Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem REKLAMACE - možnost doplacení rozdílu při výměně za jiný výrobek?

Budu reklamovat zvukovku, která se už nevyrábí (ani výrobce už není) a tak mi bude zřejmě nabídnut jiný výrobek. Jenže za cenu té reklamované zvukovky nic rozumného sehnat nejde. Jako dobrý kup se jeví zařízení o tisíc a něco levnější. Je možné potom požadovat, aby mi byl vyplacen rozdíl v ceně mezi reklamovaným zbožím a náhradou?

Takhle to nepůjde. Prodavači a hlavně servisní technici jsou lidi na které mám svůj názor (ne zrovna nejlepší) a tak ti toto neumožní.
Jedině snad požadovat odstoupení od kupní smlouvy (tak bych to udělal já) získat tak plnou částku za kterou si to koupil, a druhý den si jít koupit tu levnější zvukovku.
Přesně takhle jsem to udělal s vypalovačkou a získal jsem 750 Kč navíc, a ještě k tomu mám lepší model vypalky :-)
Když jsem loni reklamoval mobil a byl mi vyměněn za nový lepší model, ale však o 2300 levnější, taky mi ten rozdíl nevrátili, což mi vůbec nepřipadalo jako fér.

Neprali... Ale co slušného se dá říct na větu: "Když jsem loni reklamoval mobil a byl mi vyměněn za nový lepší model, ale však o 2300 levnější, taky mi ten rozdíl nevrátili, což mi vůbec nepřipadalo jako fér." Tak oni mu dají lepší model a ještě by chtěl doplatit. Já takovéhle lidi opravdu téměř nemám rád. (Doufám, že jsem to pojal dost slušně a cenzor mi to nevymaže)

Každopádně pocit okradení jsem měl tak i tak. Oni za ten mobil dostanou zpátky od výrobce plnou částku a mě dají levnější - oni na tom tedy vydělali, na druhou stranu mi ten za 4200 Kč prodali jakoby za 6500 Kč a tak při další reklamaci mám zase výběr mobilů z nabídky do 6500 Kč zdarma.

Ježíš 4200 byla cena celé sady Twist, cena toho mobilu v té sadě byla nějak 2100 Kč, i když v běžném prodeji stál ten mobil přes 4 tisíce. Prostě se to posuzuje podle ceny telefonů v Twist sadě, které neodpovídají normálním prodejním cenám- Např. v sadě za 3 tisíce je cena SIM 2999 Kč a cena telefonu pouze 1 Kč.

Jenže tu sadu jsem kupoval někdy v roce 2001 a telefon v ní takhle obměnil hodněkrát, jak jsem mohl chtít vrátit peníze za celou sadu, která už dávno neexistovala? (byl v ní už cca 9x vyměněn mobil)

Tam kde pracujem ja, žiadny problém. Kus/kus + vrátenie peňazí, bežne sa to robí. Aspoň nejaké peniaze ostanú v obchode. Len aby si nebol prekvapený, veľa vecí sa nakupuje X kusov + 1% na výmenu. Takže aj keď sa už nevyrába, na skladoch ešte sú. A je rozdiel, či je výrobok VYMENENÝ alebo OPRAVA VÝMENOU. V tom prvom prípade môžeš od zmluvy odstúpiť, v druhom nie. Ale aj to závisí od konkrétneho predajcu.

Oni taky neví jak to dopadne -zvukovku pošlou svému dodavateli a budou se modlit ať to nějak do třiceti dnů vyřeší. Jestli nevyřeší přijdeš si 31den pro vyřízenou reklamaci a když nebude dostaneš peníze nebo se dohodneš jinak. Pokud je to skutečně něco "extra " co nejde nahradit podobným výrobkem tak pravděpodobně jejich dodavatel jim pošle dobropis tím jim vrátí peníze a pravděpodobně i Tobě nebo dle dohody. Všichni říkají že to zboží opraví i když je každýmu jasný že to dopadne buď jiným kusem nebo dobropisem.Je to proto, že o opravě se hovoří i v našem slavným zákoně který má základ někdy v 60sátých letech, kdy nebyla levná sériová výroba a drahá práce opraváře a miniaturizace teprve začínala-opravy byli běžné a levnější než nový kus.