Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem REKLAMACE - možnost doplacení rozdílu při výměně za jiný výrobek?

Budu reklamovat zvukovku, která se už nevyrábí (ani výrobce už není) a tak mi bude zřejmě nabídnut jiný výrobek. Jenže za cenu té reklamované zvukovky nic rozumného sehnat nejde. Jako dobrý kup se jeví zařízení o tisíc a něco levnější. Je možné potom požadovat, aby mi byl vyplacen rozdíl v ceně mezi reklamovaným zbožím a náhradou?

Takhle to nepůjde. Prodavači a hlavně servisní technici jsou lidi na které mám svůj názor (ne zrovna nejlepší) a tak ti toto neumožní.
Jedině snad požadovat odstoupení od kupní smlouvy (tak bych to udělal já) získat tak plnou částku za kterou si to koupil, a druhý den si jít koupit tu levnější zvukovku.
Přesně takhle jsem to udělal s vypalovačkou a získal jsem 750 Kč navíc, a ještě k tomu mám lepší model vypalky :-)
Když jsem loni reklamoval mobil a byl mi vyměněn za nový lepší model, ale však o 2300 levnější, taky mi ten rozdíl nevrátili, což mi vůbec nepřipadalo jako fér.