Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Při stahování přes Utorrent nelze prohlížet internet, jakoby vypadává internet

Viz nadpis příspěvku, stahuji přes torrenty, bohužel počas stahování a využívání Utorrentu nelze, nebo jen špatně prohlížet internet. Jakoby vypadával net, háže to různé chyby,stránku nelze zobrazit atd.. Netem to není, kolejní síť, takže rychlost je dostatečná.
V utorrentu omezen upload, aby nezahlcoval připojení..
Ještě nějaký tip co s tím?
Možná zkusit jiný program, co:)

dovolím si exhumovat svůj dred, protože jsem to nikdy úspěšně nevyřešil.
Zkoušel jsem podle návodu snižovat počet spojení i přenosy, nikdy se mi nepovedlo dosáhnout uspokojivých výsledků, aby net nepadal.
Zkouším teď i program Vuze, bohužel to samé. Právě jsem v situaci, kdy torrenty potřebuju, jenže musím komp používat.
Co je však zajímavé, Facebook, ten plevel, jede pořád jak z praku jakoby se nic nedělo..
Existuje ještě nějaký způsob jak nebýt šikanovaný při současném stahování z torrentů?:-/

Tohle z toho mám vyčíst?

All BitTorrent and control flow transfers using port 6881

Transfer Direction Bandwidth BitTorrent flow Bandwidth control flow

Download #1 9271 Kbps 9636 Kbps
Download #2 10008 Kbps 9964 Kbps
Download #3 9660 Kbps 9574 Kbps

Upload #1 12598 Kbps 11840 Kbps
Upload #2 12618 Kbps 11075 Kbps
Upload #3 12634 Kbps 11684 Kbps

All BitTorrent and control flow transfers using port 57866

Transfer Direction Bandwidth BitTorrent flow Bandwidth control flow

Download #1 8458 Kbps 10138 Kbps
Download #2 10114 Kbps 9587 Kbps
Download #3 10128 Kbps 7905 Kbps

Upload #1 12536 Kbps 12589 Kbps
Upload #2 12617 Kbps 11743 Kbps
Upload #3 12099 Kbps 12611 Kbps

BitTorrent transfers using port 6881 and port 57866

Transfer Direction Bandwidth Port 6881 Bandwidth Port 57866

Download #1 9271 Kbps 8458 Kbps
Download #2 10008 Kbps 10114 Kbps
Download #3 9660 Kbps 10128 Kbps

Upload #1 12598 Kbps 12536 Kbps
Upload #2 12618 Kbps 12617 Kbps
Upload #3 12634 Kbps 12099 Kbps

Control flow transfers using port 6881 and port 57866

Transfer Direction Bandwidth Port 6881 Bandwidth Port 57866

Download #1 9636 Kbps 10138 Kbps
Download #2 9964 Kbps 9587 Kbps
Download #3 9574 Kbps 7905 Kbps

Upload #1 11840 Kbps 12589 Kbps
Upload #2 11075 Kbps 11743 Kbps
Upload #3 11684 Kbps 12611 Kbps

Pokial ti naozaj nestupa latencia a mas dostatocny upload (oboje sa da "ocesat" uz na klientovi) je mozne, ze na vasej sieti sa sleduju torenty. V tom pripade mozes byt hodeny to queue spolu s ostatnymi stahovacmi, na kolko tazko povedat, zalezi od miestneho admina a nastavenia jeho shapera. Aj ked na akademickej sieti by som taketo obmedzenia necakal.
Boj proti torrentom (torrent = virus co zabija siet, dokonca aj metalicku) je tazky, ale da sa s tym bojovat.

Na tu "ostatní" rychlost připojení má vliv u µTorrentu omezení rychlosti jak downloadu, tak i uploadu. Zkoušel jsi to takhle omezit? Zkus tu svoji praktickou rychlost downu omezit v klientovi třeba na půlku a nastavit pevný upload (třeba taky na polovinu prakticky dosažitelné hodnoty). Dá se tím pak vysledovat určitý kompromis, kdy to "stahuje" a zároveň jde slušně i ostatní net.

Zatím nejlépe z toho vychází kmochnou doporučený bitspirit. Při něm se dá i relativně fungovat na netu. Když se teda smířím s tím, že sem tam nějakou stránku musím obnovit dvacetkrát aby se načetla:) Stahování nikdy nedosahuje takových rychlostí, aby to vyblokovalo linku. Z dataportu stahuju klidně 10Mb/s, tady max dva, tři, tak tím to snad není, ne?

sniž ještě počet polootevřených spojení.
nevýhodou bitspiritu je, že ho blokují české privátní trackery, zato se zapnutou kadkou najde i to co není- je šikovnej.

používám ho opravdu léta- ještě když jsem měl 56 kbps? od errortelu- děvky na mě uvalili fup po 4gigách na polovic.:-D spirit se přizpůsobil.]:)

není zač. ještě jsem editoval:

rychlost záleží na kvalitě swarmu- je radost dostat do roje telii soneru, arpanet a nějaký páteřky, spirit má schopnost zkvalitňovat swarm.

swarm je skupina klientů, které tvůj klient polapí. když konkrétní torrent stahuje dejme tomu 10 000 000 lidí, klient si vybírá a lapá pouze skupinu klientů, podle toho jak má nastaveno- třeba 100. většina klientů polapí první stovku a nechá to být. spirit neustále hledá kvalitnější klienty a nahrazuje je za ty horší.

kdyžtak napiš co změnit v nastavení

nastavení/ spojení

vypnout všechny ipv6
počet spojení- servat na klidně 50
max. shodných spojení- 30
sloty pro nahrávání- 1
rychlost je irelevantní, ale dej tak 50-75% z tvé lajny, na upu brzdi

nastavení/ spojení/ nat
vypnout nat traversal

nastavení/bitttorent
ipv6 zakázat, dht s těžkým srdcem zakázat:.(

vše si budeš kontrolovat podle pingu, viz. výše- nesmí ti trhat lajnu.