Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastavení IP adresy do routeru D-link

Dobrý den,

Dnes jsem koupil tento router: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5558 9 za účelem vytvořit si AP pro připojení mobilního telefonu LG GT 540 Optimus (wi-fi). Po dostání se do programovací tabulky přes adresu dodanou výrobcem jsem nastavil vše potřebné. V čem je tedy háček? Potřebuji poradit jak, kam a jakou IP adresu mám napsat do nastavení routeru a jakou do síťového nastavení internetu v PC. Protože jinak se ukáže, že používám duplicitní IP. Moje IP je: 10.0.201.21 od providera ve smlouvě udaná. Nemám tedy DHCP a musím ji zadávat ručně. Můj systém je Windows 7. Mnohokrát děkuji za odpovědi.

Dobře,
od providera máme na půdě domu toto: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=3403 3 , z adaptéru je vyvedený kabel na připojení k internetu. Po informování se na obchodě czc. jsem dal na jejich doporučení a koupil výše zmínění router. Ethernetový kabel dodávaný výrobcem (ten modrý) je zapojený do PC, kabel od internetu je zapojen do otvoru pro internet v routeru. Vše svítí zeleně jak má, ale naběhne hláška o duplicitních IP. Ještě před nastavením routeru musím nastavit v PC, že se mi IP adresa přiděluju automaticky (DHCP) i když to není pravda, jinak mě nastavovací proces nepustí dál, po zadání IP adresy prostě neněběhne vstupní log s dotazem na jméno a heslo, pokud neudělám výše napsané. Můj dotaz tedy stále zní: jak a kam napsat jakou IP aby nebyla brána jako duplicitní?

Strucne a vseobecne.
Router prebera ulohu tvojho pc, cize to co bolo nastavene v pc nastavis na WAN rozhranie routra, zvysok ponechas na automatiku. Na pc zvolis automatiku uz od zaciatku, tak sa pripojis aj na router a zmenis mu tu adresu na WAN rozhrani. Po zmene tej adresy a restartu routra ti pojde internet.
Je este mozne, ze ISP ma zapis aj o mac, ak to router umoznuje naklonuj mac adresu pc na router, ak nie treba novu mac adresu nahlasit ISP.

Každý router má trochu jiné menu, takže nevím kde přesně to je u toho tvého, manuál jsi k němu nedostal?
U mého se ta položka pro nastavení režimu v menu jmenuje Operation mode.
Nastavení adres je v
TCP/IP Settings
LAN Interface - nastavit DHCP
WAN Interface - nastavit IP od poskytovatele

Vypadá to vcelku v pořádku, co nefunguje?
Pošli sem co ti na počítači vypíšou tyto příkazy:
IPCONFIG /ALL
PING 192.168.0.1
PING 10.0.201.1
PING 10.0.0.138

Ta adresa DNS od providera je určitě OK? Neměla být spíš 10.0.201.138? Edit: Možná ne...

Jo a za chilku jdu spát, tak snad to případně dorazíš s někým jiným...

AP určitě nezapínat, tím bys vypnul NAT.
Předpokládám, že jsi po těch změnách na routeru a potvrzení jejich uložení zkusil restartovat PC...

chybí výpisy:
IPCONFIG /ALL
PING 192.168.0.1
PING 10.0.201.1

spusť příkazový řádek Start-vyhledat- zadej CMD a odešli ENTER
pak tam postupně zadej tyhle řádky (včetně mezer a odesílej enter - nic se nebude vypisovat!)

IPCONFIG /ALL>ip.txt
PING 192.168.0.1>01.txt
PING 10.0.201.1>2011.txt
PING seznam.cz>seznam.txt

Až to proběhne podívej se co je napsáno na začátku každého řádku- mohlo by tam být třeba:
C:\users\uzgorod

Tak se přes správce souborů (tento počítač) koukni do té složky a otevři soubory ip.txt, 01.txt, 2011.txt a seznam.txt
Jejich obsah sem pošli.

Fakt nevím, podle mě by to jet mělo, ale zas tak velké zkušenosti nemám.
Třeba se se někdo chytřejší koukne a poradí, kde je zakopán pes...

Pokud si ty dva routery "nerozumí", mělo by to jít snad tak, že na tom svém zapneš ACCES POINT, zakážeš DHCP a na tom horním DHCP povolíš - pokud jsi na něj dostal od providera přístupové údaje.

Přístupovým údajem míníš IP adresu kterou se dostanu do nastavení? To osobně nemám, ale neměla by být na druhé straně ze spodu routeru? A není to taky tím, že na routeru je ještě jeden uživatel, sice nemá zapojený net ale kabel je připojený. Stejně bych ale musel sehnat notebook, jít na půdu a připojit se na přímo že?