Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ip + ping

zdravim, nevi nekdo jak zmenit ip adresu? nemyslim proxy na web... ( hydemyass.com ) ale myslim IP adresu, psal jsem na internet jestli by mi ji mohl zmenit a on mi odepsal ze ne, ale jinak ip adressu lze zmenit. nevite co bych mu mel napsat aby mi ji zmenil? nebo nejakej program na zmenu ip?, a jeste mam problemy s pingem denne mi skace ping 100-1200 ms uz asi mesic v kuse, nemuzu hrat zadne online hry - cs 1.6 a podobne, napsal jsem spravci netu a on mi odepsal na ten vysoky ping:Dobry den, bohuzel nikdo s nicim nic delat nemuze.

poradi mi nekdo?

Předmět Autor Datum
OMG... už zase! IP adresu změníš se změnou poskytovatele - například. Pokud ses nenamáhal ani uvést…
touchwood 21.02.2011 16:29
touchwood
A já dodám - pokud poskytovatel tvrdí, že s pingem nic dělat nemůže (1200ms je opravdu hodně), tak j…
Prasak 21.02.2011 17:05
Prasak
ono to je těžké. Dost často jsou malí ISP někde na dědině, s relativně drahou konektivitou apod. A p…
touchwood 21.02.2011 18:47
touchwood
Na malých dědinách je to problém, buď něco přes pevnou linku, pokud je k dispozici (a to taky nemusí…
Prasak 21.02.2011 19:00
Prasak
já v poslední době (zatím "jen") probublávám vzteky z postupného zpomalování sítě O2 (hlavně zámořsk…
touchwood 21.02.2011 19:26
touchwood
Tak to jsem na tom se současným 3Mbit 5GHz wifi zřejmě líp - skoro furt to jede na plnou rychlost. J… poslední
Prasak 21.02.2011 20:06
Prasak

OMG... už zase!

IP adresu změníš se změnou poskytovatele - například. Pokud ses nenamáhal ani uvést typ tvého připojení, které zařízení v síti tu veřejnou IP dostává, tak to se opravdu o moc lépe poradit nedá. Totéž platí pro tzv. ping, ten je mj. limitován použitou přístupovou technologií (takže např. u mobilního připojení se jedná o zcela normální hodnoty).

jinak: http://hry.poradna.net/a/view/13081-moznosti-zmeny -ip-adresy-pri-hrani-hier

A já dodám - pokud poskytovatel tvrdí, že s pingem nic dělat nemůže (1200ms je opravdu hodně), tak je čas změnit poskytovatele.

ono to je těžké. Dost často jsou malí ISP někde na dědině, s relativně drahou konektivitou apod. A pak stačí pár sosačů a je vymalováno. Kvalitní policy-based shaping není zrovna jednoduchá záležitost a navíc reálně zrovna latencím moc nepomůže.

edit: a QoS se na "high ports" prostě (logicky) nenastavuje. Hráči jsou tedy nejvíce biti.

Na malých dědinách je to problém, buď něco přes pevnou linku, pokud je k dispozici (a to taky nemusí být výhra), nebo místní provider, kterej nabere hromadu klientů a pak to nestíhá, přesně jak díš. To je případ mýho bráchy - wifi 1Mb a kvalita linky příšerná (i když po důrazné domluvě se to zlepšilo). Nic lepšího tam u nich nemají.

já v poslední době (zatím "jen") probublávám vzteky z postupného zpomalování sítě O2 (hlavně zámořská konektivita je tristní). Pomalu se odhodlávám k odchodu, protože se mi to už pomalu přestává líbit - přes špičky dlouhodobě POLOVIČNÍ rychlosti oproti nominálu, např. YT je večer nekoukatelný...

Tak to jsem na tom se současným 3Mbit 5GHz wifi zřejmě líp - skoro furt to jede na plnou rychlost. Jen o víkendech je to občas trochu horší, ale nijak katastrofálně. Příští rok hodlám jít k UPC, doufám, že neudělám chybu (za stejný prachy bych měl mít 10/1 Mbit).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku