Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Operační paměti 8Gb

Dobrý den, dnes jsem do PC nainstaloval k již stávajícím 2 x 2 Gb další 2 x 2 Gb pamětí Kingston DDR3 ( používám Win 7 64 bit ) a v BIOSu je stále zobrazeno jen 4096 Mb. Také utilita v postraním panelu zobrazuje jen 4096 Mb a přitom v EVERESTU je vidět že jsou osazené všechny 4 sloty ale používaná paměť je jen 4096 Mb. Prosím poraďte. Děkuji.

Keďže si nemieniš prečítať QVL príručku - podporované pamäte, tu to teda máš:

Due to Intel spec definition, X.M.P. DIMMs and DDR3-1600 are supported for one DIMM per channel only.

Preklad:

Vzhľadom na Intel spec definíciu, X.M.P. DIMM a DDR3-1600 sú podporované iba jeden DIMM na kanál.

Po slovensky 1 kanál = 1 modul, 2 kanály = 2 moduly (v každom iba jeden modul...) Pochopil?

Ale možno sa mýlim...

Zaujať Ťa môže aj toto:

HyperX DDR3 modules are available in single, dual and triple-channel memory kits.

Pôjdu všetky 4 ak:

1. Nebudú mať špecifikáciu XMP ani jedna - dáš tam iné RAMKY
2. Podarí sa Ti nejak nastaviť BIOS, kde ten profil XMP pri RAM vypneš/DISABLED a nastavíš niekde v Menu? Overclocking? na manuál... Proste netuším, či to vôbec ide na Tvojej doske nastaviť.

Každopádne výrobca dosky to píše jasne a zreteľne: XMP - iba 2 moduly = DUAL CHANNEL.

Ak chceš všetky 4 sloty, predaj RAMKY čo máš a kúp iné pamäte, ktoré nebudú XMP...
Nechápem/neverím a neviem, ktorá Tvoja hra alebo aplikácia dokáže využiť 8GB :-?

zjednodušene povedané,v danej doske pôjdu pri osadení všetkých pamäťových slotov len jednostranné DDR3 pamäťové moduly,t.j.tie ,čo majú v letáčiku/príručke/na obale napísané single sided/single in-line memory,Kingston vyrába väčšinou dual in-line/dual side memory,takže jeden modul zaberá virtuálne 2 banky a doska pri osadení všetkých 4 fyzických pamäťových slotov napočíta miesto 4x2GB len 4x1GB,takže pokial v biose nieje položka na memory remapping,treba si zadovážiť 4x2GB "single side" pamäte,alebo 2x4GB "dual side" pamäte,aby doska napočítala 8GB