Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Fujitsu Siemens ESPRIMO Mobile V5505- problém se sítí

Zdravím potřeboval bych radu ohledně 2 problémů.

1) Vlastním wifi router, ze kterého se připojím k poskytovateli na internet vlastním ho už něco přezrok a nikdy se nevyskytl problém ale od včera když jsem přišel domu tak mi notebook píše připojeno k : neznámá síť pouze místní síť, podotýkám že na ten samý router mám napojené 2 kabely jeden do PC a druhý do notebooku na PC doteď jde všechno, jak má ale notebook prostě asi nechce příjmat., zavolal jsem poskytovatele ten se v tom něco přes hodinu hrabal, zkoušel přesně to samé co já.
Na nic jme nepřišli tak jsem
2) přeinstaloval windows dal jsem tam CD, které jsem dostal k notebooku, všechno jsem doinstaloval, všechno až na WLAN ovladač našel jsem tu 2 ale ani jeden mi nefunguje, a ethernet připojení píše pořád to samý, nevíte někdo čím je to způsobené?

Děkuji

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
čili nainstalováno opět znovu - a špatně. neptám se proč jsi přeinstaloval systém který jsi právě ro…
lední brtník 11.12.2010 00:55
lední brtník
tak jsem si zakoupil nový router jak jste výše psal TP-LINK internet už mi jede .. ale problém je ji… nový
koulen 15.12.2010 20:18
koulen
v nastavení routeru zkontrolovat u wifi, pro jakou "country" je router nastaven. některé státy znají… poslední
lední brtník 15.12.2010 21:13
lední brtník

čili nainstalováno opět znovu - a špatně. neptám se proč jsi přeinstaloval systém který jsi právě rozchodil.
kdyby tě to přece jen zajímalo, jde to udělat i dobře. je jedno že článek popisuje xp, jde o postup instalace ovladačů. ten byl i v tomto dotazu zmíněn asi 5x.

Jelikož win7 dokážou být konkrétnější

nic vtipnějšího jsem dlouho neslyšel. naopak od visty je dialogové okno připojení k síti doplněno grafikou, která při problémech jen tvrdí nesmysly.
když píšeš "Adaptér připojení k místní síti nemá platnou konfiguraci protokolu IP", zkus ji sem přes flashku vyklopit: start - spustit - cmd.exe [enter]:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

v nastavení routeru zkontrolovat u wifi, pro jakou "country" je router nastaven. některé státy znají méně vysílacích kanálů.
jde to zkontrolovat na notebooku: nainstalovat třeba vistumbler, a zkontrolovat ssid a vysílací kanál sousedovy sítě. a taky sílu signálu - nebo dostatečný odstup s/n (signál/šum) aspoň 30dB.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru