Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Fujitsu Siemens ESPRIMO Mobile V5505- problém se sítí

Zdravím potřeboval bych radu ohledně 2 problémů.

1) Vlastním wifi router, ze kterého se připojím k poskytovateli na internet vlastním ho už něco přezrok a nikdy se nevyskytl problém ale od včera když jsem přišel domu tak mi notebook píše připojeno k : neznámá síť pouze místní síť, podotýkám že na ten samý router mám napojené 2 kabely jeden do PC a druhý do notebooku na PC doteď jde všechno, jak má ale notebook prostě asi nechce příjmat., zavolal jsem poskytovatele ten se v tom něco přes hodinu hrabal, zkoušel přesně to samé co já.
Na nic jme nepřišli tak jsem
2) přeinstaloval windows dal jsem tam CD, které jsem dostal k notebooku, všechno jsem doinstaloval, všechno až na WLAN ovladač našel jsem tu 2 ale ani jeden mi nefunguje, a ethernet připojení píše pořád to samý, nevíte někdo čím je to způsobené?

Děkuji

no právě to je ten problém IP i bránu DNS mám a dosavaď jsem měl nastavenou na automatik takže nevím čím ze dne na den přestalo spojení fungovat myslím že z nějakých důvodů router nechce posílat data do notebooku posílat nebo naopak notebook nechce příjmat data

Jak nastavit IP napevno bych vám i poradil, ale pokud není ten "poskytovatel" úplný imbecil, tak to zřejmě zkusil. Problém může tedy být na HW úrovni. Tzn. vzít notebook k sousedům a zkusit se tam na minutu "připíchnou" kablíkem k internetu. Může to být (kromě SW) problému vadný router či síťová karta v notebooku.

Kde je čud? :)
Integrovaná karta tam samozřejmě být může. Nicméně větší pravděpodobnost je, že zlobí ten router. Pokud ten notebook má nějaký rozšířující slot (a není-li v záruce), dala by se karta nahradit rozšiřujícím adapterem (cca 500kč). Měl by mít ExpressCard. Ale pořád nevíme, že je to tou kartou.

tak u kámoše jsem byl net na mym NB u něj šlapal v pohodě... pak si vzal jeho NB a šli jsme ke mě a taky mu můj net šlapal ok tak tohle už opravdu nechápu musí váznout komunikace mezi mojim NB a routerem nechápu ... jo kámoš má WIN7 ale to tím asi nebude pochybuju že operační systém je důvod...

wifirouter - typ?
verze tvých windows - vista bez servicepacku?

když instaluješ ovladač na wifi, musíš vědět přesný typ jaký máš v notebůů. buď máš od něj papíry, nebo si stáhneš z netu libovolný diagnostický program.

a přes kabel se z toho ntb připojíš nebo taky ne? není zavirováno?

router Air Live WL-5450AP
vista SP1 zejtra dávám sp2
wifi ovladač jsem stahoval z offi stranek přesně pro můj typ notu
u kámoše se připojím dome ne .. nechápu to a kámoš u mě na notu se taky připojí (všechno přes kabel) ... zavirován neni .. kvůli problému jsem reinstalnul windows ale pořád to přetrvává

Air Live WL-5450AP je čisté "ap", bez funkce router. ale má aspoň funkci bridge - pokud ti web poskytovatel přidělí 2x ip adresu, můžeš mít k němu připojené najednou 2 pc.
a má to nejspíš jen zastaralé wep šifrování (možná záleží na verzi firmware).
čili já bych ten krám vyměnil za normální router s funkcí wisp-client (třeba tplink wr543).

vista od sp1 má údajně opravenou chybu, kdy nedokázala získat dhcp adresu právě od některých routerů.

znovu si procházím tvůj dotaz, a vlastně nechápu jak to máš zapojené:
- k providerovi jsi připojený drátem? pak se můžeš připojovat na svoje ap jen přes wifi, počet pc je dán počtem adres od providera.
- máš i nějaké pc připojené kabelem? pak internet přijímáš přes wifi do toho ap, a funguje ti jen kabelový lan výstup. pokud něco chytá notebook přes wifi, s tím ap to nesouvisí, je to druhé připojení od providera (za druhý poplatek?)
podle příjmu wifi pak buď potřebuješ nebo ne režim wisp.

1. takže zůstáváme u wisp-client zapojení a routeru wr543, a to tvoje ap dej na aukro. (wl5450 není router)

2.možnost: ap si nech, a udělej si svoji wifi síť doma ať můžeš surfovat z vany nebo ze sklepa. dokup libovolný wifi router, jsou dnes už i s gigabitovým lan rozhraním pro rychlé vzájemné spojení tvých pc. taky wifi se už objevuje 802.11n (teoretických 150 nebo 300mbit), pokud to tvůj ntb podporuje.
pak budeš přijímat wifi od providera do tvého ap, z jeho "lan" povede kabel do "wan" nového routeru. tomu jen nastavíš jméno/ssid své wifi a rozumné wpa šifrování.

jen si ověř, jakou ip ti dnes přiděluje tvůj provider (příkaz ipconfig). router musí mít nastaven jiný výstupní rozsah.

možné tipy na router: tp-link wr741, wr1043. nebo cokoli normální značky, čemu dáváš přednost.

díky moc ale jen nechápu proč po 2 letech to přestalo jít on má ten samý router(tím myslím tu krabičku) ale tenhle typ umí buď jenom příjmat nebo odesílat jsou tam nastavitelný mody on z něj odesílá já příjmám 2 roky t ošlo v pohodě a najednou na NB to přešlo fungovat, kdyby to nešlo hned od začátku tak neřeknu.
Jo jinak šifrování poskytovatel taky používá WEP, a to moje taky má funkci client.

Takhle tu mojí krabici na internetu popsali :
Zařízení je plně kompatibilní se standardy 802.11b a 802.11g, takže bude bez problémů spolupracovat s vetšinou v současnosti používaných produktů. Přístupový bod disponuje dvěma porty RJ-45 pro připojení routeru nebo sitě LAN. Airlive WL-5450AP můžete konfigurovat prostřednictvím webového managementu velmi rychle a jednoduše. Zařízení je defaultně nastaveno do módu AP, který si můžete změnit podle potřeby do módů Bridge, klient nebo WDS. Dále je k dispozici funkce přístupu 802.1x a ověřování portů pro aplikace WISP. Nový firmware obsahuje možnost regulace TX výkonu na čtyřech úrovních a funkce Watchdog zajistí automatický reboot zařízení pokud neprovede PING na uživatelsky nastavenou IP adresu v daném časovém úseku. Změnou softwarového nastavení můžete zařízení provozovat také jako bezrátový most pro spojení dvou na sobě nezávislých sítí LAN, například mezi budovami nebo patry. Další z módů vám umožní připojit se jako klient k jinému bezdrátovému přístupovému bodu a tak např. sdílet připojení k internetu. Nakonec to nejlepší, díky funkci WDS dokáže toto zařízení pracovat jako repeater a tím vytvářet rozlehlé pokrytí signálem. Bezpečnost počítačvých sítí je jedna z nejdůležitejších věcí a jinak to není ani v sítích bezdrátových. Přístupový bod WL-5450AP disponuje funkcemi pro vyšší bezpečnost vaší sítě, jednou z nich je funkce HIDE SSID, která ukryje SSID vaší sítě proti nezvaným návštěvníkům. Šifrování WEP 64/128 bit zabezpečí přenos vašich dat.

tvoje verze siw se chová trochu divně - ta instalace w7 je originál z obchodu, nebo přenesená odjinud?
přeinstaloval jsi už driver chipsetu?

v příkazovém řádku spusť po sobě příkazy:

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

tím se spustí se správce zařízení a je schopen zobrazit i odpojený hw zanesený v systému:
- nech zobrazit skrytá zařízení a odeber cizí hw co tam nepatří.
- pravým myšem na zařízení s otazníkem - vlastnosti - podrobnosti:
zadej do google hodnoty "vendor device subsystem", např.

vendor 168c device 001c subsystem 3067

a vyjede ti název zařízení, ať víš jaký ovladač u výrobce ntb nebo na netu hledat.
pokud siw funguje normálně, zobrazuje to přehledněji sám.

ehm, na výsledek vyhledávání...

www.google.cz/search?q=vendor+168c+device+001c+subsystem+3067

..dostaneš odpověď např: Atheros AR5007EG WiFi Chip. proč tam teda instaluješ wifi intel, a jak čekáš že ten krám bude fungovat?
celé to zformátuj a nech to někým nainstalovat znovu - a správně.

edit: asi tuším proč - některé zdroje uvádí parametry:

FS EsprimoM V5505 C2D T8100/15,4/2GB/320/BT/noOS
1830EP081

ESPRIMO Mobile V5505 LCD 15,4" WXGA, 1280 x 800, procesor Intel® Core™2 Duo T8100 (2.10 GHz, 3 MB SLC, 800 MHz), 2x1024MB DDR2 RAM 667 MHz, integrovaná grafika Intel® GMA X3100 až 224 MB, DVD+/-RW DL SuperMulti mechanika, pevný disk 320 GB SATA 150 (5400 ot./min.), WLAN (INTEL® PRO/Wireless 3945 (802.11a/b/g)), Bluetooth 2.0, Gb LAN,...

jenže jak z detekce hw vyplývá, u části série fuj-siemens použil wifi modul od jiného výrobce, to je běžné.

ale já jsem použil z CD který jsem dostal k nb tam bylo WLAN (předtím jsem zvolil typ mého NB) to je ale jedno .. je pravda že WIN7 instaluje základní ovladače automaticky ? já už nemám nervy řešit ten problém na vistách každej mi píše že jsou na nic ... hlavní problém je že mi to nechce najít tu DHCP

je pravda že WIN7 instaluje základní ovladače automaticky

v rámci svých znalostí hw to dělá každá verze windows, v tom ohledu není na w7 nic vyjímečného. leda to že jsou poslední, a tak znají novější hw než visty nebo xp.
je to tak, že se při vývoji windows k nějakému datu dokončí vývoj ovladačů dodávaných spolu s nimi, a pak už se windows jen rok testují a opravují chyby než vylezou ven, nové ovladače se už nepřidávají.

ve tvém konkrétním případě to vypadá, žes zvolil buď špatný typ při nákupu (ntb bez rozchozeného systému), anebo jsi měl jiný systém místo kterého tam dáváš w7, které snad ani nemáš po ruce??
ačkoli jsi sám v tomto threadu poptával ovladače pro atheros wifi, klidně tam pereš intelácké ovladače, přitom podle kódu hw má jít skutečně o atheros.
taky vzhledem k nejasnému původu těch w7 bych se zeptal - očistil jsi správce zařízení od cizího hw, který není tvůj? ještě jednou opakuju ty dva příkazy po sobě - nakopírují se do příkazové řádky a spustí:

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

hlavní problém je že mi to nechce najít tu DHCP

dhcp adresu nedostaneš protože ti nefunguje (wifi) síť, protože není nainstalován správný ovladač, viz:

Síťový adaptér ethernet- Ovladače tohoto zařízení nejsou instalovány.

drátová síť s gigabit realtek 8168 ti nejspíš jde - připojení přes kabel k routeru nebo druhému pc můžeš ověřit. pokud by nefungovalo ani to, znamenalo by to zcela vadnou instalaci systému, zralou na formát.

WIFI mi ani nejde zapnout, DHCP to nechce vyhledat z routeru, ty 2 příkazy jsem dělal nevím jaký HW je cizí, a špatnej NB jsem koupil z toho důvodu že 2 roky to jde normálně a najednou ne(DOMA) ,mě jde internet kdekoliv to zapojim jen mě doma ne. ? mě je strašně líto že mi tu píšeš strašně dlouhý reakce a myslíš si že tvoje rady nevyužívám zkoušel jsem všechno... zkusím to tady shrnout teda přesně a co nejlíp jak to jde .

Problém 1) Nejdou mi nainstalovat ovladače z CD s ovladačema dodané k NB.
problém 2) DOMA na mém NB mi po 2 letech funkčnosti přestal fungovat internet z routeru na STOLNÍM PC jde.
Soosnul jsem si program, který nahrazuje klasický windows nastavení když se přiopjím vše je v
pohodě ale DHCP mi píše 0.0.0.0 nevím čím to může být, když přijdu ke kámošovi píchu kabel
a vše jde v pohodě. nevím co víc napsat a moc si vážím pomoci kterou asi neumím využít

když se ti ve správci zařízení notebuka zobrazuje wifi s otazníkem, chyba není v routeru ani v jeho nastavení (kanál, šifrování).
"když přijdu ke kámošovi píchu kabel a vše jde v pohodě." - čili síťové služby ti jedou, chyba je opravdu jen ve wifikartě.

já bych navrhoval celý ten shit smazat, jenže ty píšeš že to je po dvou letech. ntb=klasický nerozdělený disk, data na jednom hnoji se systémem dohromady a nejde je kam vyprat ven, aby se systém zformátoval.

na firemních stránkách je podpora = 0.

odeber ve správci zařízení wifikartu, restartuj.

spoléhám na to, že intelácký driver chipsetu základní desky máš opravdu nainstalovaný. jestli se ti ve správci zařízení u ide/ata zobrazuje přesný název brouka pro řadič disků, je driver chipsetu nainstalovaný správně. (je to jen jistota navíc, některé ovladače ho nevypisují)

zjisti si ve správci zařízení co přesně máš za wifi-hw v notebůů. viz vlastnosti (ne)detekované wifi - podrobnosti, např:
PCI\VEN_10EC&DEV_8167&SUBSYS_E0001458&REV_10\4&CC5B14E&0&78A4
vygoogli si název tohoto ovladače. pokud není na cd/nechytá se na wifikartu, zkus ještě najít na netu - u výrobce wifi nebo třeba na www.lostmydrivers.com

když nepůjde nic nainstalovat, pak je wifi divné/mrtvé. musel bys ho nahradit usb-wifi adaptérem.

Soosnul jsem si program, který nahrazuje klasický windows nastavení když se připojím

na tvoji úžasnou utilitu radši zapomeň, dokud ti wifi nefunguje.
i potom doporučuju připojovat wifi síť přes klasické prostředky windows, bez pochybné utility.

čili nainstalováno opět znovu - a špatně. neptám se proč jsi přeinstaloval systém který jsi právě rozchodil.
kdyby tě to přece jen zajímalo, jde to udělat i dobře. je jedno že článek popisuje xp, jde o postup instalace ovladačů. ten byl i v tomto dotazu zmíněn asi 5x.

Jelikož win7 dokážou být konkrétnější

nic vtipnějšího jsem dlouho neslyšel. naopak od visty je dialogové okno připojení k síti doplněno grafikou, která při problémech jen tvrdí nesmysly.
když píšeš "Adaptér připojení k místní síti nemá platnou konfiguraci protokolu IP", zkus ji sem přes flashku vyklopit: start - spustit - cmd.exe [enter]:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

v nastavení routeru zkontrolovat u wifi, pro jakou "country" je router nastaven. některé státy znají méně vysílacích kanálů.
jde to zkontrolovat na notebooku: nainstalovat třeba vistumbler, a zkontrolovat ssid a vysílací kanál sousedovy sítě. a taky sílu signálu - nebo dostatečný odstup s/n (signál/šum) aspoň 30dB.