Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosba o radu k problému s odpojováním a nacházením ext. disku Verbatim 2TB (2x1TB) počítačem

Prosím o radu – když chci ext. disk Verbatim 2TB (2x1TB) odpojit od počítače (Windows Vista) standard. bezpečnou cestou přes ikonku vpravo dole na liště -, uzavřu všechny programy, přesto mi to ale hlásí: „Nelze ukončit zařízení Obecný svazek, protože existuje program, který je stále používá. Zavřete veškeré programy nebo okna, které mohou zařízení používat, a akci zkuste později zopakovat“.
Navíc mám problém, že od jisté doby počítač ext. disk nenachází (jiná extern. zařízení jako foťák atd. ano) – s počítačem (ovladači) je určitě vše OK (ovladače jsem aktualizoval). K disku se dostanu až po restartování počítače...

Bohužel, cesta k nápravě, kterou jsem našel jako radu na jiném fóru, nevede ani přes správa počítače – úložiště – správa disku – tam se extr. disk vůbec neukazuje, takže se ani nemohu pokusit mu přiřadit jiné písmeno.

Předem moc děkuju za případnou radu.

Najprv zisti ze co to drzi.
a) vypni antivir
b) chod do pravy klik na tentopocitac - spravovat - sluzby a vypni sluzbu indexovanie
c) v prieskumniku si vypni nahlady (je to niekde v menu) nejaky dementny kodek snaziaci sa zobrazit nahlad nejakeho videa moze blbnut. Alebo vobec nepouzivaj prieskumnik (ani ho nezapinaj vobec neotvaraj tentopocitac, a deaktivuj vo Windows autorun), a na disk lez vyhradne pomocou totalcomander-a. Ked to pomoze tak budes vediet ze to drbe prieskumnik resp. nejake jeho nahlady apod
Restart Windows a skus ten disk pripojit a po nejakej praci s nim ho skus bezpecne odpojit.

Ked nic z toho nepomoze tak start-spustit: msconfig, zalozka po spusteni a prezri si co sa spusta pri starte. Mozes to PC mat aj zavirene a vir tam nieco machruje na tom disku (napr. prepisuje data :)

Ziaden bezpecny sposob odpojenia neexistuje ak ti to Windows nedovoli odpojit. Jediny bezpecny sposob je potom uz len start - vypnut (cely windows). A odpojit to az po vypnuti. Akykolvek iny sposob odpajania znamena riziko poskodenia dat na disku.

A hlavne je aj dobre skusit vo Win kompletne deaktivovat autorun (idealne v start-spustit: gpedit.msc, v politikach pocitaca - administrativne - system: Autoplay deaktivovat: nastavit na Zapnut ("aktivovat" - to deaktivovanie :).
A restart.
Je mozne ze ked mas velmi vela suborov na disku tak autorun bude ten disk pol hodinu prezerat aby potom po polhodine sa mohol vitazoslavne opytat "co chcete s diskom robit"? :D

Díky, souborů mám na ext. disku opravdu hodně, s otev. naštěstí nikdy nemusím tolik spěchat, takže díky tomu vím, že disk není poznáván ani po půlhodině ani déle (po restartu je připojení ext. disku naopak hlášeno velmi rychle - přepokládám, že to okénko, které se vždy objeví s nabídkou adresářů ext. disku, bude ten Autorun, nepamatuju si teď, jak je nadepsáno). Nejspíš to tedy nebude tím Autorunem... Ale jeho odpojení asi budu muset tak jako tak vyzkoušet, zdá se mi to z těch tady nadnesených řešení pro ultralaika jako já relativně nejsnazší pokus o řešení