Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalá síť mezi routerem, počítači a multimediálním centrem

Mám problém s rychlostí přenášení souborů v síti. Mám router Belkin N+ F5D8235-4 (aktuální firmware) s připojeným pevným diskem Verbatim 1TB, za kterým jsou připojeny 2 PC (1 WXP a 2 W7 oba home), VOIP brána Sipura a multimediální centrum Xtreamer - vše kabelem. Pokud něco stahuju z internetu, tak rychlost běží naplno. Pokud ale dám kopírovat něco z PC na externí disk, tak je to strašně pomalé. Total Commander ukazuje rychlost kopírování cca 990 kbajty/s. Taktéž, když chci sledovat něco na Xtreameru a tahám to z externího disku, tak pokud je to HD, tak to nestíhá a trhá se obraz. Už si s tím nevím rady, prohledal jsem support Belkinu, fóra, návody a na nic jsem nepřišel. Díky za každou radu.

Tam bych to jako příčinu neviděl, protože jsem zkusil přehrávat totéž video na noťasu, a stejný problém. Když to tahá z disku připojeného k tomu routeru, tak to jede strašně pomalu resp. se to video trhá. Zkusil jsem přehrávat na Xtreameru HD Autosalon z netu a šlo to celkem v pohodě.

Prostě ten router to nestíhá (předpokládám, že disk je připojen přes USB). Otázka je taky rychlost disku (je-li to 5400 ot. či méně, je to samozřejmě pomalejší než běžných 7200 ot.) a rychlost USB rozhraní (je velký rozdíl mezi první a druhou verzí USB, o třetí ani nemluvě).

nepíšeš způsob připojení toho verbatimu - podezřívám žes použil usb port.
i když samotné usb připojení může s pc stíhat až 30mb/s, pro router je to podružná funkce které se věnuje okrajově, má na to vyhrazenou pomalou komunikaci a to může být důvod, proč přes usb z něj nevyrazíš víc než 1mb/s.

pokud bys mohl externí disk připojit přes lan, 100mbit router by těch 8mb/s mohl pustit.

Da sa predpokladat, ze v tom routri nebezi nejaky klon MS Windowsu, ale skor nejaky embeded linux, takze pre optimalnu rychlost read/write operacii je nutne ten disk naformatovat na nativny linuxovy format co moze byt ext2 alebo ext3. Linux vie citat a zapisovat aj na disky formatovane na NTFS, ale je to dost bieda aspon ked sa dostaneneme na uroven programov z pred troch rokov a viac ked bol vyrobeny ten router.