Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zase ta Exchange

Dobry den,
mel bych par dotazu:
1. Je normalni, aby lide (normalni useri) pouzivajici outlook s exchange
serverem si mohli zobrazit dorucenou postu kohokoliv pres "Soubor -
Otevrit - Slozka jineho uzivatele" ??? Jestli to je chyba zabezpeceni,
kde to nastavim?

2. Jeden uzivatel ma cca 3,5GB mailovou schranku. Jako jedinemu v cele
siti se stava to ze kdyz mu prijde mail, on si ho precte ale nikam se mu
neulozi .. ani dorucena posta ani podle pravidla. Proste se stane
nedohledatelnym. Take nevidi postu starsi nez pul roku i kdyz ta posta tam
fyzicky urcite je. Proste s tim ma strasne problemy. Mohlo by to byt
velikosti schranky?? - ma tam take asi 100 pravidel na trideni .. ale tam
by chyba byt nemela.

3. Kdyz udelam zalohu posty do archive.pst, a pak to pres import/export
obnovim, hodi se to do "Slozky archivu". Znamena to, ze ta posta co se
naimportuje neni na exchange serveru ale na vlastnim PC? Dale, kdyz tu
slozku archivu zavru, je nejaky zpusob jak ji otevrit bez opetovneho
importu mailu?

4. Nefunguje mi OWA .. http:\serverexchange hlasi to 404 - stranka neni
nalezena. Nefunguji mi ani vypisy ze stavu serveru. Zrejme spatne
nakonfigurovany web server.. nejake tipy?

OP system: SBS 2003 + Exchange 2003 SP2

Nebudu brát všechny body už je tu k nim dost ale jak ti to tam funguje, u nás třeba tak že ti přijde mail a hned jak pustíš outlook tak se ti překope na local do pst složky, s tím může souviset tvuj druhý problém, pst soubory (tedy alespoň ten co používá outlook 2000) tak má velké problémy jakmile je větší než 2GB, proto nefunguje pošta korektně.
Proto je dobré aby měl uživatel alespoň tedy 2 pst soubory a jeden se používal jako archiv,buď ručně nebo automaticky archivovat

ad 3 nějak jsem tě nepochopil- jak už jsem řekl archivovat můžeš ručně (mluvíve o outlooku),klidně si ho můžeš připojit jako další pst soubor a uživatel potom může šáhnout do archivu kdykoliv potřebuje (tohle jsi myslel tím jak vyřešit import ne?),ale eliminuje se tím problém s 2GB pst

Bohužel, neeliminuje, neboť, jedná-li se o archiv z Outlooku STARŠÍHO, nežli verze 2003, dostoupí-li tento také dvou giga, tak nastane co? Nastane kolaps a utlouk oznámí, že pst soubor překročil svou kapacitu. Řešení jsou potom dvě: buď dotyčný používá Outlook 2003 a může vytvořit nový "typ" pst, který už není omezen velikostí, nebo, a to funguje i v případě starších otlouků, prostě vytvoří nový "obyčejný" pst..

Jaj tak to jsi mě malinko jinak pochopil, samo že ten soubor pst bude zase jen do 2GB,ale těch můžeš mít x, krom toho stejnak 2/3 zabíraj kraviny:-D a uživatel to určitě dříve či později smaže.
Mimochodem v práci jedem na office 2000 potažmo tedy outlook2000 a zatim ty nejlepší mají tak 1,5GB jak poštu tak archiv,sranda bude až to přetáhnou to je asi donutim udělat čistku pps souborů a jiných ptákovin v v poště:-p nebo archiv2 ::)