Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TV karta a nahrávání videa

Již jsem skoro rozhodnut pro koupi TV karty, a tak nastala doba na nějaké otázky ohledně nahrávání videa:

TV kartu chci hodně využívat pro záznam TV pořadů.
a tedy:
1, je jedno jakou koupím kartu? Předpokládám to umí ukládat všechny karty ve stejném formátu/kvalitě.. Plánuju koupit Aver TV GO za 1100 Kč
Co mi přinese pokud si koupím kartu o 6 stovek dražší?

2, jeden maník nahrává pořady takovým způsobem, že je nahraje a pak je několik hodin "zpracovává", od jiných lidí na DC chatu jsem slyšel, že nahravají přímo do AVI.
Proč to tedy ten maník, co má dost slušný komp (P4 3,2 GHz 2 MB cache, 4096 MB RAM) dodatečně zpracovává? Co tím získá? Prý že nezpracované to má hodně GB a musí to zkomprimovat..

3, umí tedy všechny, i ty nejlevnější karty to ukládát přímo do AVI tak, ať není nutné to nějak dodatečně "zpracovat"? Představuju si to tak, že 45 minut záznamu zabere nějakých 350 MB a kvalita bude víc než dostatečná.
Umí všechny karty nastavit i kvalitu záznamu? (bitrate)?

Příjem signálu:

Proslýchá se, že TV karty nemají takovou citlivost a selektivitu jako TV přijímače a tak potřebují kvalitní silný signál. U nás doma kabelovku nemáme, chytáme to na společnou anténu a satelit.
Budou tedy ty záznamy z STA a satelitu v dostatečné kvalitě? Když kouknu na TV tak obraz sice není jak z kabelovky, je trošku zašumený, ale dá se to... Doufám, na TV kartě nebude obraz o 3 levely horší.

Předem děkuji za zodpovězení mých otázek.

Mirečku, ženeš se do problematiky, která není pro tebe (soudím podle formulace tvých otázek) zrovna jednoduchá.
Odpovědi na všechny tvé otázky najdeš na www.tvfreak.cz
Pro začátek si ujasni, co je to vlastně AVI!!!
Tvé dotazy jsou trochu zmatené. V bodu 1 i 3 se ptáš na podobné věci. Kromě toho v jednom bodu pokládáš několik otázek.
ad 1) je i není, nezáleží na kartě, ale na SW, ..., ...
ad 2) dělá to dobře. Video nejdříve zachytíš pomocí nějakého co nejmíň ztrátového kodeku, poté to sestříháš a nakonec kvalitně zkomprimuješ třeba i několikaprůchodově pomocí nějakého MPEG4 kodeku (DivX, Xvid, ...).
ad 3) záleží na SW, ne na kartě
Jestlitě to utěší, tak s téměř každou kartou to můžeš ukládat "přímo do AVI" (myslíš tím asi do MPEG4). Záleží , jak to bude stíhat tvůj počítač.
Jestli máš zašuměný obraz, tak se s kvalitní kompresí rozluč. Šum je náhodný signál, a tak se nedá dobře komprimovat.

tak to je Váš kluk? Málo jste ho doma bili, eh, vychovávali. Že se zaň nestydíte! :))
Ale když se podíváte, co má Váš kluk teď a tady v podpisu, tak snad ztratíte i nejmenší iluze o jeho jakékoliv inteligenci. Zmermomocnění se nekoná :-p , sestupte z Omikrona Persea 8 na zem a vyrovnejte se s realitou.

Jo a mám teda koupit tuto: product.jsp nebo mi jí výslovně nedoporučujete? Chci tu nejvyšší kvalitu, ale nehodlám do toho dát víc než 1000 Kč, v čem jsou ty karty třeba za 1600 Kč lepší? Jenom mají lepší soft?
Jo a někde píšou, že má tuner mono jinde že stereo, jak před koupi toto mohu stoprocentně zjistit? STEREO TV tuner je podmínka, mono zvuk neberu.