravdu neresim proc to pada, reaguji na to ze je to po silnem propadu, tedy buy. Az zacne menova valka, chci drzet spise dolary. Protoze americani uz maj rozjete tiskarke stroje na plne obratky a trh s tim pocita. Az to oznami evropa, zacneme to obracet.

recku nedojde pomoc, recko splaca pomoc nazad este skor jak to mal splatit, minuly tyzden bolo cosi take v spravach (neoveroval som to cital som to len tak letmo)

BTW. inac ten freenet je v TecDAX, poskytovatel internetu a po novom uz aj telefonu a mobilu v D. Ked je pravda co zapotilo ich vedenie s tou dividendou tak by to mohlo ist buduci rok hore poriadne (myslitelny je az 2nasobok), ale neviem neviem, konkurencia je v tomto velmi silna (co tyzden mam v schranke reklamu na nejakeho internet providera) ja moc neverim ze bude taka vysoka dividenda :)

Tak som nasiel googlom spravu o grecku z minuleho tyzdna - trochu inac ako som pisal, to bolo len dementovanie famy ze by gracko pozadovalo odklad splacania, EU tvrdi ze "grecko je v kurze a ako bolo planovane od 2012 sa bude plne samostatne financovat cez financne trhy".
http://www.derboersianer.com/maerkte/oesterreich/s ingle/details/eu-griechenland-ist-auf-kurs-keine-s treckung-der-kreditrckzahlung239921.html
Samozrejme mozu zas vytiahnut na pretras nejake EU problemy a zas pojde euro dole, to nikto nevie. Rozhodnutie drzat teraz radsej dolare ti neberem je to mozno dobra strategia, ale furt len spekulacia, nikto nevie kolko bude este QE v US a kolko v EU, pre mna je to moc "horuce" ja sa teraz drzim radsej mimo forexu. :) P.S> ked mam tipovat tak tipujem ze euro sa ustali niekde na 1,5$ do konca roka, ale to je len moj tip ala sazka sportka :D

"grecko je v kurze a ako bolo planovane od 2012 sa bude plne samostatne financovat cez financne trhy".

Tak jasně, ale s jakým urokem? Vzdyt je finanční trhy pošlou do pekla.

Dolary nedrzim, kupuju za koruny dolarové popadané akcie (tzn, dvoje obrana na dvoj propadu) ;). Souhlasim ze dolar spise na LONG a tak bych i cinil. Forex je podle me magie, ale ted bych v nem spise byl - forex je imho magie a ted je jasné, které zprávy cestu forexu ovolvinují. Tisknutí peněz je dlouhodobý efekt, tedy bych spis bral jako +, ze se spis neobjevi nejaka necekana zprava, ktera bude kurzotvorna.

Kazdopádně jsme rád, že mi skoro haníte nákup akcíí INTEL. Vždycky se kupují akcie, které nikdo nechce ;) a ke kterým jsou všichni skeptičtí a mysli si, že ta firma je v prdeli (což jste neřekli, ale rozhodně se vam intel moc nelibil, což beru jako pozitivni signal)
No a jestli jste proti Intelu, ukažte se Vy, jaké jste naposled koupili (bez)cenné papíry :?: Těch 120k ještě pustit mohu... kdyby se něco libilo.

Tak jasně, ale s jakým urokem? Vzdyt je finanční trhy pošlou do pekla.

nie lebo uz vedia ze ked budu uroky jak svina tak sa grecko zas pozica od centralnej bnanky a bude srat na trhy :D T.j. uz nebude nikto donekonecna shortovat dlhopisy (alebo callovat credit default swapy, alebo co to vlastne robili spekulanti s tymi dlhopismi) ptz vie ze ked sa centralbanka nasere tak taky spekulant utre usta s poriadnou stratou :)
Cisto moj sukromny nazor :)

BTW. a nevykaj mi, citim sa potom jak dedo :)

inac vies ze ja obchodujem kratkodobo tak nebudem pisat jake som kupil papiry ptz to uz zajtra nemusi platit :D. Obcas kupim aj totalnu hovadinu (minule som trafil uplne presne - kupil som nieco 3minuty pred prudkou zmenou. Akurat ta zmena bola opacnym smerom jak som chcel kua :D). Momentalne (od stvrtku) mam short na gold v $ (velmi kratkodobo ptz sa mi zdalo ze by mohol dolar stupnat trochu par dni a to je potom klesajuci gold v $). Keby som mal dlhodobejsie tak asi teraz freenet. Alebo deutsche bank by sa mohla recovernut nazad na 50e nasledujucich par mesiacov a to by bolo +20%, ale je to vo hviezdach, neviem. Eon sledujem uz dlho ale je to stale moc riskantne, moc pesimisticka nalada (velmi sa do toho miesala v poslednej dobe politika furt novymi danami pre atomove elektrarne). Ale tipujem ze buduci rok by mohol vyliezt na nejakych 25e. Mozno. US akcie neviem tam to momentalne moc nesledujem. P.S. dolarove veci by som zacal kupovat asi ked bude kurz dolaru 1,5 - 1,6 vtedy uz by som povedal ze euro nabeton viac stupat nebude. P.S.2. ale aj teraz pri euro/$=1,4 je celkom rozumne uz nieco dolarove kupit, to mas pravdu.

Když napíšeš datum, udělam si obrázek sám ;). Ale prozradim TI jednu moc krásnou větu od LerryhoWilliemse:

(minule som trafil uplne presne - kupil som nieco 3minuty pred prudkou zmenou. Akurat ta zmena bola opacnym smerom jak som chcel kua :D)

On na to rika "O tom tahle hra neni". A ma pravdu ;) A nejspise to vis podle smajliku ;). Zlato na short? Tak asi podle toho jakej mas casovej horizont, jinak bych se tomu vyhnul za mne. Precejenom zlato je pekne drahe, ale je z meho pohledu je to primka tzn y=ax+b a bubliny na short jsou typicky praboly ;). I kdyz souhlasim, ze zlato je spise drahe. Nez levne.

:-) To je snad dobrej signal k nakupu, ne? Pokd je pesimistická nálada. EON a všeobecně utility (speciálně náš ČEZ) jdou ted krásně do hajzlu ;) a tedy spíše buy.
Na freenet nemam nic, ja nevim jak v nemecku ale vzdycky jsem si myslel, ze freenet jsou dva nadsenci s wifi anténama a jejich pravni usporadeni je druzstov :D. Mozna schoda jmen a je to v Nemecku neco jineho.

pokud bude dolar dál padat, dolarove redim a rád... intel prej má ještě nějaké akcie, nemam je všechny, prej :-D

ja viem ze short na zlato je hovadina ale ked to praskne nadol tak to moze prasknut poriadne kludne aj na 1100-1200 (je tam strasne vela spekulativnych long pozicii) a to by bol zisk jak svina za par dni :) Ale samozrejme nikto nevie kedy to praskne kludne to moze ist este rok aj na 5000$ za uncu :) Teraz to nemam poistene mam tam malo penazi, inac by som to poistoval opciami a potom moze stupat aj donekonecna :)

ja jsem nerekl hovadina, ja jsem naznacil, ze L.W chtel po uzivatelich vstupovani do obchodu kde je sance na vyhru 10 ku 1. A aktualne to na grafu nevim, je to drahe, ale ne imho prekoupene. Takze tak, jinak nemam zadne predsudky ohledne zadneho smeru. Nejsem rasista, abych longare povazoval za vic nez shortare ;)

hihi trafil som to slo to dole (kupil som short v stvrtok za 1377 a vcera to bolo par minut aj na (//edit: oprava: 1352) t.j. keby som kupil short 1:1 co by bolo relativne bezpecne tak 2,5% zisk za 3 dni by bol, pri silnejsom leverage este viac :) Ale mam tam velmi malo penazi tak sa mi to neoplati s tak malym ziskom predavat (to by som mal zisk akurat na poplatky a 2 hamburgery :D To bolo len tak zo srandy, cvicim sa :) P.S. tipujem ze by mohlo ist este viac dole lebo euro by mohlo ist dnes dole, vo francuzku hrozi generalny strajk :D
BTW Realny investment vyzera samozrejme inac, toto su len kratkodobe spekulacie samozrejme :)

Teraz je v spravach ze apple mal 4mld zisk (co je hodne dost vela) a siel dole o 6% zevraj kvoli slabej marzi, mozno sa oplati natupit teraz. A mozno nie :)
P.S> a asi nie, pozeram 1-3y graf tie vyssie zisky uz su v cene akcie asi davno zaratane :) Tak nic. Mozno short :D
P.S.2. asi by sme mali urobit vlastny thread "kam investovat"v pokece a nie pisat to do otazky o WiFi :)

Ja mam taky strach z druhe vlny, priznavam otevrene a i kdyz to podle intelu tak nevypadá

Intel klesá od roku 2001 a taky mi to moc netesi. Ale jeho zisk roste. Kdyz se mrknes na P/E, tak klesa od cca 80 v technologicke bubline atd: intc.png. Akcie intelu dlouhdobe klesaj a vubec se mi to nelibi ;) Nadruhou stranu klesaj akcie, ne zisk. Klesa P/E, ne vykon spolecnosti. Warren Buffet by byl rad. Podle toho P/E je Intel na historickejch minimech, nikdy nebyl nize. A z IT vis, ze AMD nema zadnou sanci. Intel dává kazdej kvartál na výzkum takovou částku, která je na urovni prodejů (nikoliv zisku!) celého AMD za rok.

Ja s AMD nerobim takze neviem ci ma sanci, ale ani intel neni bohvieco robia strasne vela inovacii ktore su uplne nahovno a len s tym idu kazdemu na nervy :D Jediny kto ich u nas vo firme miluje je marketingove oddelenie :D Jasne ze ma velky podiel na trhu, zisk ale zavisi aj od toho jak hospodaria (kolko minaju penazi na blbosti). Dlhodobo ale bude asi stupat, ked nieco totalne neposeru.

Qartalne vysledky zverejnovali minuly tyzden 12.10. tusim boli dobre ale nieco zapotili ze ocakavaju znizujuci demand, tak to kleslo, ale toho by som sa nebal. Ani druhej vlny recesie podla mna je to blbost, cina konzumuje jak salena, india, apod. Druha vlna recesie bude len ked budu s tym donekonecna strasit idioti tak potom ludia zacnu setrit a bude druha vlna.

intel neni bohvieco robia strasne vela inovacii ktore su uplne nahovno a len s tym idu kazdemu na nervy :D

Kdyby jenom intel.. google stranka zacina pripominat blog fan Tokio-Hotel holky :/..
Ano, intel je zavislej na hospodarkem cyklu a to spise silneji nez mene. A souhlasim s tim, ze castecne je i nevyhodna jeho velikost, nema se kam rozsirovat uz moc. Taky mam rad mensi firmy, ktery maji vetsi potencial rustu.

Ja si nemyslim, ze by druha vlna recese byla uplne mimo (nekde jsem videl odhad 30-40% coz je o neco malo vyssi nez by se mi libilo). Oni amici si tisknout penize muzej ;), aby nespadli do deflace. Ovšem jejich měnová válka musí být naopak - ani ten dolar jako importní ekonomika naopak musí mít vysoko, oni kupují. Exportně konkureční v případě USA je celkem šumák, když si za to nic nekoupí.

Do svého investično-spekulativního nákupu INTC rozhodně ale nechci tahat měnovou politiku ;) Vime hovno co se deje na burze normalne, natoz neco takhle transakcne.

P.S. Ohledne druhe vlny mi ze vseho nejvice desi spolecnost Albert a jeho supermarket - "snizene ceny" a to prosim dlouhodobe a všude. Člověk si vždycky připadá jak když ten krám končí a oni se snačí rychle doprodat zboží (mé oblíbené kokosovo-pistácové mléko nyní kupuju o 25% levněji atd). Což mi děsí. Podle alberta rozhodně indikuju riziko deflace. Protože žrát se musí a jestli má něco udržet CPI (ha! evidentně jsem odbočil, dřív jsem CPI používal jako Cycle-Per-Instruction, nyni je to Costumer-Price-Index :D, IT u me asi skoncilo), tak to kua musí bejt prodejci žrádla.
Ze všech těch horších ekonomických ukazatelů mi nejvíce děsí ceny v albertu.::)

jak už psal MM, není až tak důležité, KOLIK vydáváš na R&D (i když samozřejmě to JE jistý ukazatel), důležitý je i ROZMĚR toho R&D - Intel bádá v mnoha směrech (a díky tomu je patentový král, podobně jako třeba IBM), oproti tomu AMD vyvíjí čistě CPU a GPU a věci s tím spojené. Přesto jsou si právě v tomto segmentu téměř rovní.

ROZMĚR je divné slovo měl jsi spíš namysli ŠÍŘI ZÁBĚRU pro R&D. R&D o proti AMD je 5-6x větší. A je na Tvem osobnim nazoru (protoze jsme IT/matici a tabulku cisel k dispozici nemam) jestli rozsah portfolia a zamereni, kde je nutnej takto brutalni vyvoj je tolikrát větší.
Jinak duvod proc jsem hodil AMDvsIntel spending bylo jednoznacne proto, ze cekam ze driv nez AMD technologicky INTEL dožene (pokud k tomu někdy vubec dojde, nemyslim si to - AMD sebou tahne dluh jak prase a naklady ciziho kapitalu se platit musi, intel zase plati (a mimochodem dobrou) dividendu ale ta se platit nemusi, dluhy se platit musi). Tak nez k hypotetickemu ohrozeni teoreticky dojde, cekam ze ty akcie davno vyleju. 8-) Pri trose stesti hned v 1,4Q 2011 (abych nemusel danit) po zverejneni vysledku prvniho efektu akvizic a prodeji SantaRosa.

Mám stolní počítač (cca 10m) od okna kde lze chytat internet.. / zrejme WiFi /,
V počítači nemám WIFI kartu pouze síťovou LAN kartu. ...přemýšlel jsem o repeateru,

Vskutku kuriózna úvaha, repeater, v počítači nemám WIFI kartu.

Si další z miliona co si z terminologie nerobí hlavu.

Opakovač (anglicky repeater) je elektronický aktivní síťový prvek, který přijímá zkreslený, zašuměný nebo jinak poškozený signál a opravený, zesílený a správně časovaný ho vysílá dále. ...
Opakovače patří do první (fyzické) vrstvy referenčního modelu OSI, pracují přímo s elektrickým signálem.

Repeater

:-D no jen se hádejte o slovíčkaření....
Pointa je v tom, ze zadne wifi nemas a do pocitace je to na picu, kdyz Ti chybi 10m k signalu, z toho plyne, ze tak ci tak muzes koupit jedine AP, ktere pochopitelne bude umet nekolik rezimu od repetera, pres klienta az buhvi po co, protoze rozdile v cene budou stejne destikoruny a funkcionalita se hodi.
Nevim co resis, jedinou jedinou moznosti je koupi AP s tema funkcema.

ano, dost očividně mě s*re když mi pánové ITmani jdou po slovíčkách...:-( kolega mi úplně záhy rozpoutání problému ještě poradil switch, nebo či co...tu krabici absolutně neznám, ale já přijdu na to co dělá ;-) jiank s koupí AP jsem počítal...jen jsem se chtěl ujistit že to je skutečně nej řešení...Díky

tak nej řešení - otázka je jestli je vubec nějaké jiné řešení. Pokud není v notebooku karta tak stejne nejake AP budes muset koupit. Stoji to par stovek. Pokud mas pevnej pocitac tak automaticky nepotrebujes (a ted budu slovickarit) repeater, protoze re-distribuovanej signal doma je Ti k hovnu protoze jedna a) nemas ho na co chytit b) mas pevnej pocitac a tudis je ti jedno jestli je to lan.

Nabizi se pouze dve rozumne moznosti:
a) AP+LANk pocitaci, par stovek.
b) anténa+kolax kabel k wifi karte k pocitaci. S tim ze tohle reseni je na prd - a) utlum na kabelu, b) kabel na wifi se da spis pouzit na prorazeni zdi nez aby se dal oknout, c) nemas moznost pohybu pocitace ani do vedlejsi mostnosti, zatimco s LAN muzes behat do 100m od okna a mozna jeste mnohem dále. d) cena bude ještě možná dražší.

jedno z nejlevnějších zařízení je pak toto : tp-link-tl-wr340gd-d155305.htm + 12kč konektory na lan a 50kč na kabel.

tento nejlacinější krám má kupodivu anténu na rsma (kdyby bylo potřeba anténku vytáhnout přes okno), ale má jinou chybku: neumí režim client = nejde použít pro příjem wifi.
proto jsem doporučoval holé ap které ho umí vždy, a uživatel necpe do cesty další nat.

na druhou stranu, díky známému za ty dary že mi poskytne připojení k netu, ale nemusí přitom vidět na mé pc - v tom případě je router s natem vhodnější. takže co zvládá client režim: tplink wr543, airlive wl5460, ...

Mozes skusit wifi PCI kartu do PC doplnenu panelovou izbovou antenou so ziskom okolo 12dBi + 10m slusnejsieho wifi kabla. Ak mas APcko ISP na druhom baraku a jeho antena je smerovana tak, ze signal zasahuje tvoj dom (pokoj), je realna sanca na uspech. V inych pripadoch je to otazka loterie a za cenu tohoto riesenia mozes mat uz ten repeater, co sa da povedat bude fungovat takmer na 100%.

to je práve to co bude jednak mozna drazsi - antena+drahejkabel+karta ale predevsim bude mit doma tlustej kabel, kterej se jednak ani ohnout nesmi, je tezkej a opravdu masivní. Navíc si bude muset udělat konektor na anténu a porádně dotahovat pigtail... naprosto nesklade a k nicemu nepouzitelne. Kdyz koupi AP/routr ci cokoliv jineho tak treba ba hrani her s kamarádem muze pouzit LAN kabel, kterej se vseobecne hodi, podobne jako ta AP/routr krabička. A navic je to prenositelne.

už jsem ti to psal výš a je to odpověď i pro azora:
krabička musí:!::!::!: umět režim client pro příjem internetu přes wifi - což většina routerů neumí. takže úplně nejlevnější je v tomto případě na nic, ale uvedl jsem ti levný wr543 který to umí.
mnohé routery neumí vypnout nat, což tě trápit nemusí - pro tebe je router s natem naopak výhodnější. nastavení wifi clienta necháš na dhcp, vybereš jen ssid sousedovy sítě, ke které se připojuješ + jeho wep/wpa key, tím je wan nastavení odbyto.
lan stranu si nastavíš tak, ať je lan adresa routeru z jiné sítě než z wan rozsahu co dostáváš od souseda.

naopak ápečka režim client umí všechny (wl5460 umí taky režim router se 2 lan výstupy, i když to výrobce nabízí jako ap).

ok, priznavam milku.
Nadruhou stranu tomu porad nerozumim - vzdy to ma antenu, ma to porty a wifi to umi a lan->wifi, taky, ne?.
V tom pripade netusim k cemu to zarizeni je, co jsem poslal ten link. (cekal bych ze pouze bude muset mit u sebe navic tu sit a o "prevod" lan->wifi se mu to postara)
Klidne vysvetli, pls, precejenom site jsou ma slaba stranka :D (nadruhou stranu mam v baraku 3 tyhle sunty s antenama a vsechno mi chodi jak ma ;)

běžný router, který má drátový rj45 vstup wan, a výstupy 4x lan + anténu pro domácí síť za natem. tomuto zapojení se říká třeba gateway, a umí ho všechny routery.

některé typy ale umí otočit wifi jako vstup wan, tomuto režimu se říká wisp-client (u ap jenom client). tento režim tazatel pro příjem internetu přes wifi potřebuje, a umí ho jako jeden z menšiny routerů např. wr543. mi se šíleně líbil jejich flashový nastavovací průvodce.

musel jsem se znovu podívat na dotaz:

Mám stolní počítač (cca 10m) od okna kde lze chytat internet, toto je zkoplikované tím že internet lze skutečně bez vypadávání přijímat až za oknem. V počítači nemám WIFI kartu pouze síťovou LAN kartu

1) můj předpoklad je: tazatel potřebuje od providera (=wan směr) přijímat signál přes wifi. proto ten požadavek na router který zvládne režim wisp-client.

2) to co píšeš by teoreticky šlo taky: zdegenerovat router na "wifi switch" tím, že vynechám wan část, stačil by pak každý router. protože nemůžu mít v jedné společné lan (soused+já) 2x dhcp server, musím ještě ten svůj dhcp vypnout.
tím že to už není oddělené soused vidí jak moc na něm parazituju - v dhcp statistice jeho routeru (řídí celou síť) nebo v okolních pc ve win vidí všechny mé pc.
tím že v cestě už nestojí router dávám možnost jemu nebo jeho virům mě zkoušet otravovat. a u doma obvyklých home verzí windows se prakticky o zabezpečení v lokální síti nedá mluvit.

jsem pro možnost 1)

ok, tahle to beru ;)

Ja jsem myslel, ze mate namysli, ze to vubec nejde. Protoze doma takto zdegenerovanou sit mam (pouzivam celou sit sam). Pokud je to tak, ze je to technicky (jak jsem myslel) proveditelne a jen Vy defalutne povazujete, ze nevyhod je tolik, ze to neberete jako reseni, pak ano.

Zacal jsem tu nabyvat dojmu, ze ta anténka je tam na nic ;), coz mi pochopitelně děsilo.

U wifi mas pristupove body (to na co sa da pripajat) a klientov (ten kto sa vie pripojit na nejaky pristupovy bod). Su to z hladiska funkcie uplne odlisne veci. Ako skrutka a matica. WiFi routery vedia spravidla urobit pristupovy bod, t.j. vies sa na neho pripojit, ale nie vsetky vedia prepnut funkciu na klienta (t.j. ze router bude hladat siet a pripajat sa ako klient. V tom pripade sa nikto na ten router nepripoji ptz nemoze byt sucasne klient aj pristupovy bod).