Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký tester síťových rozvodů do 10 000Kč?

Zdravím.

Doporučte prosím nějaký tester pro otestování sítě.
Dochází k "zadrhávání" provozu na síti. Chodí to přískokem.

Síť není extremně velká ( stanice, síťová úložiště Synology a síťové tiskáreny - vše dohromady cca 30 ks ) ale je dost rozvětvená - cca 6 switchu ( z toho 3 na hlavních uzlech jsou HP Procurve, zbytek cosi primitivního ). Kabeláž už místy taky postarší.

Hlavní 2 datová Synology ( DS508, raid5 2,8GB 5xSamsung HD753LJ Spinpoint F1 750 GB, teploty OK )nemají v logu chyby.
Odezvy se nejvíc projeví na Synology s datovými soubory pro účetnictví - tam je největší tok dat, v současné době obsazeno 420 GB na raidu.
Ale vypadá to i na zhoršení intenetu ADSL O2. ADSL modem je nový. Původní Zyxel od O2 je dávno v popelnici.
K rapidnímu zhoršení došlo postupně ale celkem rychle asi od 1/3 prosince.

Měřákem za 200Kč - LED svítí/nesvítí - se nedá zjistit nic. Investice za moc peněz je neprůchodná. Neznáte nějaký kompromis?

díky

Tester sítě je setsakra větší investice, než těch slaboučkých 10 000,- jednotek místní měny. Vyhledej ve svém okolí firmu zabývající se instalacemi sítí a tam si tester zcela určitě budeš moci zapůjčit (třeba i s obsluhou, protože kdo to nezná, nebude si vědět rady).

opravuji překlep.
Ten raid je 2,8TB, obsazeno je 420GB.

To je zas trošku jedno bych si tipl.

Neudála se tam nějaká sw/hw změna ? nová stanice,tiskárna,ovladač,nová verze programu zejména účetního, nějaký nový zálohovaní, nová pracovnice co ten ucetni laguje nějakým mačkáním blbých kláves?

Jak se "zadrhavani" projevuje a mezi kterymi koncovymi body (pocitace, servery, routry).

S diagnozou bych zacal dostupnymi prostredky, poskozeni kabelaze je az posledni moznost.

Prvni je lokalizovat problem:

vzal bych dva notebooky, na nich pustil IPerf a postupne bych je premistoval ruznymi segmenty site, jestli na vysoke zatezi budou pozorovatelne problemy. Tim rozmistovanim po siti muzes lokalizovat sitovy prvke, (pripadne vedeni), kde k potizim dochazi. Pokud by IPerf Testy probehly v poradku, zameril bych se na NAS, pripadne na router k itnernetu.

Mohl bys nakreslit strukturu site? Staci jednotlive sitove prvky a jak jsou "tluste" propoje mezi nimi. I tam totiz muze byt problem. Ono 30 klientu se naraz potkat v uzkem hrdle, to uz je sakra poznat. Pokud je switch z hloupejsich, nemusi spravne resit kolize a dochazi ke strate paketu.

Dodal bych vlastní zkušenost: Vyřadili jsme switch, protože na něm síť též nejela zrovna excelentně, dokonce začaly vypadávat některé vstupy. Zvědavost mně nedala a switch jsem rozdělal. Po výměně nafouknutého kondenzátoru (až mě docela štve, jak je tato závada univerzální!) jede switch jako z praku.