Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou starou grafiku do PCI ?

Zdravim, muzete mi poradit nakou lepsi starsi grafickou kartu, ale musi byt do slotu PCI. Je to starsi pocitac Celeron 2,4ghz,1GB ram a je tam integrovana 64mb, ktera uz nestiha ani internet. PC slouzi jen k internetu. Deska tam je MSI MS 7057 chipset 845gv ich4

Potíž bude asi v tom, že ty starý PCI karty mají i ve 2D mizerný výkon. Zkus hledat nějakou kartu s čipem od ATI, něco jako Rage II, nebo Rage Pro, třeba Dell je dlouho osazoval místo integrovaných grafik od Intelu, IMHO ty ATIny budou asi to nejlepší, co seženeš.

Poznáš to hlavně díky možnosti použít nějakou AGP kartu. Hrubá výpočetní síla bude taky o něco vyšší, ale zázraky bych nečekal. Jestli není problém s financemi, raději bych postavil nějaký levný nový základ s dvou či vícejádrovým procesorem. Klidně i s integrovanou grafikou, které jsou dnes mnohem výkonější než dříve.