Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunkční ethernet port v UPC modemu

Dobrý den, poradí mi prosím někdo?
Mám internetové připojení přes kabel.tv. a od jisté doby mi funguje jen připojení přes USB port a nefunguje přes původní ethernetový port a síťovku.
Možné příčiny:
1.Chtěl jsem zkusit zapojit přes modem 2 počítače.Poté co jsem nainstaloval ovladač USB portu a připojil net přes USB, nejde již zpět připojit net přes ethernetový port v modemu a síťovku v PC.

2. Poté jsem vyzkoušel připojit oba PC. První přes USB a druhý přes ethernet port. Udělal jsem blbost že jsem na obou PC nechal stejné IP adresy a napsalo mi to error.

Jeden z těch dvou zásahů vyřadil ten ethernetový port...a já ted nevim co s tím. Ovladač USB jsem odinstaloval, zkoušel resetovat modem, ale nic nepomáhá...

Jde mi o to jestli půjde modem(ethernetový port) rozchodit a nebo mám kupovat nový modem? Net mi sice jede přes USB port ale rád bych to vrátil do původního stavu...

v ovládacích panelech - síťová připojení - odeber všechna připojení.

ve správci zařízení odeber všechny modemy. nepřipojená zařízení zobrazíš: start - spustit - cmd.exe [enter]

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

..a dáš zobrazit skrytá zařízení.

nakonec restartuj, a nepřipojuj žádný usb modem. hlavně nikomu neprozraď, co máš za tajný typ modemu.

Nejlepší by asi bylo domluvit se s někým zkušenějším, popř. objednat technika (aby zjistil, zda jde jen o chybu v nastavení nebo o hw závadu). Jinak nejlepší způsob jak připojit více počítačů je k modemu UPC připojit router a do routeru požadované počítače.