Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uložení /skladování/ vypálených CD + DVD

Nějak se mi přemnožily vypálené CD+DVD a řeším, jak je uložit.Zatím jsou v krabičkách, ale je jich moc.Nerad bych negativně omezil trvanlivost-je lepší je dát zpátky na spindl (nepřehledné, nepraktické) nebo do zásobníků s textilním obalem (nevadí jim dlouhodobé zmáčknutí?) nebo do nějaké krabice v papírových obálkách? Nebo kam vlastně ?

loading...

Repro ne, magnet tomu podle mě nevadí, ale střídavé magnetické pole trafa už jo. Jsou to moje zkušenosti, stalo se mi to už 3x. Vždycky jsem položil cakebox s CD vedle PC repro s trafem a u všech 3 cakeboxů se po čase na některých médií různých značek začalo od středu odlupovat to "zrcadlo".
Nevím možná to je jeno náhoda, ale u žádných jiných CD se mi to nestalo, pouze u těch co byly v blízkosti toho trafa. A navíc to byly různé značky, takže já radši si dávám pozor, jestli v blízkosti CDček není nějaké trafo.
Mám proto i svou teorii jak to může vadit, možná to sem rozepíšu.

Moje teorie proč by tomu to trafo vadit mohlo:
Ten stříbrný materiál na povrchu CD může být mírně zmagnetizovatelný. Jelikož se polarita toho magnetického pole vytvářeného tím trafem neustále mění, tak může docházet na tom magneticky vodivém materiálu k vibracím. Zkuste položi plechový plíšek na transformátor a uvidíte. No a u toho CD taky může docházet k velmi lehkému rozvibrování toho stříbrného materiálu což může mít za následek to, že se naruší jeho struktura a může dojít k odloupnutí

a virguli taky provozuješ, ty vibrátore? :-D

zatímco železný plech je feromagnetický materiál, stříbro a zlato (používané u CD) jsou diamagnetika nebo paramagnetika (nechci lhát, že to vím přesně), ale rozhodně ne feromagnetika, aby s nimi to slaboučké pole "vibrovalo"