Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem reklamacie

Nakoľko sa tu množia otázky ohľadom reklamácií, a niektorý jedinci mdlého rozumu sa v tom vyžívajú, pridávam linku na dokument, kt. bol vytvorený právnym oddelením jednej nemenovanej firmy. Verím že tam nájdete odpovede na otázky, kt. Vás ohľadom tejto témy trápia.
nezabúdajte prosím na stránky typu spotrebiteľ a pod. google Vám ich bez problémov nájde.
Váš REKLAMÁTOR:-D

http://img101.imageshack.us/img101/6222/reklamacie1 oo.jpg

prosím o uzamknutie a následné presmerovanie ´dalsích podnetov...

To je od teba veľmi pekné. Ja som ten zákon preto sem linkol, lebo mne raz pomohol pri reklamácii. Problémy s Hypernovou. Ale keď som im dal podpísať toto:

Zrušenie kúpno – predajnej zmluvy

Dňa 28. 8. 2005 som doniesol na reklamáciu tovar. Reklamácia bola zaevidovaná pod číslom 0805/35.

Do dnešného dňa som nedostal žiadnu informáciu o vybavení reklamácie podľa zákona 634/1992 Zb. a preto na základe tohto zákona žiadam o zrušenie kúpno – predajnej zmluvy a okamžité navrátenie peňazí.

V prípade, že mi nebudú vrátené peniaze za tento tovar, túto reklamáciu presuniem na prešetrenie Slovenskej obchodnej inšpekcii.

Vopred ďakujem za porozumenie a za kladné vybavenie mojej žiadosti.

S pozdravom

Tak potom už slová "nemáme povinnosť zo zákona vás o vybavení reklamácie informovať" nezazneli a taktiež ani "kľudne môžte volať aj Obchodnú inšpekciu". Peniaze mi vrátili do 3 minút. Všetko vďaka tomu, že mi v maili dala OI číslo toho zákona a poradili spôsob ako na to.

Súhlas, požadovať može (prosím o ospravedlnenie ak sa v tomto SK aCZ zákonník líši) vrcholom je čo riešia nejaké firmy ohľadom záruky v 2-om roku. (písal som na to reakciu ešte v starej poradni, fy. nechcem menovať, ak máte záujem, nájdete to)