Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co dělat, kdy se komp sekne?

Dobrý den, zajímalo by mě co mám dělat když se mi sekne komp, třeba při nějaké hře a já budu na pc mít rozdělanou práci a zkratka ctrl+alt+del nereaguje? nerad bych přišel o data tvrdým restartem. je ještě jiná možnost, než tvrdý restart? Díky

Na HDD, na kterém pracuješ neinstaluj jakési hry, a když už to je tak nutné, tak alespoň ne na C:, a když už je to opravdu nezbytně nutné, tak před hraním her (které mimochodem mohl někdo tvořit v garáži, když mu tam před tím ztroskotala cestovní kancelář) normální člověk práci uloží a ještě lépe aplikaci uzavře. Potom je restartem daleko méně ohrožena. No, a kdo chce se svojí prací hrát ruskou ruletu, tak nejspíše skončí s tímto dotazem na poradně.

Aby mohl někdo poradit co s tím, je dobré napsat pár věcí:
- základní hardwarová konfigurace počítače
- instalovaný operační systém (můj soukromý tip: Win7 Ultimate 64bit)
- odkdy se to seká, co případně tomu předcházelo (instalace programu...?)
- jak se to projevuje, co se seká, co jde, nejde
- zda se to seká náhodně, případně při jaké situaci (spuštění hry, po přihlášení...?)

Věštění z křišťálové koule zde nikdo neprovozuje a přes rameno na monitor ti též nikdo ze zdejších přispěvatelů nevidí.

šlo mi více méně o všeobecný příklad, ale dobře.
Asus P5QL-VM EPU
Intel Core 2 Duo E7600
KIT 2×1024 MB, ZEPPELIN, DDR2, 800MHz, CL4 (Dual Channel); 2 GB, Kingston, DDR2, 800MHz
Mám Win XP Prof. SP3
Asus nVidia GeForce 8800GTS, 512 MB
seklo se mi to teďka poprvé (proto ten dotaz, kvůli obavám), při demu hry NFS - Pro Street, projevuje se to jednoduše a to tak, že se PC sekne, na nic nereaguje.