Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Trojský kůň

NOD32 každou chvíli upozorňuje na infiltraci: varianta infiltrace Win32/Dialer trojský kůň.
Soubor: "www. impotato.com/a412/a571.php?m=18b=7798c=4"
Začalo to stahováním aktualizací pro winXP a nebyla otevřená žádná jiná stránka.
O co se asi jedná?

Příště už tady určitě nedávej přímý link na breberky, setkalo by se to s odezvou, Fuente.

Pokud jsem to pochopil správně, tak jsi formátoval disk, přeinstaloval systém (nebo obnovil ze zálohy), nainstaloval běžný aplikace, připojíš se na net a hned je problém, je to tak? Takže je docela pravděpodobný, že máš toho trojana už někde v systému před připojením na net, tj. možná už v obrazu instalace (pokud jsi obnovoval a ne instaloval) nebo se někde schovává v nějaké aplikaci (spyware).

Možná je to ale jinak, těžko takhle na dálku posoudit.
Pavel

...pár stránek (seznam.cz, sms.cz, poradna.net)

Teda nevim jake stranky si navstivil, kdyz v popisu toho dialera se pise: Threat type: Porn Dialer ;-)
Ale vazne. Idealni by bylo kdybi si pred instalaci offline nainstaloval zaplaty a firewall a az pak to pc pripojil k netu.
btw nejsi pripojeny pres nejakou panelakovou sit?

Nepatřím do katogerie obyvatelstva, která navštěvuje tyto stránky.
Připojen jsem přes bezdrátovou zabezpečenou síť PRO-NET.CZ (Chrudim a okolí).
Bezpečnost sítě jsem několikrát testoval přes internet, výsledek vždycky na 100%.
Takže nemám ponětí, jak se ten trojan dostal do compu a to bych chtěl vědět.
TENTO PROBLÉM JSEM VYŘEŠIL REINSTALACÍ SYSTÉMU.
Děkuji všem účastníkům za zajímavé podněty a přeji BEZVA MRSKAČKU.

ja neviem cim to je ale ja pouzivam xp so sp1 neaktulizovany bez antiviru a fw a nemam ziadne problemy s virusmi ani spywarom (mam iba sasser a blaster zaplatu).
tymto nechcem machrovat len poukazat na fakt ako sa podla mna trosku precenuje vyznam roznych adaware antivirov a fw. pritom staci sa trosku rozumiet systemu a ide to aj bez toho.

Určitě bych si napřed stáhnul záplaty ručně, instalaci XP bych provedl
s vypojenou sítí, nainstaloval ručně stažené záplaty, předtím bych třeba jen
pro tuto potřebu nainstaloval free verzi AVG, která infiltraci toho trojana zabrání.
Pak bych teprve dodělal síťové a internetové věci. Projeď si raději instalačku Win
jiným antivirákem. AVG7 free si včetně updatu stáhni samozřejmě před přeinstalací
Windows, pak zvolíš volbu Update ze složky.

1 - Get AVG Free

update ke stažení je v sekci I need help - Get AVG Update