Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Trojský kůň

NOD32 každou chvíli upozorňuje na infiltraci: varianta infiltrace Win32/Dialer trojský kůň.
Soubor: "www. impotato.com/a412/a571.php?m=18b=7798c=4"
Začalo to stahováním aktualizací pro winXP a nebyla otevřená žádná jiná stránka.
O co se asi jedná?

Příště už tady určitě nedávej přímý link na breberky, setkalo by se to s odezvou, Fuente.

Fuente, když jsem psal ten dotaz, tak mě vůbec nenapadlo, že se to objeví jako odkaz.
Radši poraď, jak se toho zbavit. Včera jsem formátoval hard disk a nemám chuť to dělat znovu.

Jejda, co chceš řešit za viry, když jsi formátoval HDD. (Fuente)

Tyto nástroje běžně používám včetně aktualizací.
Od včerejška jsem to všechno několikrát opakoval.
Ještě jsem všechno protáh Acronisem.
A výsledek? Všude údajně čisto!
Ale sotva se připojím (bezdrát)tak NOD32 každou chvíli hlásí toho trojana.

Pokud jsem to pochopil správně, tak jsi formátoval disk, přeinstaloval systém (nebo obnovil ze zálohy), nainstaloval běžný aplikace, připojíš se na net a hned je problém, je to tak? Takže je docela pravděpodobný, že máš toho trojana už někde v systému před připojením na net, tj. možná už v obrazu instalace (pokud jsi obnovoval a ne instaloval) nebo se někde schovává v nějaké aplikaci (spyware).

Možná je to ale jinak, těžko takhle na dálku posoudit.
Pavel

Každá záhada má svoje řešení, akorát se někdy nepodaří najít. Je určitě čistá i ta instalačka? Není to třeba "ručně" vyrobený CD s integrovanýni ovladači, že by ten šmejd mohl být třeba tam? Jsou zaručeně čistý i ty aplikace který instaluješ?

Co to udělat takhle: disk rozdělit na C: a D:, hned po instalaci udělat obraz (zálohu) na D:, stáhnout aktualizace, neinstalovat, uložit na D:. Po restartu obnovit systém ze zálohy a doinstalovat aktualizace. Pak teprve takhle záplatovanej systém pustit na net.

Pavel

...pár stránek (seznam.cz, sms.cz, poradna.net)

Teda nevim jake stranky si navstivil, kdyz v popisu toho dialera se pise: Threat type: Porn Dialer ;-)
Ale vazne. Idealni by bylo kdybi si pred instalaci offline nainstaloval zaplaty a firewall a az pak to pc pripojil k netu.
btw nejsi pripojeny pres nejakou panelakovou sit?

Nepatřím do katogerie obyvatelstva, která navštěvuje tyto stránky.
Připojen jsem přes bezdrátovou zabezpečenou síť PRO-NET.CZ (Chrudim a okolí).
Bezpečnost sítě jsem několikrát testoval přes internet, výsledek vždycky na 100%.
Takže nemám ponětí, jak se ten trojan dostal do compu a to bych chtěl vědět.
TENTO PROBLÉM JSEM VYŘEŠIL REINSTALACÍ SYSTÉMU.
Děkuji všem účastníkům za zajímavé podněty a přeji BEZVA MRSKAČKU.

ja neviem cim to je ale ja pouzivam xp so sp1 neaktulizovany bez antiviru a fw a nemam ziadne problemy s virusmi ani spywarom (mam iba sasser a blaster zaplatu).
tymto nechcem machrovat len poukazat na fakt ako sa podla mna trosku precenuje vyznam roznych adaware antivirov a fw. pritom staci sa trosku rozumiet systemu a ide to aj bez toho.

Určitě bych si napřed stáhnul záplaty ručně, instalaci XP bych provedl
s vypojenou sítí, nainstaloval ručně stažené záplaty, předtím bych třeba jen
pro tuto potřebu nainstaloval free verzi AVG, která infiltraci toho trojana zabrání.
Pak bych teprve dodělal síťové a internetové věci. Projeď si raději instalačku Win
jiným antivirákem. AVG7 free si včetně updatu stáhni samozřejmě před přeinstalací
Windows, pak zvolíš volbu Update ze složky.

1 - Get AVG Free

update ke stažení je v sekci I need help - Get AVG Update