Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace win XP

Při instalaci win XP se po prvním načtení obrazovky, na které probíhá kopírování souborů do instalační složky, počítač restartuje, a už se nestane nic jiného než, že hodí hlášku: Chyba při načítání operáční systému.
Předtím šel windows bez problémů, zformátoval jsem disk a chci ho nainstalovat znova...a už to nejde.
Prosím o radu.

Nechápu. Tak jsem ten disk znovu zformátoval, a zkusil ještě jednou, windows se povedli nainstaloval, ale systémový disk, má najednou velikost jen 13O GB a to i v nástrojích pro správu počítače, jen v biosu je vidět pravá velikost 250GB co s tím? Předem díky za rady...

to preto, ze nemas instalacku s integrovanym SP2, ktora pozna vacsie disky ako 137GB kvoli podpore 48bit adresovania. Zozen si taku instalacku, inac musis v spravcovi diskov vo windows vytvorit dalsiu particiu zo zvysneho neprideleneho miesta.

Mimochodom co je to za uchylku pisat O namiesto nuly? Vid 13O GB....

Ve správci disků, ale vůbec ta další část není vidět. A když ji nějak najdu, nejde nějakým programem zvětšit ten systémový oddíl? Nebo musím vytvořit oddíl další?

To o ve 130, byl čistý překlep, píšu na cizím notebooku bez num. klávesnice a musim psát čísla pomocí shift no a nula a o jsou skoro pod sebou, jestli tě to irituje tak promiň.

Jinak díky moc za vysvětlení.

Tak vše vyřešeno, díky všem za rady.
Po instalaci XP SP3, správce disků konečně zobrazil i zbylé volné nepřiřazené místo. Chvíli jsem váhal, jestli neudělat nový oddíl, ale nakonec jsem risknul zvětšení stávajícího systémového diksu pomocí Partition Wizard.
Ještě jednou díky.

Počkej, ty chceš říct, že máš jeden oddíl s operačním systémem a daty přes celý disk? No, to by bylo hóóódně špatné řešení. 99 znalých ze sta doporučuje disk rozdělit na menší oddíl s operačním systémem (o velikosti lze diskutovat, názory jsou, pro XP, od 15GB do 100GB) a zbytek jako datový oddíl a hlavně: DATA NEMAJÍ NA SYSTÉMOVÉM ODDÍLU CO DĚLAT (leda přechodně).