Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proč jsou v PHP divný příkazy...

Proč je v PHP příkaz <? echo "NĚCO NAPSANÉ" ?> Když můžu normálně napsat : NĚCO NAPSANÉ a vyjde to na stejno jako ten příkaz...

Ještě... proč tam je třeba spojování řeťězců ?? Např <?echo "Klidně si spojím úvod "+"se závěrem"?> ?? Když to stejně napíše... Klidně si spojím úvod se závěrem...

A na co tam je echo ??? Nechápu... :-x

A proč když si chi prohlídnout stránku tak tam mám : Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in c:\apache\htdocs\q.php on line 1

Parse error: parse error in c:\apache\htdocs\q.php on line 1

CO JE TO ?

myslim, ze som ti to vysvetlil dost jasne, ty ale najskor potrebujes priklad. takze uvediem jednoduchy priklad:

<?
 $var = 1;
 if($var == 1)
   echo "premenna var sa rovna 1";
 else echo "premenna var sa nerovna 1";
?>
//tu prikaz echo vyznam ma.

ak vsak mas len napisat <? echo "premenna var sa rovna 1"; ?>, tu to vyznam nema, pretoze sa nic dynamicky nemeni a mozes rovno napisat premenna var sa rovna 1

Echo a spojování řetězců se nejčastěji používá k vypsání proměnné...

např.:

echo "Dnes je " . $datum . " a svátek slaví " . $jmeno

Předem si pochopitelně pomocí příkazů PHP přiřadíš do těch proměnných odpovídající hodnoty... Stačí si přečíst obsah helpu k příkazu Echo, dotaz je fakt triviální...

Ta chyba, co ti to hlásí, tak tam máš nějaký překlep nebo chybí středník, čárka, lomítko a podobně.

Možno si niektorí myslíte, že sa pýta sprostosti, ale pre takých, čo začínajú s programovaním je to dobré na pochopenie podstaty jazyka. Samozrejme, nechcem tým podporiť autora, aby pridával takéto "nezmyselné" otázky, ale treba sa na to proste pozerať s nadhľadom.;-)

Dobry den,
koukam ze tazatel je uplny zajic !

Clovece, nechcete jeste manual na hledani s google.com ?

[mod]odstránený odkaz - nevkladajte príspevky s nulovou informačnou hodnotou do vyriešenej a starej otázky, len aby ste mohli na koniec uviesť odkaz na Vaše stránky, ktoré s problémom nijako nesúvisia! (los)[/mod]

misto echo je taky print print_r ty take vypisuji promennou ale nejcasteji se pouziva echo treba i takto :

$soubor = file("meno.pripona");

for ($a=0;$a<count($soubor);$a++) {
echo $soubor[$a];
}
// a nebo
// zde to vypise i znacky sady array();
print_r($soubor);