Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s HTML

zdravim, umi tu nekdo HTML ? delam web pro jeden clan, pres HTML, a kdyz kliknu na Clenove clanu, tak mi to otevre novou stranku a tam se mi ukaze members, potreboval bych aby se mi members ukazalo normal jako misto newsky, a jeste nevim jak pridat Shoutbox, a jak udelat cerny pozadi.
Změna předmětu, původně: help s html
Změna kategorie, původně: Hardware (shark.jd)

j presne, v ramci, me se otevrou v novem okne ze zmizne header a nabydka menu a vse.... proste chci abych klikl na members a vse zustalo normal a otevrelo se to v ramci.. a ne ze se to otevre v novem okne a jeste zmizne vse i header a nabydka xD

no delam html po 1 xD tak web sem zatim zvladl no jeste jen to members staci, a nevim jak postupuju xD v indexu mi to naslo akorat 1 traget ale ne members.... a v members mi to naslo tez 1 traget ale taky uplne neco jiniho xD ze kdyz to prepisu na self tak se nic nestane..

Header a to co má zůstat stejné, musí být v obou stránkách, index.html i members.html. Link v index.html na members.html pak musí obsahovat tagret="self". To je řešení bez rámců.
Rámce - frames najdeš na jakpsatweb, link máš výše. Ale frames už se snad skoro nepoužívají...

Pokud tě to baví, tak si něco přečti na www.jakpsatweb.cz takhle po kouskách se to vysvětluje špatně.

Jinak doporučení kolegy - nějaký RS. Mně třeba vyhovuje PHP-Fusion.

Třeba takhle může vypadat index, který používá rámce . Vodorovně je rozdělen na dva díly a svisle také na dva díly....name pak uvádí soubor který jse v tom rámci příslušném umístěn a na který se také odkazuje příkazem target="....." pokud to není jak už bylo uvedeno -blank, atd... pokud potřebuješ jen jedno rozdělení tak to nepotřebné smaž..."rows" je rozdělení horizontální, "cols" je vertikální rozdělení...
výsledek vidíš na telefon.unas.cz

<html>

<head>
<meta http-equiv="Content-Type"
content="text/html; charset=windows-1250">
<meta name="GENERATOR" content="Microsoft FrontPage Express 2.0">
<title>Něco málo o telefonii</title>
</head>

<frameset rows="30, *"> (Svislé rozdělení na 30 a zbytek pixelů)
<frame src="reklama.htm" name="TagAbc">
<frameset cols="250,*"> (Svislé rozdělení na 250 a zbytek pixelů)
<frame src="obsah.htm" name="obsah">
<frame src="uvod.htm" name="uvod">
</frameset>
<noframes>
<body>
<p> popis stránky
</p>
</body>
</noframes>
</html>