Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem boot SLAXu z USB

zdravím,
rád bych si udělal liveUSB s Linux Slax, ale jakýmsi záhadným způsobem mi nejde vytvořit bootovací USB.
nejprve sem zkoušel postupovat podle návodu na oficiálních stránkách - nefungovalo, pak sem zkusil MySlaxCreator - taky nic a ve finiši sem chtěl použít pro mě osvědčený unetbootin (úspěšně sem s tím dělal bootUSB např. Easeus Disk Copy a další), ale také nic... Takže zoufale prosím o radu, co s tím?
Díky za odpovědi!
Změna předmětu, původně: boot SLAXu (LaKr) (Kráťa)

Nevidím problém, že by to nemalo bootovať,
ak ste to správne nainštalovali:
"Slax for USB is distributed as a TAR archive.
Simply unzip it to your USB device and run bootinst.bat (or bootinst.sh) to make it bootable."
• 200MB/tar/download Slax for USB v6.1.2

get_slax.php

Možno to aktivovanie bootovania je u Vás problém,
keďže niektoré BIOS-y majú najprv volbu: Removable Device,
a až po vložení, a navolení tohoto variantu,
sa zobrazuje už ako konkrétne USB.
A to treba znovu potvrdiť.

A vtedy to priamo bootuje z neho.