Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Shiternet od ČTelekomunistů

Kumpán si koupil (blbec) ADSL internet od ČTc, připojit se to povedlo, nicméně nějak nejde nastavit odchozí poštu. Dle návodů na stránkách, ani jinak. Navíc mě zaráží, že na smtp.iol.cz nelze dopingnout a dovolat se na jejich super podporu (sice zadarmo) prostě nejde. Nemáte někdo zkušenosti či radu, jak rozchodit odchozí poštu, kde je problém či tak?

WXP CZE + SP2, TheBat!

Zavolat tam jde, ale musíš půl hodiny čekat ]:( (dnešní zkušenost).

Navíc se jim podařil další parádní laps - platbu za telefon nenahlásili poště do SIPO, které teď chodí lidem. Takže buď si to mají lidi zjistit, zavolat a oni jim sdělí účet a variabilní symbol, kam to mají (+ poplatek za složenku či převod z účtu) platit. Nebo čekat, až se dlužná částka objeví na dalším výpisu a bude sražena v dalším SIPO.

Mělo by to chodit bez problémů. Hostitel: smtp.iol.cz Port: 465 (ale není myslím ani nutný). Server vyžaduje autorizaci - údaje, co dostal kumpán v e-mailu při zřízení služby.
TheBat by měl být naprosto v pohodě.

edit: teď jsem to zkoušel, vše ok... chyba bude jinde.:-)

Přesně tak, musí se to nastavit, ale pak to chodí dobře a celkem svižně.
Ve vlastnostech účtu nastavit:
ANO server vyžaduje ověření
NE použít stejné nastavení jako server příchozí pošty
ANO přihlašovat se jako
- Název účtu = telefonní číslo (devítimistné něco jako 222333444, žádné +420 apod.)
- Heslo = vyplnit podle pokynů (většinou je to číslo zákazníka na fakturách ČT)
- Zapamatovat heslo ANO
A je to :-)

Tož kurňa, takovej exot snad nejsem abych nenastavil odchozí poštu.3-[3-[3-[
Problém byl a je v tom, že telekomunisti blbě nastavili jeho schránku. Jenže to jsem zjistil po dvou dnech telefonování! Jak mám krause rád, nechal bych ho za tu reklamu týden v kuse telefonovat na tu jejich hotlajnu 3-[3-[3-[]:(]:(]:(
No, takže to snad bude ok. Mě docela zmátl ten ping...

PS: vierka to není 8-)