Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Havárie Win XP

Ahoj, mám velkej problém s Win XP Profi. Nejde mi vůbec nabootovat, a to ani do nouzového režimu. Windowsy při startu pouze napíšou, že soubor: c:\windows\system32\config\system chybí nebo je poškozen a tím to skončí. Došlo k tomu asi tím, že jsem spustil soubor, který měl provést úpravu registru, ale asi se něco pokazilo, neproběhla žádná potvrzující hláška a systém přestal fungovat. Po restartu už se objevila jen tato hláška. Jediné co jde je přes install CD spustit konzloi pro zotavení, ale ta po mě chce heslo pro účet administrátora - já jsem žádné nezadával, ale pokud nezadám nic, tak mi napíše, že helso je špatně. Neexistuje nějaká záloha tohoto souboru (system)? A pokud ano, jak ho obnovit z této zálohy? Nebo jak jinak systém znovu zprovoznit?
Předem moc díky za jakoukoliv pomocnou informaci,
Tlapka

1. vlozit instalacni CD a nastartovat z nej do Recovery console (Konzola pro zotaveni)
2. provest nasledujici prikazy:

cd \windows\system32\config\
delete system
copy c:\windows\repair\system

To obnovi system (po strance hardware) do stavu, ktery byl po instalaci systemu. Takze je mozne, ze bude treba doinstalovat nektere ovladace.

Psal jsem, ze se dostanes s hardware do stavu po instalaci. Ale to se da snadno spravit.
Co se tyka aplikaci, zustanou nainstalovane a funkcni (az na vyjimky jako antiviry nebo firewally, ktere zasahuji do systemu), takze to nemuzes srovnavat se stavem po instalaci.

Dale neni pravda, ze to nepomaha, naopak to pomaha a system tim rozjedes.

A nakonec. Nejde nutne o zalohu po instalaci systemu, ale muze jit o zalohu od posledniho pouziti NTBackup s volbou ASR (Automatic system recovery). Takze se da i obsah adresare Repair udrzovat "aktualni". Staci spustit NTBackup a jakmile se spusti pocitani velikosti souboru, tak jej stopnout, v te chvili je jiz obsah Repair adresare aktualni.

Po obnoveni instalace, ktere doporucujete, bude muset zase stahnout vsechny zaplaty, takze je otazkou, co je lepsi...

Včera se mi stalo totéž, co tazateli XP ani nezačala nabíhat a to upozornění pouze v nouzovém režimu. V normálním jem na setinu vteřiny něco bliklo a dál byl černý monitor.
Zkopíroval jsem onen soubor "system" a už to frčí. Oprava trvala 6 minut.
Také to tipuji po zápisu do registru při nastavování FTP připojení, ale kdo ví...
Nejhorší je, že to není na koho svést.

co přesně udělá ten "repair" při spuštění install CD? pokud se to povede, zůstanou všechna nastavení, nebo se to chová jako čerstvě nainstalovanej systém?

s tou konzolí mám bohužel taky problém - chce to po mě heslo, ale já při instalaci nikdy žádný nezadával, takže se do níá ani nedostanu...

zkusim jeste nabootovat z diskety - někdo mi řikal, že by v tom stejnym adresáři, jako je ten soubor SYSTEM mohl být záložní soubor - tak ho zkusit přejmenovat na ten původní? není ale ten soubor SYSTEM v nějaké systémové oblasti?

Tlapka

1. vlož CD a nabootuj
2. dej "instalovat systém windows XP"
3. počítač v jednu chvíli zachroustá a vyplivne na tebe hlášku že "na disku byla nalezena již existující instalace Windows XP" (ale pozor! tohle funguje jen v případě nemodifikovaného instalačního CD (pokud máš nějaké OEM CD s předaktivovanými windows, tak to fungovat nemusí)
4. místo volby "instalovat" můžeš zvolit "opravit instalaci stisknutím klávesy R" - tj. zmáčneš "R"

Instalátor znovu zkopíruje veškeré vitální soubory Windows a provede kontrolu instalace a jejího spuštění. Npeřijdeš o data, ani nastavení aní o ovladače třetích stran. POZOR, pokud používáš IDE řadič který vyžaduje ovladače, musíš mezi bodem 1. a 2. mačkat F6 a na disketě podstrčit tyto ovladače.

P.S.: Musíš rozlišovat mezi "R" nouzové konzoly a "R" opravné instalace... možnost zmáčknout "R" sew prostě objeví 2x

To je zásadní chyba, nezadat při instalaci administrátorské heslo. Důsledkem je nemožnost přihlásit se ke konzoli(*). Jinak soubor system lze skutečně v konzoli přepsat záložní verzí. Bohužel ta verze z repair je vlastně prapůvodní. Ale pořád lepší, než nová instalace.
Chybějící heslo by se dalo nastavit např. pomocí Offline NT Password & Registry Editor.

* jak se níže ukázalo, asi to mám v hlavě pomotaný... :)

Argumenty nejsou, jsem totálně zmaten! :-/ Zkrátka mám v hlavě uloženo, že to nejde a ty mi teď tvrdíš, že jo. Jdu to taky ověřit. :)

/edit: Přijmi mou omluvu, nechápu, jak jsem na to přišel. Ale přece nejsem blázen?! :-D Není možné, že v době před SP1 to tak bylo? No nic, každopádně to jde, takže beru zpět, co jsem řekl.

Ahoj všem,
už jsem to dal dohromady - sehnal jsem soft miniPE-XT, což je nějaká úprava Win XP, aby to šlo spustit jen z CD, a je u toho spousta utilit a programuku, mimo jine je tam taky nastroj na opravu registru. Pres ten se mi podarilo vrazit registry na nejaky predchozi stav a system mi jiz normalne funguje, vcetne vsech nainstalovanejch programu a ovladacu! Takze vrele doporucuju mit tohle CD v záloze, já už ho mám!!!
Všem díky za rady,
Tlapka