Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Instalace (zapojeni) new HDD a nechání v PC starý IDE disk

Ahojte.. (už se to tu řešilo ale chtěl by sem v tom mít jasno:-()
Jelikož je tu víkend tak jsem se rozhodl do PC ,,nainstalovat,, nový HDD WD 500GB Green.
V PC už mám jeden starý disk Maxtor 120GB IDE na ketrém mám 2 oddíly C: a D:. Chtěl by jsem připojit nový disk, vytvořit na něm Dva oddíly C:100GB a D:400GB. Na C nainstalovat Win XP. Starý disk by jsem chtěl však zachovat aby jsem si z něj mohl zkopírovat data (fotky,hudbu,praci apod) a pak jej cely přeformátovat, nechat na něm jen jeden oddíl kde by jsem davál nějaké zbytečnosti nebo data od maminy z NB.

Jak tedy postupovat?
1.Připojit Nový HDD (jak?) na něm vytvořit oddíly a nainstalovat Win XP (to vím)
2.Jak nechat v PC 2.disk aby jsem z něj mohl zkopirovat data ale jako Primarní se spouštěl Win z nového? (jak?)
3.Je nutno nějak přejmenovat oddíly aby se nehádaly s novými? (jak?)

Předem mockrát všem děkuji:-[.. jsem obyč uživatel PC ale doufám že se nemusí dělat něco s těmí jumpry neboť tomu moc nerozumím:-/(programy si samozřejmě instaluju sám i windows takže nejsem ůplný začátečník)

pořadí bootování při 2 discích se nastavuje v biosu, musíš si to ihned po zapojení ohlídat.
při instalaci je lepší starý disk odpojit, ať se ti při špatném pořadí nenainstaluje zavaděč na starý disk.

100gb na systémový oddíl s xp je nesmysl - bude tě to nutit nechávat tam data, která na systémový disk nepatří ani náhodou.

pomalý green disk na systém? to ti poradil kdo? vždyť i ten starý maxtor bude nejspíš rychlejší.
green si nech jako přenosný nebo čistě datový disk - při formátování mu nech vyrobit pouze extended oddíl.

jak sem tedy říkal.. Starý disk nechám na Win a nechám tam tedy jeden oddíl (je blbost nechat tam D: pro instalaci her a ruznych blbosti?) a nový disk tedy nechám jako celek na Data..
Jinak neporadil mi to nikdo.. kupila to mamka na Vanoce.. ja ji rekl že chci nový HDD okolo 500GB a ona jej kupial.. jaky ji dali takovy sem dostal..

ja u svého PC ani výkon nečekám.. deska Gigabyte M68M-S2P s integrovanou grafikou a procesorem AMD Athlon 64 3000+ 1,8MHz a 2GB ram.. na tom Pc nic složitého nedělmám.. Hraju jen War 3 a kukám filmy a hudbu.. nic vic.

Tak včera jsem obešel 4PC prodejny v městě a ani jedna to nemá.. trocha divné.. tak budu muset jet nekam jinam to kupit.. nechtelo se mi davat za 40korunovou polozku 60kc postovne a clovek to stejne projede =D.
Snad dneska už koupim, přimontuju disk do casu, zapojim sata kabel, napajení a pak už to doufám bude vše Ok..