Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FreeOCR V3 mi nefunguje

Problém s programem FreeOCR V3. Do operačního systému Windows XP professional jsem si nainstaloval program na rozeznávání OCR textu FreeOCR V 3 a podařilo se mi dle nápovědy programu doinstalovat rozeznávání českých znaků. V případě, že jsem tento program chtěl vyzkoušet vznikl tento problém: načtení do levého panelu ať již skenovaného textu z formátů typu tif popřípadě pdf proběhlo zcela bez problémů. Při pokusu o spuštění procesu OCR ať z lišty pomocí tlačítka OCR nebo pomocí menu (OCR -Start OCR proces) program se jeví jako že pracuje, ale v pravém panelu se vůbec nic neobjeví – zůstane jen bílá plocha.
Daný skenovaný text byl pořízen vždy v optickém rozlišení minimálně 600x 600 dpi, text nebyl jakýmkoliv způsobem nakloněn atd. a daný skenovaný materiál bylo možné spustit OCR proces v programu Paperport (SW dodaný se skenerem -bohužel vůbecale nerozezná znaky s českou diaktitikou) nebo pomocí online aplikace rahman.cz (schopna rozeznat české znaky) s určitými drobnými chybami rozeznat.
Upozorňuji, že v počítači mám jako textový editor nainstalovaný openoffice.org verzi 2.2 a jen MS word viewer, nemyslím si, že by v tom mohl být problém: protože pokud ale cokoli „ručně“ z klávesnice do pravého panelu programu FreeOCR V3 zapíši a stisknu na liště umístěné mezi panely save text, uloží se text bez problémů po kliknutí na soubor otevře v programu poznámkový blok, stejně tak pokud tento „ručně“ napsaný text obdobným způsobem přenesu pomocí tlačítka „copy all text to clipboard“ a pomocí příkazu ctrl+v jej vložím např. do aplikace openoffice writer., jen tlačítko „eport text into microsoft word“ pochopitelně ani v tomto případě nereagovalo.

Děkuji za radu s pozdravem Honza

Děkuji za poskytnutí rady, ale vzhledem k tomu, že jsem spíše začínající uživatel potřeboval bych ji upřesnit.
1.možná se mylně domnívám , že v případě, že nejdříve otevřu program a v něm potom soubor, tak je jedno, kterou aplikaci mám nastavenou k otevírání jako výchozí a že to je rozhodující jen v případě pokud přímo poklepu na daný soubor. (např. pokud soubor s příponou doc. otevřu tak, že si nejdříve otevřu program Openoffice writer a v něm potom soubor -otevřít není v tom problém, i když mám nastaveno na výchozí otevíraní MS word viewer). V mém případě nebyl problém u aplikace FreeOCR pomocí menu file – open (popřípadě local pdf) nebo přímo z tlačítkem z lišty v levém panelu otevřít daný skenovaný text, problém nastal až po stisknutí tlačítka start ocr (nebo pomocí menu OCR-start OCRproces) se sice objevil v aplikaci nápis „Processing..“ (v případě, celé stránky) nebo Start procesing area (v případě výběru textu myší, ale se potom v pravém panelu žádný výsledek nikdy neobjevil. Dané skenované soubory byly již předtím přesunuty do jiné složky než výchozí pro skener. Velmi nerad bych měnil výchozí Paper port, protože má celkem přehlednou grafiku, kde při skenování snadno rozeznám v případě, že se mi sken „nepovedl“ nebo jsem nějakou stránku zapomněl atd. OCR potřebuji použít jen u několika málou souborů, až za několik dní, kdy už je mám stejně překopírované i v jiné složce.... 2.Je li pro výstup z FreeOCR vždy nutný mít naisntalován konkrétní výchozí textový editor, chtěl bych se zeptat jakým způsobem mám ve Windows XP professional nastavit jako textový výstup do nainstalovaného Openoffice (v návodu programu to bohužel napsáno není) Děkuji za pomoc

v tom je totiž ten pes zakopaný,čo je nastavené ako východzí textový editor,ked sa stlačí ono "start ocr...",treba si pozrieť podrobne nápovedu k open office,aby sa vtedy zaktivoval office writer,teba jednoducho zistiť,ako funkčne prepojiť open office s možnosťami skenovania,defaultne skoro všetky skenery pre windows bohužial predpokladajú prítomnosť plnohodnotného microsoft office v pc a asociáciu skenovaných dokumentov s microsoft wordom,plnohodnotný ms word ako východzí textový editor odchytáva a zobrazuje výsledný skenovaný dokument zo skenera-word wiever,notepad tieto možnosti nepodporujú a pravdepodobne budú brániť korektnému spusteniu vlastného skenovacieho procesu,ten sa zastaví,word wieveru chýbajú tieto možnosti,takže ocr skenovanie ide vlastne niekde do luftu skenovanie ide na pozadí,ale výsledok sa nemá v čom zobraziť,je to ako auto s ukradnutými kolesami postavené na špalkoch,môžeš štartovať kolko chceš,pridať plyn naplno,točiť volantom do aleluja ,všetko ide, ale auto stojí na mieste-skús ešte pozrieť help k paperportu,či tam nieje možnosť nejako "natvrdo"nastaviť využitie open office writera ako východzieho textového editora,prípadne na skúšku skús použiť vstavaný windowsácky prehliadač obrázkov a faxov ako provizorny program...idem pozrieť na ten open office podrobnejšie,hned ako niečo zistím,vrátim sa späť....

bohužial open office nepodporuje zatial automatické predvolenie ako východzieho textového editora,skenovanie sa musí začať manuálnym otvorením open office writera a z menu vybrať Vložiť-obrázok-zvol zdroj-ocr--....vtedy sa zaktivuje inštalovaný ovládač skenera a až tak sa dá skenovať priamo do oo writera ako predvoleného textového editora na skenované dokumenty,bohužial,v tomto má open office trošku mínus oproti ms office,v open office sa to dá vyriešiť jedine doinštalovaním programu tretích strán,ktorý podporuje integráciu do rozhrania open office,čo len skomplikuje situáciu inštalovaním programu na spustenie programu,ktorý spustí program....ovšem pozri support programu paperport,tam je docela dobrá jazyková podpora,možno bude existovať možnosť pre Tvoju verziu programu doplniť češtinu,v supporte je,ale osobne nemám produkty tejto firmy,takže sa k downloadu nedostanem...viz priložený obrázok,je to zo stránok výrobcu daného programu a je tam výber všetkých dostupných jazykových balíčkov a lokalizácií pre programy výrobcu paperportu,takže je velká šanca,že zoženieš plnohodnotnú podporu češtiny pre Tvoj konkrétny program

Omlouvám jestli jsem nepřesně formuloval problém. Můj problém s programem byl ten, že se do levého panelu vše vez problémů načetlo ale po spuštění procesu OCR se na pravém panelu neobjevilo vůbec nic(zůstala čistá obrazovka), takže i v případě „kopírování textu do schránky“ a přenesení do jiného programu než Openoffice např notepadu atd. se nevložilo vůbec nic, ledaže bych naskenovaný text to do pravého panelu „otrocky ručně pomocí klávesnice přepsal“.......

mně to ve Windows XP i při nastavení češtiny v FreeOCR verzi 3,0 v mém případě i pdf soubor o veloksti v řádech desítek MB načíst do levého panelu (po určité časové latenci ) lze i listovat (opět odpověď až za několik sekund) , ale jak jsem již psal nelze po spuštění procesu v pravém panelu nic neobjeví. Vzhledem k obdržené informace, že je to kvůli tomu, že namám MS word a Open office danou funkci nepodporuje, bych se chtěl zeptat, zda existuje nějaký jiný bezplatný textový editor, který danou funci podporuje, popřípadě jiné řešení
Děkuji Honza

Děkuji za informace
1.V případě pokusu řešit problém: nastavení programu prohlížeče obrázků a faxů jako výchozí program pro formáty txt. Doc. Odt. Tif a pdf. Nic se ale v případě funkce FreeOCR nezměnilo nevím jestli jsem postupoval správně: provedl jsem to tak, že jsem na soubor s příponou najel myší na soubor s příslušnou příponou pak jsem stiskl pravé tlačítko myši najel jsem na vlastnosti-obecné, otevřít v programu změnit a změnil na prohlížeč faxů a obrázků. (POZN: řešení přes nabídku start-všechny programy-příslušenství jsem tam prohlížeč faxů nenašel, abych jej spustil a rovnou nastavil jako výchozí pro všechno)

2.V případě Openoffice.org verze 2.2 (u novějších verzích nevím jak to jde) se v případě příkazu vložit obrázek objeví v menu 2 možnosti výběru a to ze souboru nebo skenovat. V případě výběru možnosti ze souboru mohu bez problémů vložit obrázek, ten se ale bude chovat jako obrázek (mohu je sice dále zvětšovat, zmenšovat,ořezat atd), ale nikoliv formátovat jako text, dále najet na volbu ocr nemohu – protože i v případě volby všechny soubory jsou v závorce uvedeny jen obrázkové formáty a najet na něco jiného nejde. V případě výběru možnosti skenovat se objeví dvě možnosti: vybrat zdroj a dotaz. V případě výběru vybrat zdroj se v rámečku výběru objeví jen daný skener a nic jiného vybrat nelze, v případě zmáčknutí dotaz mohu upravit zda chci dvoubitově (černá a bílá), stupně šedí, barevně, dpi, kontrast atd a zas možnost skenovat – neumožňuje tedy vybrat program OCR Chtěl bych se zeptat zda by nebylo možné najít nějaký jiný freeware textový editor, který by pro spolupráci s FreeOCR mohl nahradit MSword, jestliže Openoffice danou funkci nepodporuje? 3.děkuji za informaci ohledně potenciální možnosti naučit Paperport česky, která se mi jeví jako ideální řešení, bohužel se mi na stránkách www.nuance.com nepodařilo najít pro danou verzi češtinu.

pro FreeOCR v3 pracuje s verzi Tesseract V2 a do teto verze NEEXISTUJI ceske datove soubory

pokud jsi si stahl ceske datove soubory, ty jsou pro Tesseract V3 a s touto verzi funguje (jeste nevydana, ale pry uz v bete) FreeOCR v4