Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučte free soft na zálohu partišny disku v AHCI módu

Viz titulek. Potřebuju udělat obraz systémových partišen na třech strojích (u zákazníka). Na všech jede WXP_SP3_32bit, ale ta mátoha, co jim to prodala, nechala běžet hadry v SATA-AHCI. Tudíž se na to můj legální NG11 nechytá (nevidí disky). Mělo by to jet z bootovacího média (CD) v prostředí DOSu (či linuchu), z nainstalovaného systému to dělat nebudu. Záloha bude vytvořena na sekundárním oddíu, popř. separátním disku. Soft kupovat nehodlám, tak bych byl štěstím bez sebe, kdyby byla k mání nějaká free ulitka. Předem dík za potenciální odpovědi.

PS: Acronis (upirátěný či legální) jen přes mou mrtvolu :-).

Tak když Acronics jen přes tvou mrtvolu tak si stáhni software k diskům třeba DiscWizard nebo Acronis True Image WD Edition :-) obojí je to ale očesaný acronis:-)

Nejspíš bych zkusil odstranit ten problém = zkusil přepnout z AHCI na legacy/IDE ale nemám to nacvičený, jen párkrát sem to přehazoval a to opačným směrem. Takže bych to otestoval na nějakém klonu jejich disku aby to neskočilo modrou.

zkusil přepnout z AHCI na legacy/IDE

Tristní. Systém to nerozdýchá. Otestováno už někdy před tisíci lety (a nevidím důvod, proč by se to mělo změnit).

edit: Není taková síla (sorry Yodo), která by mi přichválila Acronis. Ta zrůdnost je kompatibilní jen sama se sebou (přesné čísélko na přesné čísélko), je to zmrd háklivý na výměnu třeba i grafické karty (i to už jsem zažil), výměnu disku (vadného za nový - stejné kapacity, jiného výrobce, ač stejně rozděleného) jeho záloha nepobere. Mnoho šedin na mé téměř lysé lebce pochází právě od tohoto výkřiku technologie. Acronis vs. smrt - volím smrt.

nainstalovaný true image pod win nepoužívám, vždy jen z boot cd. novější verze staré image rozbalují bez mrknutí oka.
s čím má true image tradičně problémy, jsou nejnovější sata chipsety (v průmyslových pc naštěstí nebývají). je to nepochopitelné jak ve srovnání s jejich starším disk directorem, tak i s letitým true image server v.8, který se nacházel na starých hbcd a nemá s žádným hw potíže (pravda, ahci režimem ho netýrám).

co je na acronisích produktech tragické je nepodpora ps2 myší. nabootuju z originálního cd, přijdu o myš a produkt je prakticky neovladatelný - nemá žádné klávesové zkratky. jejich programátoři i testéři jsou gumy.

Dyť si to přepni z AHCI do IDE, udělej zálohu Ghostem, vrať to zpátky do AHCI. Stejný postup při obnovení. Takhle mi to normálně chodí.